Slabé krvácanie po menštruácii. Čo mi môže byť?

munu
19. feb 2010

poradte mi prosim, co by to mohlo byt.. nechapem to.. 13.2. mi skoncil menzes a dneska som objavila zase trosku krvi.. ale len fakt taka troska... co by to mohlo byt? s muzom sa o babo nesnazime este, takze pri sexe nejde nic dovnutra, aspon o tom neviem,zeby cosi uniklo, ale zase na druhej strane sa nijako nechranime inak (neberiem antikoncepciu ani kondomy niesu).. nic ma neboli, absolutne nic.. napadlo ma par dovodov.. zapal (ale nic ma neboli, co teda nedava zmysel nejako), zahniezdenie vajicka (sice niesme chraneni, ale muz dava pozor, aby dovnutra nic neslo), cysta - a tu neviem priznaky... teda mi z toho vychadza, ze je mozne, ze mam niekde cystu? Alebo nieco na krcku? neviem, ako rozmyslam, tak rozmyslam, neviem na nic prist rozumne..

ospravedlnujem sa, ak tu uz takato tema je, ale nic konkretne s mojim problemom som akosi nenasla 😒 ak tu taka je, tak mi hodte link.. diky

munu
autor
19. feb 2010

nikt mi neviete poradit? len by som potrebovala vediet vas nazor, co by to mohlo byt a ake priznaky su na cystu

emily3
19. feb 2010

munu ak si nie si ista tak chod k doktorovi, nic za to nedas ked sa na teba pozrie 😉

munu
autor
19. feb 2010

emily, viem, mas pravdu, nic za to nedam.. ale som v anglicku a tu je dost komplikovane sa dostat k doktorovi.. a hlavne na gynekologiu.. niekedy to trva aj mesiace, kym sa tam dostanes.. lebo vsade ta musia objednavat a su tam taki zaneprazdneni, ze naposledy co som bola na gynekologii, tak som cakala za vysetrenim mesiac a pol.. preto sa pytam najprv tu, ci niekto nema skusenosti s niecim podobnym

emily3
19. feb 2010

hmmm, tak neviem, ti povedat, teoreticky by to mohla byt ovulacia...
cysta neviem ako sa prejavuje, ci krvacanim, mala som cystu, ale som nekrvacala a ani som o nej nevedela az kym mi nepraskla a to potom boli galeje...tak ked to bolo slabe a uz to nieje, tak sa pripadne objednaj na preventivku...
len ma zaujima, a ked ma niekto akutny stav dostane sa k dr. az o mesiac? to je trosku divne nie?

munu
autor
19. feb 2010

emily, ked ma niekto akutny stav, tak ho vezmu este v ten den, lenze to musi byt vazny stav.. to ja by som s tymto urcite sa tam nedostala.. no uvidim ako bude cez vikend a ak stale sa bude objavovat krv, tak v pondelok sa objednam k lekarke..

munu
autor
19. feb 2010

ale ako sa da pri ovulacii krvacat? hoci len taka stipka, ale predsa.. ja som este nikdy pri ovulacii nekrvacala..a ked mam ovulku, tak ma zvykne pobolievat niektory vajecnik a teraz nic 😕 co sposobuje krvacanie pri ovulke?

luciauk
19. feb 2010

munu, možno to je zahniezďovanie, možno len hormonálne zmeny v tele. ak nemáš bolesti, tak sa len sleduj a uvidíš. máš pravdu, že s takýmto problémom sa tu nedostaneš k lekárovi tak skoro. možno ti ešte niekto poradí lepšie.

inak, pozdravujem, kedysi sme kecali na pôrod v anglicku. vidím, že ste poriadne nerástli a za chvílu už máte prvé narodeninky 🙂

emily, ked je akútny stav, tak sa ide normálne na pohotovosť a tú máš aj v zdravotnom stredisku, aj v nemocnici a aj špeciálnu gynekologickú pohotovosť. teda, aspoň my máme, sme väčšie mesto.

marcelkatt
19. feb 2010

Ahojte, mala som presne rovnaký problém ako Munu. Menštruácia mi skončila 5.2 a o 8 dní na to som dva dni mala ružový výtok a krv. Včera som si pre istotu robila test,bol negatívny. Nič ma nebolí, cysty mávam, no nikdy som nekrvácala. Dokonca v lete mi praskla cysta, mala som veľké bolesti, bola som 3 dni v nemocnici na pozorovaní, no ani vtedysom nekrvácala. Takže asi tá ovulka? Stalo sa mi to 1x.

munu
autor
19. feb 2010

jeee ahoj Luci.. som strasne rada, ze ta tu vidim.. jasne, ze si ta pamatam 🙂 no narastli sme a Matko je riadny huncut.. uz chodi sam od 11tich mesiacov 😵 vcera som mu prvykrat ukazala, ze aky velky narastie a dneska vecer som sa ho to len tak spytala, neverila som, ze bude pamatat a on hned dvihol obe rucky nad hlavku a smial sa 😅 podareny je.. a vy sa ako mate? co mas nove?

marcelka, no tak uvidime, co sa z toho vykluje 😉 snad len ovulka, aj ked nechapem preco by mala byt pri ovulke krv..

munu
autor
19. feb 2010

inak, ak by z toho bolo druhe babatulko, tak by som sa nepohnevala 😅 😉 len momentalne ma to znepokojuje a dalsia mrcha je este daleko 😒 juuj ako to ja vydrzim 😅 alebo snad tie hormonalne zmeny by to tiez mohli byt prakticky

marcelkatt
19. feb 2010

Munu toto odpovedal jednej kočke gynekológ na rovnaký problém:

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský

Dobrý deň,
zrejme sa rozbehlo ovulačné krvácanie, počas ovulácie klesajú hormóny a sliznica sa začína odlupovať, nič to neznamená.

munu
autor
20. feb 2010

marcelka diky 🙂 tak dobre, nie?

luciauk
20. feb 2010

marcelka, tak to určite ukludnilo mnohé ženy. podla mňa ak to nie je rozsiahle a nie sú ani bolesti, tak si len telo robí poriadky 😉

munu, my sa máme dobre. kúpili sme si domček a tešíme sa, že v apríli ideme na dva týždne domov. opatrujte sa.

munu
autor
20. feb 2010

lucia waaaw, ze domcek 😉 super, tak nech sa vam dari celej rodinke a uz nech je april, ze? 🙂

munu
autor
20. feb 2010

marcelka a ty si mala vela krvi? ci tak na jednu vlozku? Alebo dokonca menej? Lebo ja ani na jednu vlozku nie.. fakt uplne malicko..

marcelkatt
20. feb 2010

Munu- bez vložky čakala som, čo sa bude diať. A prešlo to. Len také špinenie krvi.

Luciauk- preto som to skopírovala, aby sa ženy nebáli tak, i keď sa priznám aj ja som sa zľakla. Lebo plánujeme druhé mimi, ale až po budúcej menštruácií kvôli DNP. Bála som sa nie, že som tehotná, to by som prijala veľmi rada, aj keď chceme počkať ten mesiac, ale myslela som si, že sa niečo deje, že mi zas blbne cyklus, hormóny a podobne. Od prvého pôrodu mám pravidelný 30 dňový cyklus. Len v lete som mala s tou cystou problém, potom sa to vrátilo do normálu a hádam to tak aj bude a dúfam, že nebudeme na druhé miminko dlho čakať.

munu
autor
24. feb 2010

marcelka ako si na tom? Ja nehovorim este na 100%, ale u mna to vyzera zatial na druhe babatko 😵

jaaty
24. feb 2010

mumu, môže to byť hocičo, skús si urobiť tehotenský test.
Môže to byť uhniezdovanie, ale sa som mala presne to isté a "vykľulo" sa z toho mimomaternicové tehotenstvo ☹ Takže spraviť test a šup k doktorovi. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂

munu
autor
24. feb 2010

jaaty, jasne, mozne je vsetko, ale u mna je na test este priskoro, este by mi nepotvrdil tehotenstvo, aj keby to bolo naisto... musim pockat este tak tyzden-dva.. ale presne takto zacinalo aj moje prve tehotenstvo... presne tie iste pocity ako teraz, len pri zahniezdovani som nemala ziadnu krv, ani spinenie.. tak snad vsetko dobre dopadne.. a na ultrazvuk sa tu v anglicku chodi az okolo 12teho tyzdna, takze aj tak musim cakat a skor sa nedozviem, ci je to vporiadku, alebo mimo.. snad je vsetko ok..

jaaty
25. feb 2010

munu, ten test môžeš kľudne skúsiť. Ja som tomu tiež neverila, ale otehotnela som vlastne predchádzajúci mesiac a tú menštruáciu a následne špinenie bolo už keď som bola tehotná. Stávajú sa totiž prípady, že žena má počas tehotenstva menštruáciu aj niekoľko ďalších mesiacov. Preto ten test. držím palce

munu
autor
25. feb 2010

jaaty, no viem, ze sa stavaju take pripady, ale moja mrcha tento mesiac posledna bola taka silna, ze to by som rovno potratila, kebyze som v tej chvili tehu.. neverim,ze som bola tehu, lebo som nemala ani ziadne priznaky.. az po tej troska krvi, co bola o tyzden po mrche, sa mi zacali objavovat niektore priznaky... ako napriklad.. bolesti podbruska, take menstruacne, co moze znamenat, ze sa roztahuje maternica.. ja tomu v podstate aj verim, pretoze ked si ohmatam podbrusko, tak tam citim zvacsenu maternicu, ktora predtym taka nebola.. dalej ma pobolievaju prsia, nie az strasne, ale dostatocne na to, ze ich citim kedykolvek pocas dna.. naduva ma.. co je dalsi z priznakov.. a tieto vsetky priznaky som mala aj pri prvom tehu.. tak ja si myslim, ze pokial nemam nejake bolesti, ktore by naznacovali cosi zle, tak sa mi oplati pockat s testom aspon do toho 07.03, kedy by som mala dostat zase mrchu..

amaning
17. aug 2010

ahojte baby ja mam momentalne taky isty preblem ako munu,koncom marca tohto roku som bola na potrate takze dufam ze to s tym suvisiet nebude....nemala som ziadny problem s menstruaciou a ani teraz nie,mens. mi skoncila 9 augusta no a vcera 16 aug. som dostala slabe krvacanie ale fakt ze slabe nejde mi to do hlavy lebo som si sto percentne ista ze mens. to nemoze byt pretoze som nemala ziadne bolesti iba trosku krize ma pobolievaju ale iba trosku ktore pri beznej menstru. ma nebolia.....s priatelom sme mali nechraneny sex dva dni pred týmto slabym krvacanim takze tehotna urcite niesom ....je mozne ze pri sexe sa nieco stalo nieco poskodilo?Viem ze je to hlupa otazka ale naozaj mam strach o seba co to moze byt momentalne so taktiez v Londyne a neviem ci by ma zobrali s takymto probelmom a pravdu povediac mala by som aj strach ist tu ku doktorovi,stacilo mi ked moja kamaratka mala 2 spontanne potraty do roka a gynekolog jej povedal ze je to normalne a prisla na svk a tam jej povedal ze co za debili doktori su v UK........ tak vam dakujem za odpovede

cukricek_29
9. feb 2011

ahojte babenky,ja som tiež na 4 den po skončení ms mala na papieri trošku krvy a na druhý deň hnedý výtok od tých čias nič len ma napríklad pri cvičení pobolieva bruško raz na pravo raz na ľavo potom pod rebrami a aj ked si lahnem tak pcítim slabé pichanie a býva mi tak zle mala som s priateľom nechránený styk celý mesiac sme boli spolu a skúšala som robiť aj test hned v ten deň krvácania ale vyšiel nepozitívny tak neviem či počkať do najbližšej ms a ešte strašne moc chodím na wc a aj v noci ved len po rannej káve idem na wc aj 5 krát tak neviete mi poradiť že čo to môže byť zápal som tiež nevylúčila a k doktorke som objednaná až na budúci týždeň dakujem za rady 🙂

jurinka1
13. sep 2011

@munu ahoj volam sa monika na modrom koniku som nasla temu od teba,teda ak mozem tykat ,krvacanie tyzden po mnenstruacii,zaujimalo by ma,aka bola pricina toho krvacania,kedze momentalne mam podobny problem ☹ .vopred dakujem za odpoved

monika

munu
autor
14. sep 2011

@jurinka1 ahoj Monika, no bolo to uz vyse rok dozadu, takze neviem ti presne povedat, co to bolo.. ale nebola som chora, ani nic vazne to nebolo, takze zrejme len nejaka hormonalna porucha.. nebolo to ani zahniezdovanie vajicka, kedze som tehotna az teraz 🙂 neboj sa, nic to nieje urcite.. ak nemas popri tom nejake bolesti, tak sa nicoho neboj.. mozno si bola prechladnuta na vajecnikoch alebo ako hovorim hormonalna porucha nejaka, ktora sa hned na druhy mesiac upravila zase do normalu.. a mozno len ovulka.. a jasne, ze mozes tykat. 🙂 viem, ze je to tazke, ale vydrz co sa bude diat dalej, ak by krvacanie neprestavalo a vyzeralo by to ako na druhy menzes, tak chod radsej do lekara, ak sa ti da.. a ak to ustane, tak vyckaj, ci nabehne dalsi menzes ako ma, mozno s nejakym oneskorenim.. drzim palce a daj potom vediet, ako sa to vyvija..

jurinka1
14. sep 2011

Ahoj,velmi pekne dakujem za odpoved,uz som sa objednala u lekara 🙂 ,tak dufam,ze to bude o.k.,robila som si aj tehu test,vysiel v pohode,babetko veru neplanujeme,kedze uz mame tri dievky a najmensia ma len 8 mesiacov 🙂 .vsak po vysetreni budem mudrejsia.
a gratulujem k druhemu babetku,uz aj vies co to bude??
este raz dakujem a prajem pekny dnik
monika

munu
autor
15. sep 2011

@jurinka1 dakujem Monika za gratulaciu 🙂 a bude to dalsi chlapcek 🙂 velmi sa tesime, lebo aspon nas Matko bude mat braceka, tak sme si hovorili, ze by bolo super, keby boli dvaja chlapci, by sa skvelo vyhrali spolu s autickami a rozumeli si, ked budu vyrastat spolu, tak nam to aj vyslo 😉 uz len nech bude zdravunke a vlastne my vsetci a budeme uplne stastni 🙂 tak budem ti drzat palce na to vysetrenie, aj ked ja si myslim, ze ak nemas ziadne bolesti, tak to nebude nic vazne.. este stale krvacas? lebo si ani nespominala, ci ta nieco nepobolieva, tak neviem.. urcite daj potom vediet, co na to lekarka.. ahoj zatial, budem cakat na dobre spravy 🙂 Dusana

jurinka1
20. sep 2011

ahoj Dusana,tak dnes som bola pri doktorke a mala si pravdu,nie je to nic vazne 🙂 ,zrejem rozhadzane hormony,kedze mi ubudlo mliecko a vlastne uz pred 4 dnami som aj prestala kojit,takze zrejme preto a vraj to moze pretrvavat aj dlhsie:( jaj,no co uz.
ja ti verim,ze vas tesi ze je to chlapcek,ja mam tri dievcata a ked sa narodila tato tretia kazdy mi hovoril,vsak uz to mohol byt chlapcek,ale ja som hlavne stastna,ze je taka ka je..lebo ona je naozaj take nase zlaticko,aj ked nam teraz ochorela zasa ona,mame pasovy opar,take nase male chudatenko,normalne nechapem 🙂 ,moze to byt z oslabenej imunity...tak sa trapime a prekonavame vsetko..deticky su radost,ale aj starost,ked som bola sama,nezalezalo mi takmer na nicom a teraz ked mam manzela, det bojim sa o vsetkych a stale hovorim,najdolezitejsie a prvorade je nase zdravie a nie to ci je to dievcatko alebo chlapcek...
tak ti drzim palce nech je malinky zdravucky a ja ten starsi a nech vam robia len samu radost..drzkajte sa a dakujem 🙂 za vsetko...
monika

munu
autor
3. okt 2011

@jurinka1 ahoj Monika 🙂 ja som si az dneska precitala spravu od teba, lebo mi konik neukazoval nic, ze ma niekto spomina, tak som nesla ani kuk na tuto temu... jaj prepac,ze tak neskoro pisem.. super, ze bolo tak ako som hovorila,ze len rozhadzane hormony.. aj vam prajem vsetko dobre a aby ste boli zdravunki vsetci a hlavne drobcek, co si pisala,ze ma pasovy opar, dufam, ze uz je zdravucka.. tak sa drzte a keby daco, hocikedy napis 🙂 papa

pepa0
24. jún 2012

Mám istý problém po menštruácii krvácam, alebo je to skôr špinenie pri výtoku už asi 2 mesiace. A berem antikoncepciu asi 2 roky môže to byť tým?