Problémy pri menopauze

belusa
19. apr 2014

Prosím Vás chcela som sa opýtať na skúsenosti aké máte s prírodnými produktami pri menopaze čo Vám pomohlo na návaly, suchosť a ine neprijemné príznaky lebo sa mi s tým ťažko bojuje.Gynekolog mi odporučil antikoncepciu. 😒

jabadaba
19. apr 2014

@belusa zatial nemam tieto problemy, mam este cosi casu, ale pokial viem tak salvia a pupalka by mali stabilizovat hormonalnu hladinu a napomoct tak eliminacii jej vykyvov. Skus. Ja teda rozhodne pojdem prirodnou cestou. Hormony v ziadnom pripade. Hormonalna subsitucna liecba uz bola oficialne oznacena za spustaca rakoviny prsnika. Pozor preto aj na estrogeny obsiahnute v antikoncepcii.

mircalla
19. apr 2014

@belusa Ja som si menopauzu ani nevsimla (predcasnu este pred 40), vsetko som pripisovala kojeniu - migreny, navaly, absentujuci menzes, suchost, nechut na pohlavny styk. Tie migreny a navaly zmizli, ale to ostatne ostalo, vyriesila to antikoncepcia.
@jabadaba No mozno kebyze ta to chyti v 40-ke, tak mozno inak hovoris... Najma ta nechut na sex a bolest pri styku nic moc...

belusa
autor
19. apr 2014

@jabadaba
@mircalla hej mám 40 čiže nič moc a akú antikoncepciu si užívala ak smiem vedieť?a aj niake gély?aj ja by som rada išla prírodnou cestou keby to šlo...

belusa
autor
19. apr 2014

@mircalla vidím, že aj ty máš malé dieťa asi sme na tom rovnako no ono sa to lahko vraví tým čo to neprežívajú ale inak je to ked tým prechádzaš.a antikoncepcia Ti pomohla aj na tú suchosť žiadne gely?vraj exituje estrogen do pošvy

jabadaba
19. apr 2014

@mircalla urcite nie, ja viem co su navaly, zial som nimi trpela cele roky pred menzesom. Takze ja som akoby pripravena. 😝 Hormony nesmiem vo vlastnom zaujme. A ani netreba mat blbu rodinnu anamnezu aby skodili. Uz sa o nich otvorene pise, to nie su moje domnienky. Aj ja verim a dufam, ze priroda mi pomoze, ak nie, mozem sa ist smykat. 😝

belusa
autor
19. apr 2014

@jabadaba neviem ozaj čo robiť nie je to príjemné obdobie verím, že ho budeš mať až veeeelmi neskoro ani ja neuznávam antikoncepciu ale asi nemám velký výber preto som volila Qlairu kde je udajne prirodzený estrogen

mircalla
19. apr 2014

@jabadaba Mne najviac vadila ta nechut na pohlavny styk a pocit sucha a bolesti, podla s tym sa nic nerobit neda, jedine antikoncepcia. ja som ju za cely zivot predtym brala asi rok, tiez som neni jej zastanca
@belusa Vola sa to Katya, v nasom pripade je vhodne nieco s vyssim obsahom estrogenu, aby to fungovalo. Normalne odmenstruujem, nemam pocit sucha, pohl. styk super, vratil sa aj pridzeny vytok. Lekar mi vravel, ze predcasna menopauza ma negativny vplyv aj na starnutie pokozky, rednutie kosti atd....

jabadaba
19. apr 2014

@belusa viem si zial predstavit ako Ti je a na tento stav sa netesim. Ja dufam, ze uz som si svoju davku odkrutila za tie roky pred tehotenstvami. To stalo zato kazdy mesiac. Infarktove stavy. No mrzi ma to, ze mas taketo peripetie a uz tak pomerne skoro, ale asi je to jedno. Na mizerii to asi neuberie. 😝 Drzim moc palce nech Ti to aspon zaberie a mas svaty pokoj. Netusim ako dlho taketo obdobie trva....Tak sa drz, viac Ti poradit neviem, len tymi prirodnymi alternativami co som spominala. Este mi napada, magnezium by Ti nemohlo ciastocne ulavit? Mne to gyndoska odporucala tyzden pred cyklom. To len taky este posledny hint. Kazdopadne tu pupalku aspon vyskusaj, dostat v lekarni v podobe olejceka, uziva sa vnutorne a tam mas aj uvedene priamo, ze upravuje aj stav sliznice posvy. Hm? 😉

jabadaba
19. apr 2014

@mircalla hm, chapem. To je neprijemne. Ja som vytiahla tu alternativu najma kvoli tomu, ze belusa sa na nu pytala a pomimo som len doplnila ako to je s tou substitucnou liecbou. Ach jo, to zas nam ta priroda nalozila, no povedz. 😝

mircalla
19. apr 2014

@jabadaba No ja som mala operaciu vajecnikov, uz boli malicke, ale aj tak som to tak skoro necakala. neboli to zase nejake hrozne stavy tie navaly, ale fakt ma totalne presla chut na pohlavny styk, bol bolestivy. Snad to nema kazda take

henikav
19. apr 2014

@belusa aj mne lekar odporucil antikoncepciu, - Mirenu, mam ju len mesiac, tak uvidim ci to bude lepsie

belusa
autor
19. apr 2014

@mircalla
no ja to mám také je mi to blbé aj písať ale bolí ma ked sa len utriem na toalete papierom peklo preto som sa śem obrátila.

belusa
autor
19. apr 2014

@henikav a aspon niake zlepšenie cítiš?

mircalla
20. apr 2014

@belusa ja sa teraz citim ako predty, vsetko funguje perketne. pisem sem lebo mam s tymto skusenost. mozem len odporucat, ja radsej hormony ako toto

henikav
20. apr 2014

@belusa zatial je to take vselijake, vraj treba az 3 mesiace kym to bude ok. Nejake problemy nemam az na to ze stale spinim, uz mi to zacina liezt na nervy, ale kolegyne odo mna starsie co tym prisli povedali ze boli velmi spokojne, ze ano treba tie 3 mesiace pretrpiet na zaciatku a ze potom super, tak trpim 😀

belusa
autor
20. apr 2014

@mircalla
@henikav joj baby dakujem velmi pekne tak idem do toho aj ked mám strach lebo ja si také 2 cigy denne zapálim no nech mi pán Boh pomáha a ešte raz dakujem

belusa
autor
20. apr 2014

@henikav aj ty si ešte mladá čo je toto, že mladé baby majú takéto problémy ☹

rebekao
18. sep 2018

Velmi pekne prosim o vyplnenie tohto dotaznika, hladame odpovede ohladom antikoncepcie, ci uz ju uzivate alebo nie 🙂 budem velmi vdacna 🙂 https://www.survio.com/survey/d/C6F3D5X9Q8X2T9Y3Y

viertom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula2511
31. aug 2022

@henikav prosím ťa ešte berieš antikoncepciu?a akú?

danielka55
Včera o 20:17

@mircalla ahoj. Ja ma 39 a menopauzu. Trpim velkou nespavostou. Zobudim sa o pol 3 a aj 3 hod.zaspavam.Rozmyslam na antikou.