Puchnutie nohy, ktoré nie je spôsobené cievnym systémom

28. jan 2023

Ahojte, máte nejaké skúsenosti s puchnutím nohy, ktoré nie je spôsobené cievným systémom. Už cca rok a pol mám stále 24hod opuchnutú ľavú nohu, lýtko pod kolenom, nepuchne mi ani členok ani priehlavok, len polovica lýtka od kolena dole. Najskôr bol rozdiel 2cm, potom 3cm a teraz už 3,5cm od pravej nohy. Obvodný ma poslal na cievne kde zistili vnútorné kŕčové žily cez celú nohu, tak som predpokladala, že to bude tým a dala som si žilu odstrániť, od zákroku ubehli dva mesiace a noha je stále taká istá, dokonca o pol CM zasa širšia. Lýtko mám citlivé, nie veľmi ale keď si pritlačím tak ma pobolieva a mám stále pocit takého tlaku. Cievny povedal, že to nie je žilami, už neviem čo s tým robiť, hanbím sa, vyzerá to zle. Mali ste niekto niečo takéto podobné? Čo vám na to zabralo?

anavixy
28. jan 2023

Lymfedém bol tiez vyluceny?

autor
28. jan 2023

@anavixy veru nie, teda ani neviem v akej ambulancii robia na to vyšetrenie, obvodný ma poslal len na cievne a ďalej to už nerieši.

anavixy
28. jan 2023

No lymfaticky system riesi tiez angiolog, cievny lekar… mozno skuste este ineho 🤔

autor
28. jan 2023

@anavixy aha, tak teda ďakujem, keď pôjdem na kontrolu skúsim sa ho na to opýtať.

dilino
28. jan 2023

Ked puchnú nohy môžu to byť aj obličky.

marca12
28. jan 2023

Skus ineho cievneho. robili ti ct? Ak nie,tak ziadaj ct vysetrenie.

autor
28. jan 2023

@dilino mne puchne len jedna a len na jednom mieste. 🙁

autor
28. jan 2023

@marca12 CT nie, len sono nôh.

marca12
28. jan 2023

Tak ziadaj ct. Cudujem sa,ze ho nerobili,ked teda nenasli pricinu.

dilino
28. jan 2023

mojej kamarátke tak opuchla najprv jedna na lýtku o 1 mesiac druha a sa jej naliali vodou .Má choré obličky.