Rakovina hrubého čreva

dena366
25. jún 2022

Myslíte si, že chodíte k lekárom s Vašim problémom a oni k Vám pristupujú so skutočnou vážnosťou a riešia Vaše problémy. Ani zďaleka…
Moja skúsenosť s nemenovanou lekárkou mala veľmi smutný záver. Ak sa Vám chce čítať, poviem Vám môj príbeh od začiatku. Všetky moje problémy sa spustili s pôrodom. V roku 2020 sa mi narodila dcérka. Tehotenstvo bolo bezproblémové. Prvý problém začal pri pôrode. Skončil akútnou sekciou. Po pôrode som mala trombózu, ktorá bola ale diagnostikovaná až ako stav po trombóze. Uf vtedy ma prvý krát striaslo. Veď som mohla umrieť a dcérka by už nemala mamu… tento problém sme zvládli no začali moje problémy s trávením. 6 mesiacov bez prestávky hnačka. Vtedy mi teda k celiakii, ktorú mám od detstva diagnostikovali aj alergiu na sóju, laktózu a mliečnu bielkovinu. Myslela som si, že moje problémy tým prestanú… neprestali. Začali bolesti brucha, nafukovanie, pichanie v podbrušku, hnačky sa striedali so zápchami a pridala sa aj krv v stolici. Známa mi doporučila novú gastroenterologičku u nás v meste. Tak som si povedala že vyskúšam. Za pokus nič nedám. A veru dala som… ale o tom až neskôr. Pani doktorka sa na začiatku zaujímala. Opäť mi brala krv na alergie/ intolerancie. A všetky možné testy. Spravila mi rektoskopiu. Jej konečný záver bol hemeroidy a syndróm dráždivého čreva. Za 1 a pól roka som ju navštívila 12x, 4x pohotovosť a 2x chirurgiu s bolesťami brucha. Neustále mi všade opakovali že som zdravá nič mi nie je. Všetky moje problémy spôsobujú hemeroidy a syndróm dráždivého čreva. 7.3.2022 sa začalo peklo. Každá jedna moja stolica bola krvavá. Nie trošku… veľmi. Zavítala som teda opäť k mojej gastroenterologičke. Jej reakcia? Úplný výsmech. “Ale veď to vieme moja veď sa poznáme”. Naveľa naveľa mi dala o mesiac termín na ďalšiu rektoskopiu (mimochodom za 1,5 roka to bola už piata). Další mesiac som čakala na výsledok - nešpecifický zápal hrubého čreva. Tento výsledok som sa dozvedela až od obvodnej lekárky lebo jej ho poslali. Úplne ma odmietli vôbec objednať na akúkoľvek kontrolu. Šialené… Za obvodnou lekárkou som teda prišla s fotkami mojej stolice či je skutočne toto normálne. Obvoďáčka sa zhrozila. Obtelefonovala nejakých známych a vybavila mi gastro v Bratislave. Verili by ste, že som dostala termín hneď o 2 dni? A verili by ste že mi tiež spravili len rektoskopiu ale so záverom aký som nečakala ani v najhoršom sne? Mám 27 rokov, 2 ročnú dcéru a mám rakovinu esovitej časti hrubého čreva. Aktuálne ležím v nemocnici po resekcii hrubého čreva… Verím tomu, že všetko dobre dopadne. Musí. Kvôli dcére tento boj musím vyhrať ale v hlave mi stále “šrotuje” otázka: Ako budem môcť veriť lekárom po tejto skúsenosti?

pribinak
25. jún 2022

@dena366 a ideš to aj nejak riešiť?

Veľa zdravia želám

dena366
autor
25. jún 2022

@pribinak čo myslíš?

melanta
25. jún 2022

Ach jaj, prečo ide robiť medicínu niekto, kto ju potom nerobí ako človek? Smutné. V každom prípade, chválabohu, že sa na to len predsa prišlo. Ja som bola onko pacient minulý rok, z ničoho nič rakovina maternice. Ten pocit poznám, čo ide človeku v hlave, keď sa to dozvie. Veľmi ti držím palce, nech máš veľa síl a nech to vybojuješ. ✊

deti95060810
25. jún 2022

asi by som porozmýšľala a napísala na Úrad pre zdr. starostl. či nebolo zo strany ošetrujúcej lekárky niečo zanedbané.

vevapeto
25. jún 2022

@dena366 určite by som podala podnet na unzs a neboj, bude to dobré 🙏🙏😘

melanta
25. jún 2022

A ako píšu baby, určite by som dala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Treba takéto podania riešiť. Iné páky na nezodpovedných lekárov totiž nie sú.

lucyluska
25. jún 2022

@dena366 ahoj, ťažko sa to čítalo, toľkými problemami, bolesťami...moju švagrinú odporučili hneď na koloniskopiu, celé hrubé črevo pozrieť. Tam môžu byť polipy, kt. prerastú do nádorov.
Akože Mudr konštatovala že to sú hemeroidy? To máš problém sa vykakať ale žeby tam bolo nafukovanie, hnačky...to až tak není.
Moja švagriná mala bolesti na wc, asi ju aj konečník pálil...potom koloniskopia a rakovina hrubého čreva.
Operácia v Marci 2020, následne liečba ... má sa dobre. Tuším odišla z práce a má narok na invalidný dôchodok.
Veľa krát si ľudia pýtajú druhý názor od iného lekára.
Tvoja Mudr gastroentrolog to dobre pokašľala. Vie ona teraz o tom?

pribinak
25. jún 2022

@dena366 či das podnet na Urad pre dohľad nad zdrav. starostlivostou

dena366
autor
25. jún 2022

Ďakujem za podporu ❤️
Úprimne neviem či to vie. Známa sa jej to chystala povedať ale či k tomu došlo neviem. Ja sa najprv chcem dať ako tak dokopy a potom to riešiť. V prvom rade sa chcem sústrediť na seba a na to aby to dobre dopadlo.
Každopádne keď som si ešte doma spätne pozerala lekárske správy od nej tak tam veľmi veľa vecí chýba ktoré som jej hovorila. Tu v Bratislave nadomnou nechápajúco krútia hlavou, že prečo nemám dávno spravenu kolonoskopiu ale len 5x rektoskopiu 🤦‍♀️

stanulienkat
25. jún 2022

@dena366 treba dať podnet na Urad nad zdravotnou starostlivosťou. A máš nádor, alebo rakovinu? Lebo nádory sú zhubné a nezhubné.

dena366
autor
25. jún 2022

Mám zhubný nádor. Histologicky potvrdené.

trgypadl
25. jún 2022

@dena366 hlavne skore uzdravenie zelam, a ak bude dostatok sil nenechajte to len tak... Najviac ma boli vysmech lekarov, clovek by tam ani nechodil, keby naozaj nehladal pomoc. so synom sme si presli tiez neprijemnou situacioz , ale tiez rozmyslam, ze to posuniem na urad. Drzim palce, posielam objatie, aby ste to zvladli 💞

zefyra
25. jún 2022

@dena366 Presne viem o com píšeš. Zažívam niečo podobné s inou diagnózou. Tu v SR mi lekári 4 roky tvrdili ze mi nič nie je. Teraz sa už moja choroba nedá vyliečiť, mam ju v chronickom štádiu. Skončila som ako ZŤP na invalidnom dôchodku. Lekárov nemôžem ani vidieť. Prajem ti veľa síl a hlavne zdravie.

marlent
25. jún 2022

Rok trvajuce tazkosti a nikto si nic nevsimol? Ani gastro ani na pohotovosti?to je sialene

marlent
25. jún 2022

A ked ta gastro liecila na hemeroidy tak co? Ti pomahali tie cipky? Bola nejaka ulava?

derdia
25. jún 2022

@dena366 ahoj to mi je nesmierne, nemsierne, luto.. Ale neboj sa ak to. Vyoperovali, tak mozes stastne zit este dlhe roky🙏🙏🙏len sa cudujem preco si nebola na kolonoskopii ale len na rektpskopii...

sasa1983
25. jún 2022

@melanta z ničoho nič? Minuloročná prehliadka bola v poriadku? To zväčša z ničoho nič znamená, že u gynekológa som už dlhšiu dobu nebola.

derdia
25. jún 2022

@dena366 prepac tu to citam... Zanedbala staroszlivost a urcite tonenechaj tak. Akonahle sa objavi krv a stolici musi sa kolonoskopiou vylucit rakovina... Ona si urcite povedala, ze si mlada a ze hystercis... Poznam taketo reci som sestra... Raz sem chodil jeden pacient, ze mu trepoce srdce.nik mu neveril... Davali mu apaurin na upokojenie... Az nakoniec jedna dr, taka mlada ochotna ho poriadne vysetrila a zistila ze ma nedoliehavu chlapnu, hned siel na op a vymenili mi chlopnu.. Nik ho nebral vazne..
Je mi to luto ale popros pribuznych nech ti pomozu... Ona urcite zanedbala starostlivot.. Ve medicine su postupy, ktorych sa mala drzat... A ona to nespravila.

sasa1983
25. jún 2022

@derdia lenže je aj možnosť si nájsť ďalšieho lekára že ? Nie som spokojná, idem inde. Sú súkromné centra, termíny nie sú dlhé. Kto si na slovensku myslí, že toto tu bude celé zadarmo, sa pekne mýli.

radiah
25. jún 2022

🤍🤍🤍 veľa síl ti prajem. Nech to zvládneš 🌸 moc ti to želám ♥️ moc.... A kľudnú hlavu, aby to nesadlo na psychické zdravie 💋 mysli na zlatíčko čo máš doma 🧸

dena366
autor
25. jún 2022

@sasa1983 ja som mala snahu objednať sa do 2 súkromných centier. V jednom si vyžiadali zdravotnú dokumentáciu a len na základe tej mi bolo odpovedané, že je všetko v poriadku vyšetrenia mám za sebou a je to tak ako má byť. V druhom som dostala termín a o 2 a pól mesiaca 🙂
@marlent nepomáhalo mi nič. Čipky do toho mi dávala pod chvíľou Normix/ Salofalk a tabletky na nafukovanie. Na krv v stolici som dostávala na striedačku detralex s flebavenom 🤷‍♀️
Prečo mi nespravili kolonoskopiu neviem. Ja si ju sama nenaordinujem. Keď som sa jej pýtala či netreba pozrieť celé črevo povedala že ma tým nebude trápiť

sasa1983
25. jún 2022

@dena366 mozno si sa tam mohla objednať, to nie je dlhá doba. V Ba sú časy okolo 6-8t

dena366
autor
25. jún 2022

@sasa1983 objednala. Ale až keď som mala akútne problémy - krv v stolici každý krát keď som šla na wc. Skôr mi vybavila termín obvodná inde 🙂 ja som dovtedy verila tej doktorke na gastre kým to nezaškodilo až tak ďaleko. Hold poučená do budúcna

sasa1983
25. jún 2022

@dena366 tak snáď si v začiatočnom štádiu

marca12
25. jún 2022

@dena366 mojho uja liecili paralenom a vsade odbili,nakoniec mal nador tak velky,ze sa ho nedalo zachranit. Lekarom neverim nic. Vela lekarov je nespolahlivych,ale na onkologicke oddelenia nemozem povedat kriveho slova. Mame v rodine 4 onko pacientov a to je uplne iny pristup k ludom. Su ludsky,velmi sa snazia zachranit. Snaz sa verit,viera pomaha,neupadat na duchu. V mladom veku a v dnesnom storoci su velmi dobre prognozy. Len ten strach uz navzdy ostane v cloveku. Hlavne budes odborne sledovana a uz sa nestane,ze by ta zanedbali.

marca12
25. jún 2022

@derdia nie je automaticky kolonoskopia v tak mladom veku. Tiez som mala krv v stolici,mame v rodine rakovinu hrubeho creva a lekarka ma poslala na rektoskopiu a este aj na rektoskopii som hovorila lekarke,ci netreba kolono,ze nie,ze mam iba hemoroidy. Po precitani tohto prispevku ma zalial pot

katulkaaa24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7kikuska7
25. jún 2022

Je to smutné. Pokiaľ sa to zachytilo včas, tak to dopadne určite dobre🙂prístup niektorých doktorov je fakt otrasný. Moja babka bola tiež onko pacient s tou istou dg. A bola na kolonoskopi a doktor ju vysmial, že načo ju tam obvodná poslala a neskôr sa potvrdila ta dg, ale žiaľ už v 4.stadiu.

modrymotyl8
25. jún 2022

@dena366 verím ti lekári sú hrozní ja som minule šla za lekárom lebo som mala veľmi veľa krvi v stolici, nevyšetril ma a povedal že sú to hemoroidy. Neviem čo mam robiť lebo mam stále tie problémy a mne nemôžu inak spraviť kolono iba v narkoze takže neviem čo bude.

dena366
autor
25. jún 2022

@modrymotyl8 Ak máte problém tak hľadajte iného lekára ktorý Vás vyšetrí. Keby to čo viem teraz som vedela 2 roky dozadu možno to nemuselo zájsť až sem :(