Prečo mám bolesti nôh?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

už dlhší čas pociťujem celkové bolesti nôh. Moja práca si vyžaduje byť cca 10 hodín denne na nohách. Viac ako mesiac ma cítim taký tlak, ako keby mi niečo sťahovalo nohu pod ľavým kolenom.

Navonok nič nevidieť. Nemám to opuchnuté a ani zapálené. Keď si sadnem, resp. ľahnem, tak bolesť necítim. Mám aj vnútorné kŕčové žily. Neliečim sa.

Môže to spolu súvisieť?

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

nohy Vás môžu bolieť aj kvôli kŕčovým žilám. Nadmerné dlhodobé státie predstavuje záťaž pre nohy a ak máte kŕčové žily, tak môže dôjsť k zhoršeniu.

Sťahovanie pod kolenom môže súvisieť s tzv. Bakerovou cystou, ktorá sa zvykne v tejto oblasti vytvoriť, v tomto prípade je potrebné urobiť sonografické vyšetrenie uvedenej končatiny a ak sa potvrdí táto cysta, tak následne by ste mali absolvovať ortopedické vyšetrenie.

Pri kŕčových žilách sa odporúča nosiť kompresné pančuchy a užívať lieky, ktoré spevňujú stenu žíl, zabraňujú opuchom dolných končatín a kŕčom, napr. Detralex, Flebaven.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková