Snímateľná zubná náhrada

6. nov 2022

Ahoj, chcem sa spýtať máte niekto skúsenosť so snímateľnou zubnou náhradou? Takou, ktorou ste chceli vyplniť medzeri medzi zubami. Dá sa nato zvyknúť? Vedel by mi niekto poradiť koľko by cca vyšla taká protéza z dvomi umelými zubmi? A čo to všetko zahŕňa? Kedže ako malý som nemal strojček a nenarástli mi dva zuby tak mi tam zostala medzera a kedže nie je možné aby sa nahradili stálymi implantátmy tak mi bola odporučená táto možnosť. 🙂 ďakujem za odpoveď ..

mogaa
6. nov 2022

Je to klasická "žaba" čo nosia dôchodcovia len je len na 2zuby....vieš ju vložiť a vybrať.....

majka1706
6. nov 2022

A nedajú sa ortodonticky ani roztiahnuť miesto .??? Alebo už by som potom asi skôr mostík ako takúto umelú náhradu do pohára..

7kikuska7
6. nov 2022

A čo mostík?

autor
6. nov 2022

@majka1706 nie, nedajú sa pretože ostatné zuby sú bez medzier a nie je ich už kam posunúť, tie medzere sú na hornom chrupe ale nie je tam možné nič osadiť natrvalo kedže nie sú dostatočne veľké, teda to mi bolo povedané od klasického zubára, kt. sa zaoberá len čisto oprave zubov a dentálne hygiene 🙂

autor
6. nov 2022

@7kikuska7 no nad zubným mostíkom som tiež rozmýšlaľ ale je možné spraviť mostík, keď mám v predu v strede dva zdravé zuby a po bokoch z oboch strán dve medere a ďalej pokračujú z každej strany zuby .. 🙂

autor
6. nov 2022

@7kikuska7 a tiež som videl, že ak dávajú mostík tak musia obrúsiť zdravé zuby a to je podľa mňa celkom blbosť, pretože si nechcem nechať obrúsiť zdravé zuby do malých špičiek..teda ak to tak môžem nazvať. 😀

janka1011
6. nov 2022

@autor áno na mostík sa musia zbrúsiť 2 zuby, no zas až taká tragédia to nie je a v tvojom prípade určite najvhodnejšie riešenie, ak sa fakt nedajú zaviesť implantáty. Určite lepšie ako nosiť v ústach plastovú žabu. Prečo vlastne nemôžeš mať implantáty? Ak chýba kosť tú vedia doplniť.

janka1011
6. nov 2022

@autor ešte by som ti poradila isť na konzultáciu niekde na modernú kliniku, neverím, že protéza je jediné riešenie pre teba.

7kikuska7
6. nov 2022

Ktoré zuby ti chýbajú? Pre protetiku sú najdôležitejšie očné... Tak vieš aj ta náhrada snimatelna tam nebude držať len tak, bude mať spony, ktorými bude ukotvena a tie spony ti budu tie zdravé zuby ničiť vybranim a nasadzanim...

autor
6. nov 2022

@7kikuska7 mám pravý a ľavý predný rezák vedľa mi chýbajú druhé rezáky pretože mi nenarástlu z oboch strán to sú tie medzere a vedľa klasicky očné zuby z oboch strán, lenže tam kde sa mali nachádzať druhé rezáky tie medzere sú menšie a nezmestia sa tam implantáty keďže tam musí byť určitý priestor ktorý nie je možné zväčšiť ani posunutým ostatných zubov kedže nie je kam, tak som rozmýšlal nad neviditeľnou snímateľnou protézou. Inak všetky zúbky mám zdravé , vždy bol môj sen, že raz tie medzery budú vyplnené a môžem sa na plné ústa usmievať bez toho aby som si zakryval úsmev 🙂

autor
6. nov 2022

Mám takýto problém ako na obrázku len tie medzere su menšie

7kikuska7
6. nov 2022

Podľa mňa snimatelna náhrada sú vyhodené peniaze, nebude to esteticky pekne - išla by som do toho mostíka, pripadne ak je ta medzera mala skúsiť ju zamaskovať fazetami? Určite by som to ešte konzultovala s iným zubarom, najlepšie ísť na nejakú kliniku 🙂

macikaaa
14. máj 2024

Dobrý deň, prosím vás kde robia kvalitné sníateľné zubné nahrady = žabu. TT, Nr okolie. Ďakujem

akika722
14. máj 2024

@7kikuska7 nieje to vždy vidno
Poznam osobu ktorá si vybila predné zuby,no ešte nieje dospelá
Zuby boli trvale, vybite kompletne
Naozaj to nieje vidieť ,vôbec
Ale zuby si teda 2 a hneď pri sebe
Implantáty sa dajú riešiť až v dospelosti