Psychické problémy - fyzické prejavy

28. dec 2023

Baby zažili ste si tu niektora psychicke problémy ktoré sa vám až fyzicky prejavovali ?
Ja neviem či to fakt všetko hádzať na psychiku… možno trochu chaoticky príspevok ale chcem to zo seba dostať a možno vlastný zážitok , skúsenosť , pochopenie ma potesi 🙏🏻
No dlhodobo sa trapim zo stravou. Riešim aj histamin aj taký vysyp okolo oči (píšem len tak okrajovo či o nemôže súvisieť)
No cítim sa každý deň strašne , v hlave mi popri tom behajú myšlienky strachu o seba , napríklad o tom ako moje telo netoleruje žiadnu stravu a preto má boli všetko a ja zomriem alebo ze nezvládnem fungovať cez deň už popredu premýšľam čo zas uvariť a už vidim aký chaos zas budem mat … fyzicky mávam problém že keď prehltam niekdy že mi akoby sa zasekne to jedlo v krku pri prehltnutí a ide tak ťažko dole až má to dusi, celkovo má bolia bedrové kĺby , kolena , chrbát , akoby kosti , cela sa cítim taka vyštavena že keď takto ležím a pomyslim si že sa mi dá cikat tak mám pocit že nezvládnem ani na to wc … bojim sa aj z domu chodiť von s deckami p
Dneska sa mi stala situácia že od rana som sa naháňala s deckami von, chystacky pre návštevu (vždy všetko musím mat dokonale ) , upratovanie , popri tom sa mi nedarilo , všade chaos a stres a uz ku koncu som cítila že mi nieje úplne dobre , take chvenie tela , vyčerpanosť no a počas návštevy sa to začalo stupňovať , bolo mi tak zvláštne aj na velku som musela popri tom rychli pulz trasenie tela .. zľakla som sa s keď odisli som si hneď ľahla … a vlastne si tak uvedomujem že ja mámcasto pocit že ledva zvládam tie dve deti a domacnost , akoby bolo toho na mna veľa a mna všetko boli , niekedy sa cítim až taka slabá , objímal aká deckami von , do obchodu hoci kde … ledva fungujem a som z toho úplne hotova…

bubuzu
28. dec 2023

Určite, tvoje telo a myseľ sú prepojené. Ja som si tak privodila sama sebe strašné bolesti hlavy, migrény, že som až musela si vždy ľahnúť a spať, inak mi bolo zle. Kadejaké vyšetrenia som pochodila, včetne MR mozgu. Trvalo to aj pol roka. Potom to postupne prešlo. Až neskôr mi došlo, že za to mohol stres z podozrenia, že mi partner zahýba. Človek vie sám sebe privodiť kadečo.

luccija
28. dec 2023

Si vyčerpaná a určite to je znak úzkosti.Dnes si dala zo seba veľa energie návšteva, chystanie a potom prišiel tak.aj si to robíš sama ..všetko musí byť dokonale🙂to, čo píšeš je celkom určite znak psychického a fyzického vycerpania

mikadooo
28. dec 2023

Príde mi to ako tetánia, riešila si to s dr? Áno, môže to byť zo psychiky, skús si pogoogliť diskusie k tetánii. Alebo možno úzkostná porucha. Držím ti palce, nezávidím, musí to byť náročné... 😔. Choď k dr, určite sa to dá riešiť.

belbel
28. dec 2023

ako píšu vyššie, vyčerpanie, ale dala by som si vyšetriť štítnu žľazu pre začiatok, vedie ma k tomu tá slabosť, tras, rýchly tep plus iné priznaky...

autor
28. dec 2023

@belbel užívam lieky na štítnu 😒 na kontrole vždy výsledky ok

marianarem
28. dec 2023

Ano, vsetky tieto prejavy moze mat uzkostna/panicka porucha. Ja to dobre poznam. Na vine moze byt kludne vycerpanie v kombinacii s perfekcionizmom. Isla by som sa poradit so psychologom alebo uz mozno aj so psychiatrom.

belbel
28. dec 2023

Aha, okej, čiže problém bude iný. Už intuitívne ideš po tom, že v psychike. Držím palce, rieš to.

lavender94
29. dec 2023

Ja keď som bola na vrchole mojich psychických ťažkosti, bolo mi niečo každý deň. Prevažne problémy s trávením, bolesti brucha. Nebolo to take vážne že by som musela ísť k doktorovi a keďže ta bolesť bola stále iná a na inom mieste bolo mi jasne, že to bolo psychikou. Ja som vtedy už bola dosť zle na tom aj bez tých fyzických prejavov, takze som musela začať užívať lieky a naozaj tie problémy prestali. V podstate mi nič nebolo od kedy mi zabrali lieky na psychiku. Nechcem teraz vyznieť tak, že daj si predpísať lieky lebo nič iné sa robiť nedá. Chcem tým povedať, že rieš svoje psychické zdravie tak ako každý iný zdravotný problém. Skús zo začiatku psychológa a zároveň s tým chod za praktikom, aby si mala nejaké základne odbery za sebou a vedela, či to nemá iný ako psychicky podklad.