Rady pri skleróze

yungpaopao
27. dec 2022

Dobrý deň prosím vás chcem sa spýtať ak máte niekto sklerozu ( mne nebola ešte diagnostikovana ale všetko podľa dr tomu nasvedčuje) nasli by sa tu ľudia ktorý by mi vedeli poradiť ohľadom bolesti tvare a celkovo ťažkosťami z hrdlom a vôľou celého krku a polky tela? Mám jednu stranu tvare ako keby strašne voľnú až mi to príde že je padnuté troska divne sa mi prehlta nieje to nič hrozné jem vsetko problém pri prehĺtaní väčších kusov nemám len mám strašnú voľnú polovicu tvare a krku môže to ovplyvňovať to prehltanie ? Ďakujem

drake122
27. dec 2022

Ano to všetko môže skleróza multiplex spôsobovať keď máš atak. Pôjdeš do nemocnice na infúzie a zmizne to.

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@drake122 ďakujem za odpoved ja to riešim už 7 mesiacov a s tou tvárou a krkom sa mi to deje už 4 mesiace zatiaľ sa to nedalo dokopy dajako… ako keby mi cela tvar aj s krkom a rukou padla troska dole a spravil sa mi aj taký vacok pod okom… tu necitlivosť tela mám plus take brnenie v chodidlách

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@drake122 zatiaľ zvládam všetko športujem len strašne má série že si necitim polovicu tvare a tuhne mi líce inak rozprávam plynulo všetko ok len sa bojím či nemám ALS ale dúfam že nie

drake122
27. dec 2022

Dobre, tu sme aj skončili. V predchádzajúcom príspevku vraj "už dr hovorí, že všetko nasvedčuje skleróze". A zrazu 7 mesiacov sa s tým trápiš a bojíš sa o ALS. 🙄 Najpravdepodobnejšie ťa ani doktor nevidel, pravda? A teraz si namýšlaš diagnózy cez doktora google?

luccija
27. dec 2022

@yungpaopao niečo podobné mal kamarátku syn obrna tvaroveho nervu padnuté oko problémy so zuvanim bola si u neurológa?

luccija
27. dec 2022

Padnuty kútik úst...tiež sa báli čo to bude.Za 7 m by Ťa dávno zdiagnostikovali

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@drake122 nie nie vystriedal som už 3 neurologov ktorý tvrdili že mi nič nie je, až na tretí raz som narazil na doktora ktorý sa začal omna zaujímať, podľa príznakov a tím ako my to začalo povedal že má nato podozrenie odoslal má na MR a evokovane potenciály 30teho decembra teraz mám kontrolu z výsledkami lezie má mozgu ani mieche nemám, evokovane neviem ako dopadli… ako hovorím trápim sa s tím už dlho začalo to tvárou presunulo sa to do ruky následne noha a bok tela, celu polovicu tela mám strašne voľnú… 3 týždne som bol na flektoroch deň noc čo má tak bolela tvar chvalabohu už má neboli oen mi tuhne líce … uvedomujem si to že sa mi na tu stranu aj ťažšie prehlta ako keby kvôli tej voľnosti to je všetko..

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@luccija kútik nemám padnuty až tak minimálne len mám strašne voľnú polovicu tvare ako keby nemôžem sa tak na tu polku tvare/krku oprieť ako na stranu ktorú mám v pohode …

luccija
27. dec 2022

@yungpaopao tak počkaj na výsledky.On mal viditeľné padnutu polku tváre liečil sa dlhodobo b vitamínmi a liekmi musel doma rehabilitovať s tvárou tvarovu gymnastiku, ale jeho zdiagnostikovali hneď.Drzim palce

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@luccija ďakujem pekne 🙂

drake122
27. dec 2022

@yungpaopao ak nemáš na MRI lézie tak sklerózu nemáš.

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@drake122 bolo mi povedané že sa to nemusí ukázať hneď… už neviem čo potom mám normálne mi je s toho na koko…

drake122
27. dec 2022

@yungpaopao hneď sa to nemusí ukázať, ale udajne problémy máš 7 mesiacov. Toľko skleróza čakať nebude. Googliš si choroby, striedaš doktorov... no raz to niektorému z tých x neurológov dojde a odpinkaju ťa s doporučením k psychológovi.

yungpaopao
autor
27. dec 2022

@drake122 ako povieš ;)

ninka297
27. dec 2022

@yungpaopao a si si isty, ze mas naozaj bezvladnu jednu cast tela? Bol si uz napriklad pri fyzioterapeutovi? Ty si to, zial, nesmies zhodnotit sam, ci nemas iba nahodou taky pocit. Takze smer fyzioterapeut.

yungpaopao
autor
28. dec 2022

@ninka297 bol som po u neurologov čo mi vlastne dokopy nepovedali nič tak som si nevedel rady navštívil som fyzioterapeuta a ten má odoslal k známemu k neurologovi ktorý sa aspoň začal nejako zaujímať a robiť my testy..

loginexistuje
28. dec 2022

@yungpaopao skor potrebujes navstevu psychiatra
ak ny si mal sklerozu multiplex si davno diagnostikovany MR mas ciste neni o com len zneuzivas vysetrenia u x neurologov pories si hlavu

ninka297
28. dec 2022

@yungpaopao mozno si mal boreliozu alebo to moze byt aj postkovidovy syndrom..ale ak si nevedia dat rady traja neurologovia, tak to bude mozno iba v hlave..na vonok mozno nic na tebe nevidno, iba mas taky pocit slabosti na jednu stranu tela