Skúsenosti s užívaním oreganového oleja

nikolet29
10. jan 2021

Aké máte skúsenosti s užívaním oreganoveho oleja?

monillia
10. jan 2021

velmi dobre , nie vo forme oleja , ale tinktury, ta ma ovela silnejsiu koncentraciu

nikolet29
autor
10. jan 2021

@monillia a načo konkrétne vám pomohol? 🙂

anita010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
polodrahokam
10. jan 2021

@anita010 Prosím, na čo pomohol Berberin? Ďakujem.

anita010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monillia
10. jan 2021

@nikolet29 pri boji s mykozou

katus226
10. jan 2021

@nikolet29 zatial dobre, vyskusala som ho len nedavno. obcas mavam kasel alebo ma boli hrdlo a svrbia usi, ale strasne. usi, hrdlo, vnutorne, az ma to nuti skrabat sa. vybrala som jedny atb, ako-tak to preslo a po par dnoch zasa. zistila som, ze mi na to pomaha ten oreganovy olej, rano ked ma svrbia usi, tak si dam par kvapiek do vody a na druhy den v pohode.
ked ide o infekcie v hrdle alebo na plucach, staci myslim takto po kvapkach uzivat. ale su aj kapsule, ktore umoznia uzivat ovela vyssie davky (necitit tu "super" chut ani palenie), vtedy vraj posobi aj inde v tele.

msally
10. jan 2021

@nikolet29 ano, my olej pouzivame doma vsetci, aj deti aj ja, aj manzel. Hlavne pri bolesti hrdla a kasla. Nikdy nie preventivne, ale na liecbu. Plus vitaminy a kloktadlo. Odkedy ho uzivame, menej casto potrebujeme antibiotiká. A nie je olej, ako olej. Najlepši je cisty olej, nie macerat. Macetat je vlastne vyluh, je slabsi.

lucmirka124
10. jan 2021

Uzivam ho vlastne dlhsi cas oreganovy olej. Poradila mi tu na MK jedna pani. Dakedy zaciatkom roku 2020 kedy som mala candidu ani lieky mi moc nepomahali. Poctivo som brala oreganovy olej 86% mne to velmi pomohlo. A prisla som nato ze mi pomohol aj upravit pecenove testy, a myslim ze mi pomaha aj pri odkasliavani. Ked som ho vysadila na cas tak to bolo nafigu. Teraz ho berem zas denne a je to lepsie.

anita010
11. jan 2021

@polodrahokam stiahla som odpoveď a prestala užívať, lebo som sa dočítala: "Berberín, podobne ako úplná väčšina alkaloidov, je jedovatá látka. Jeho akútna toxicita (LD 50) u myši pri perorálnom podaní je 329 mg / kg, v subkutánnych 18 mg / kg au potkana pri intraperitoneálnom podaní 500 mg / kg (Toxnet). Berberín vo väčších dávkach utlmuje činnosť dýchacej a nervovej sústavy, čo môže viesť k ochrnutie a vo výnimočných prípadoch aj k smrti (Gosselin et al., 1976)." Hlavne, že reklám na nete habadej...kde sa o ňom nič také nespomína.

martina8995
4. okt 2023

@msally pekny den. Dcerka ma candidu v crevach od mala ekzem intolerancie HIT z tej Candidy. Prosim Vas ma 2 roky a 7 mesiacov mohla by or.olej užívať?

ivuskaa159
11. okt 2023

@martina8995 Zdravim. ja si myslím, že by mohla užívať olej ale v menších dávkach. Čiže ked dospelý 5kvapiek, tak dieťa 1 max 2. Ja ho tiez beriem, dcére ho síce nedávam lebo nie je treba, ale keby sme mali takýto problém, skúsila by som to určite. Žiaden doktor vám to ale neodklepne lebo má pod 3 roky. Problém skôr bude dostať to do nej, keďže je to hnusne. Skúste Zamiešať do 1 lyzice polievky a rýchlo prehltnúť. 🙂

sendy111
3. jan 2024

@monillia dobry ktory olej vam pomohol na mykozu?

zuzi194
27. mar 2024

@msally ahoj,prosím vás ako je to s olejom môže byť dlhšie otvorený??mám ho už rok otvorený,ale záruka je do 2025,môžem použiť??vdaka