Resekcia zubu - koreňa

lunkaevka
20. jún 2014

Prosim vas o akekolvek skusenosti s tymto zakrokom - resekcia zubu- korena, dnes mi zubarka povedala ze mam cystu na koreni zuba...som z toho vystrasena a bola by som vdacna za akekolvek vase skusenosti..dakujem pekne

stefka33
20. jún 2014

Ahoj robili mi to už pred pár rokmi. Nebolí to neboj sa. Len to nie je príjemné. Lepšie ak pôjde niekto s tebou aby ťa odviezol domov potom. Hojilo sa to dobre a rýchlo.

jamabe
20. jún 2014

Mne to robili pred vyše rokom, v nemocnici na zubnej chirurgii.. Zákrok trval zhruba hodinu, celé mi to predtým opichali injekciami, takže som to necítila, len som cítila trošku tlak na tom koreni, ako sa tam vŕtali... Bolelo to až doma, ale aj to sa dalo prežiť v pohode s Ibalginom 🙂 O pár dní vybrali stehy a bolo to.
Mne to robili vlastne už druhý krát na tom istom zube,skoro po 10 rokoch, vraj sa tie cysty zvyknú opakovať 😒 Pri pôrode si zažila určite viac bolesti, tak neboj 😉

serpentino
20. jún 2014

Ahoj,ja som mala minuly rok stale problem s cystami,chodila som k zubarovi ako na hodiny klavira..ale zubarka mi ho odmietla vytrhnut a stale mi to preliecovala,kazdy tyzden som isla k nej..vyvrtala mi malu dierku do zuba aby sa mohla dostat ku korenu a precistovala mi to a liecila..a to bola predna,horna jednotka...to som si ani nevedela predstavit,ze by mi ho vytrhla,ale keby islo napr.o zadny zub,tak by som si ho dala radsej vytrhnut a bol by pokoj...ono zalezi o aky zub a hlavne aka je velka ta cysta...nedaj sa prosim ta odradit,ze sa to neda liecit,ja mam vyliecenych uz par a neslo o male cysty,bolela ma uz na dotyk,ani zuby som si nemohla na tom mieste umyt..nakolko vytrhnutie zuba je pre zubara ovela jednoduchsie a rychlejsie,na co sa babrat s liecenim,ked sa da vytrhnut...to ako keby si si povedala..naco vypekat kolace,ked sa daju kupit,no,nie?poradila by som ti obratit sa aj na ineho zubara ak ti ho odmietne liecit,skoda kazdeho zuba co sa vytrhne,pretoze ten mas urcite v poriadku len tam mas cystu,ktoru treba preliecit...a to vobec neboli,ked si das pichnut injekciu

serpentino
20. jún 2014

Ja som predtym chodila roky k jednemu zubarovi,kde mi nasiel moju prvu cystu,tvrdil,ze sa neda liecit lebo je hlboko,tak som nemala dovod mu neverit tak som si ho nechala vytrhnut..potom som zmenila zubara lebo tento ,ked sa naskytol nejaky problem,hned trhat..keby som nezmenila zubara,tak som dnes bez zubov a bol by zo mna vegetarian,nakolko by som nemala s cim hryt maso...nasla som si super p.zubarku v Ba,ktora este ked ti ide pichnut injekciu,najskor ti to umrtvy takym roztokom,aby si tu injekciu tak necitila,potom sa ten vpich ovela,ovela lepsie da zniest....ja som posera zo zubara,ale ona je taka milucka p.zubarka,ze som sa nikdy uz nebala,aj ked vnutorna nervozita pri navsteve zubara je stale...ale injekcie som sa nikdy nebala,nakolko viem,ze to je len par sekund vpichu a hotovo..a ona,ked zbadala,ze mi chyba zub,tak sa ma pytala preco,tak jej vravim,ze zubar mi ho vytrhol,nakolko tam bola cysta a ona bola fakt nahnevana,ze preco mi to neliecil,povedala,ze kazda cysta sa da preliecit,zalezi na velkosti...napr.jednu mi liecila 6 sedeni,kym ma prestala boliet a jednu len 3 sedenia,ono zalezi aj ako je hlboko...urcite sa neboj,nemas coho,keby si vedela co vsetko ja som si presla zo zubami,aj na operacii som bola,na zasivanie extra velkeho otvoru nad zubami,by si sa divila..ale urcite co najskor,nakolko cysta pracuje a moze sa zvacsovat,tak drzim palce

25daniela
20. jún 2014

Fakt vsetko zavisi na tom, o aky zub sa jedna. Ja som mala cystu nad hornou petkou a tiez mi robili resekciu, fakt to necitis, iba take tlaky, zakryju ta plachtou, ktora ma iba dieru tam kde budu operovat. Teda bol to strach strasny... Ale, uz vtedy som vravela, ze ja chcem zub vytiahnut, lebo bol mrtvy a mal korunku, na to lekari ze nie, ze to skoda, lenze ja som mala stale zapaly dutin. Po troch rokoch som tam mala znovu nalez ale ovela, ovela horsi. To som uz musela ist normalne na operaciu v narkoze a cistili mi aj dutinu a konecne vybrali aj ten zub. Odvtedy mozem poklopat, ziadne zapaly dutin nemavam... iba koli operacii som rok necitila styry horne zuby a normalne ich uz nebudem citit nikdy... skoda, ze mi nevytrhli ten zub pri prvom naleze, nemusela som mat poskodene nervy na dalsich...

jamabe
20. jún 2014

@serpentino Ale resekcia neznamená vytrhnutie zuba...Je to operácia. Pri resekcii ti odstránia z koreňa tú cystu, prerežú vlastne ďasno, otvoria tú kosť čo chráni koreň a odstránia cystu, mne aj kúsok koreňa, ale ja mám ten zub mŕtvy... Takže zub ti ostane 🙂

serpentino
20. jún 2014

Jamabe ja viem co je resekcia a viem,ze vytrhnutie je extrakcia zuba...chcela som len povedat,ze moj zubar,namiesto toho aby mi operativne odstranil cystu cez dasno,volil vytrnutie zuba,tym padom som tam mala dieru a tak sa lahsie dostal k cyste ako keby mal prerezavat dasno ,popripade kost,tak si zvolil lahsiu alternativu...

natty07
20. jún 2014

@lunkaevka ja som resekciu absolvovala pred dvoma rokmi, robili mi obidve trojky, daju ti injekciu a nic necitis bolest, len take buchanie. Pre mna bolo najhorsie dychanie, lebo sa mi tazko dychalo nosom. Minuly tyzden som bola u zubarky, nakolko sa mi nad tymi trojkami robia hnisave vacky a ta mi oznamila, ze resekciu budem musiet absolvovat opat 😒

serpentino
20. jún 2014

Vyskusaj to najskor preliecit a potom sa rozhodni pre resekciu,je to ovela menej zdlhave,ver mi..absolvovala som jedno aj druhe

tslobik
31. jan 2015

@serpentino Ahoj, a z čoho sa vlastne robia tie cysty? Dá sa tomu zabrániť? Mne tiež našli jednu tak, že ma hrozne bolel zub, lenže zubár pozerá že nie je zvonka pokazený, tak spravil panoram. rtg, nevidel skoro nič, spravil ešte 2 snímky konkrétneho zuba a dvaja na to kukali a videli tieň. Tak mi bolo povedané, že môže ísť o cystu. Objednali ma, ale nemohla som sa dostaviť a odvtedy sa bojím objednať. Nechcem prísť o zub a nemôže to byť aj zhubné? Ja keď počujem tieň na rtg. tak mi zovre hrdlo. A taktiež nechcem prísť o zdravý zub, keďže sa nenachádza úplne vzadu, ale je to druhá stolička zvrchu. Som z toho nešťastná.

mama82
10. máj 2015

@lunkaevka Ahoj,ako si dopadla?Mám ten istý problém čo si mala ty.Ako dlho si to potom liečila?Môžem ísť hned do práce,či ti ešte vyberali stehy?

betka22betka
1. jún 2015

@lunkaevka, @serpentino - ahojte, tiež ma čaká v piatok resekcia 2 predných zubov. Mám strach, lebo sú pod mostíkom! niečo mi lekár hovoril o jedení pred resekciou, ale som už zabudla od strachu . Viete mi poradiť- či mám jesť alebo nie pred resekciou ?

lunkaevka
autor
1. jún 2015

Babulky ja som to este nezrealizovala..strach ..ale zajtra sa chystam objednat ...

alenamrenova
2. jún 2015

ahoj betka22betka dnes som bola na resekcii tak ze to mam za sebov,chvala boohu...chcem ti povedat urcite sa napapaj je to lepsie..ja len dufam ze uz to nikdy nebudem muset opakovat.je to hrozne mne robili dnes 3 zuby naraz mam 12 stehov..

betka22betka
2. jún 2015

@alenamrenova dakujem za spravu, prajem skore uzdravenie!!!!

betka22betka
2. jún 2015

@alenamrenova Alenka, ešte sa môžem spýtať, že koľko času trvala tá resekcia ? hodinu? ďakujem

mama82
13. jún 2015

Ahojte,neviete niekto ci sa musim do Martina na Stomatochirurgickú ambulanciu objednať,alebo tam stačí prísť a ma zoberú keď mám nález?

lunkaevka
autor
24. jún 2015

Dievcence aj ja to mam dnes za sebou..dalo sa to prezit ..nebolelo to len tupy pocit vrtania a akoby pilenia..este napisem.ako sa hojilo..drzim palce koho to caka..

aliwia
8. dec 2015

@mama82 Ahoj chcela by som sa ťa opýtať ako si pochodila v tom Martine, treba sa tam objednať a platila si niečo za ten zákrok. Ja mám 2 cysty a zubár ma posiela do Martina, ale ku súkromnikovi a tam to stoji 360 eur. ďakujem

nadezdah
19. dec 2015

Ahojte. Vcera som podsupila operaciu u zubara. Neviem presne aky to ma odborny nazov. Pred 2tt mi po dlhsom probleme so stolickou 6-ka,tuto vytrhli. Stale bolelo a hnisalo,bez opuchu. Citila som tam ako keby pri trhani ostal kusok zubu a spredu som citila taky tvrdy kusok ako koren. Sla som na RTG,ale nic tam nevidel, potom povedal,ze tam mam kosticku ci co,napichal a sprtal sa v kosti, cosi od tial vypadlo,aj mi tam nueco zabrusoval,potom zasil dasno a dal ATB. Do vecera som opuchla. Opuch je myslum pri tomto bezny a ratam tak cca tyzden potrva. Neboli to nejako moc, pri dotyku ano,inak sa da. Od vcera rana, od zakroku som si dala 2x liek od bolesti.Dufam,ze do vianoc budem fit a ze sa to uz nikdy nezopakuje.

mama82
21. dec 2015

@aliwia ahoj,bola som v martine asi pred pol rokom ale posielala m a na ctcko zuba 30e,nesla som,dohodla som sa s nou ze ak to tam bude za rok a bude sa to zvacsovat tak pridem.myslim ze sa to neplati,len to cetecko zuba.

siasis
7. nov 2020

Zienky preplaca to poistovna ci ako? Mne to tiez zubar odporucil ale mam mega strach 🤷‍♀️

mislane
9. nov 2020

@siasis u súkromného lekára sa platí. Ja som bola dvakrát v nemocnici a neplatila som nič.

ivka21
1. feb 2021

@mislane a kde konkrétne ste bola v akom meste. Mňa posielajú s 2 zubami

mislane
1. feb 2021

@ivka21 bola som v Prešove v nemocnici na stomatochirurgii. Manžel bol u súkromného lekára a platil cca 60 eur za jeden zub.

danuska1908
24. apr 2021

@mislane ako dlho si cakala na objednanie?mas na nich cislo?dakujem

mislane
24. apr 2021

@danuska1908 vtedy som dlho nečakala cca mesiac, ale teraz počas korony to môže byť iné. Posielam link s kontaktom. Mne robil resekciu MUDr. Prorok https://www.fnsppresov.sk/oddelenia/otorinolary...

danuska1908
24. apr 2021

@mislane dakujem a ako si to zvladla ?

mislane
26. apr 2021

@danuska1908 na tabletkách v ten deň 🙂 Potom to už bolo lepšie. Každý má iný prah bolesti, takže je to individuálne. Operáciu som mala mesiac pred svadbou a len som sa modlila, aby mi tá modrina z líca zišla čím skôr. Nezabudni si to po zákroku chladiť, ja som mala taký gélový vankúšik. No a na modrinu som si kúpila masť, aby sa rýchlejšie vstrebala.