Pupáčiky a svrbenie

patrik84
14. feb 2023

Dobrý večer..
Chcel by som poprosiť o radu, pomoc.
S priateľkou sme boli v decembri na chate u kamoša, chodí sa tam raz do roka, takže samozrejme prach, chorbačiky tam boli. S priateľkou sme sa zakryli s paplónom čo tam aj bol, počas chaty žiaden problém. Ale prešiel približne mesiac a začali sa nám na tele objavovať Svrbice vyrážky, hlavne na stehnách, bruchu a rukách. Ako keby malý kusanec od chrobáčika a potom to strašne svrbí, zvyknú byť aj viac vedla seba a niekedy po jednom. Boli sme u lekára a ten nám povedal, že to nás niečo štiplo len sme si nevšimli. 🙂👍 Mne sa zdá ako keby to bol svrab alebo čo... Čo to môže byť?

zuzanna33
14. feb 2023

@patrik84 podľa opisu to môžu byť ploštice

patrik84
autor
14. feb 2023

@zuzanna33 ale to by som na oko videl, nie?

zuzanna33
14. feb 2023

@patrik84 vyliezaju hlavne v noci ale dajú sa vidieť majú hniezda ktoré sa väčšinou vyskytujú v nábytku,perinach dokonca aj v podlahe majú radi tmu a "živia sa" ľudskou krvou. Treba potom razantne všetko vyhodiť

janka54321
14. feb 2023

@patrik84 skúste odsledovať aj tak, že keď sa sprchujete, či to viac svrbí ...ak áno, tak by mohlo ísť o svrab ...alebo v noci, či je to svrbenie intenzívnejšie...svrab nemá rád teplo

patrik84
autor
15. feb 2023

@janka54321 áno je to v noci horšie a po teplej vode začína všetko svrbiet. Počas dna tiež raz za čas, niekedy ako keby ma tiečo kuslo a potom tam je malý pupacik, ktorý svrbí. Ale žiadny hmyz som nevidel a ani nič. Tak netuším

janka54321
16. feb 2023

@patrik84 podľa mňa je to svrab, choď naspäť a nech vám predpíše infectosrab