Cena zubnej náhrady

nikolka99
20. aug 2020

Ahojte baby, som totálne šokovaná...
Mám paradentózu, všetko som už urobila, čo môžem, ale je to dedičné ochorenie v rodine. Čoskoro budem potrebovať dolnú zubnú náhradu najlepšie by boli na implantátoch....no ale tie ceny, bože...5000-7000€ a to len dolný chrup. Na porovnanie.... zväčšenie prsníkov na Slovensku stane 1500-3000€. 🙈
Mám len 31 rokov, ale asi budem mať snímateľnú zubnú protézu 🤷😭 A čo hovorí na to zubár... veď ste ešte taká mladá na vyberateľnú protézu 🤬😡.... dobre, tak urobím implantáty, ale jesť už nebudem, na to nezostane 🤦😖

miskooo1987
20. aug 2020

@nikolka99 no, take sú ceny.... a to ešte celkom dobre... mna jeden implantát vyšiel na cca 2000...(cela suma od vytrhnutia po implantát...) takze 5-7 tisíc mi príde ako pomerne lacné na celu dolnú sánku...

nikolka99
autor
20. aug 2020

@miskooo1987 bože....a v tomto štáte kto môže dovoliť také ceny vyplatiť?! Hrôza....☹️😨

miskooo1987
20. aug 2020

@nikolka99 neviem, ale existuju aj lacnejšie náhrady... nemajú takú životnosť a podobne, ale umelý zub sa dá niekde od 400 spraviť...

whatever1
20. aug 2020

@nikolka99 Zober si pôžičku, je to investícia do budúcna. Ja osobne som proti pozickam, ale v takomto prípade by som asi neváhala. Kvalita tvojho života s protézou na pevno bude omnoho lepšia ako s vyberateľnou protézou. Nebudeš mať obmedzenia ohľadom stravy, nebudeš musieť vyberat náhradu pred spaním, a najdôležitejšie je že tým "zachránis" svoje sebavedomie. A ešte ďalšia vec, po extrakcii zubov časom ubúda z kostí, a po niekoľkých rokoch ked by si si na implantáty nasetrila by už mohlo byt na ne neskoro, resp by to bolo komplikovanejšie a ešte drahšie.

vizvaryova1
20. aug 2020

@nikolka99 Ahoj no ja som mala taky isty problem cely zivot a len teraz v 40 som si dala spravit zuby tiež som rozmišlala na drahšiu protezu chcela som taku trvali ktora sa nevibera ale zubar povedal ze nemusi mi šroby priat kost a za mesiac mi.to budu musiet vybrat a peniaze ty nik nevrati tak som kaslala na to a mam snimatelnu aj vrchnu aj spodnu a nemam problem stim dam si coregu a drži cely den

bambuliatkom777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaen
21. feb 2022

@vizvaryova1 prosim Ťa mohla by si mi napísať kde Ti to robili a kolko si platila

vizvaryova1
13. mar 2022

@jaen v liptovsky hradok a do kopi aj zubar co mi vitrhol 7 zubov otlacky podnebie a potom zuby cc 350e

monika7772
18. jan 2023

@nikolka99 ja si prechádzam momentálne niečím podobným, paradentoza, mam 31 rokov, a momentálne sa rozhliadam ako riešiť nove zubky, no tie ceny? 🙈 To je niečo hrozne 🤦‍♀️ auto nemáme v takej cene, ako by ma stali nove zuby 🙈 prosím ta, ako si to nakoniec poriesila, ak sa môžem opýtať?

nikolka99
autor
19. jan 2023

@monika7772 ahoj. Hľadala som nového zubára. Teraz 4 mesačne chodím na dentálnu higiéniu, na prvé predné mám zo zadu dlahu, ešte držia. Dúfam, že vydržia ešte niekoľko rokov. 🤞

monika7772
31. jan 2023

@nikolka99 prosím ako sa robí ta dlaha? To sa tam lepí nejako? Ci navrtava?? Ja mam ísť na parodontologiu, zatiaľ chodím len na čistenia k dentálnej hygienicke tak este neviem Profesionálne info co somnou bude 🤷‍♀️ zatiaľ si len tak skrz recenzie a skúsenosti čítam aké náhrady zubkov sa dajú urobiť, no tie ceny tých implantátov 😪 a to ešte vraj pri veľkom úbytku kosti ani nemusia byť vhodné 🤦‍♀️ vám sa aj kyvali zubky? Ci sa dlahovalo preventívne?

nikolka99
autor
31. jan 2023

@monika7772 áno, kyvali predné dolu, tá dlaha je super, je to lepené, aké drží už 3 roky. Áno, implantáty v takom prípade sú rizikové

lenjaona
31. jan 2023

@nikolka99 určite je aj nejaka lacnejšia varianta, a čo okolité štáty? Maďarsko cz polsko?
Tie ceny išli riadne hore 😔
Pred 10 timi rokmi si dal otec spravit komlet porcelanovy chrup a vtedy platil 2000€ a teraz je to xy viac

nikolka99
autor
31. jan 2023

@lenjaona pred 3 rokmi som dostala cenovú kalkuláciu na implantáty celý dolný chrup 8000 €

lenjaona
31. jan 2023

@nikolka99 aký je to konkrétne nazov implantatu? Pozriem na internete niekde musi byt lacnejší

nikolka99
autor
31. jan 2023

@lenjaona no presný názov neviem, je to celý dolný chrup so štyrmi implantátmi...ale ďakujem pekne, teraz ešte nepotrebujem, dúfam, že 2-3 roky ešte vydržia moje zuby 🤞🤞

lenjaona
31. jan 2023

@nikolka99 ono je to dosť diskutabilné či vydržia, mne posledné 2-3 roky sa kazia zuby a nestoji to malo

nikolka99
autor
31. jan 2023

@lenjaona zubár je vždy drahý, ja to dobre viem, 4 mesačne chodievam na dentálnu a aby posúdili stav... v poslednej dobe vždy ma pochvália chvála Bohu 🙏

monika7772
31. jan 2023

@nikolka99 tak to je super, ak by to aj o 3-5 rokov predĺžilo šancu mojim zubkom, aby mi za ten čas
nevypadli, pripadne sa veľmi nerozkyvali, to by som hádam aj nasetrila na jeden ci dva implantáty za ten čas 😁😂