Som bez žlčníka. Ako sa mám stravovať?

zuzanak89
15. dec 2015

Potrebujem poradiť. Mám za sebou laparoskopiu žlčníka a milión otázok. Doma 22m dieťa a 9 ročné. Ako variť? Môžem kávu? Soliť? Viem, že mastné nie, dostala som aj papier na dietu ale tam toho veľa nie je. Máte nejaké koláčiky k Vianociam čo by som mohla jesť? Ak hej šup recept. Za každú radu budem vďačná. Ďakujem

fiora94
5. júl 2017

@anula Dobrý deň. Zaoberáte sa prosím Vás aj s upchatými žlčovodmi? Môjmu manželovi žlčník vybrali v roku 2011, minulý rok ožltol, mal horúčky, zistili mu upchaté žlčovody a chronickú pankreatitídu. Bol na ERCP 3x, potom mu dren vybrali. Užíval Lagosu a Ursosan, no keď mal dlhšie dobré výsledky, vysadili mu. Včera bol hospitalizovaný s veľkými bolesťami, znovu upchaté žlčovody. Zatra ho čaká magnetická rezonancia a asi ho znovu čaká ERCP, no je z toho už znechutený že mu to zas nemusí pomôcť a stále na výmenu chodiť nechce. Už mu doporučili aj operáciu, no to u nás nerobia, ma by ísť do BA a nepoznáme žiadneho lekára, ktorý vykonáva operáciu žlčovodov. Myslíte že by mu pomohla operácia? Ďakujem.

anula
6. júl 2017

@fiora94 treba pockat na vysledky rezonancie, aby sa zistila pricina, ci su kamienky a j v zlcovych cestach v peceni atd. Je este moznost nechat v zlcovych cestach stent - drén, ten sa vsak musi pravidelne vymienat - asi kazdé 3-6 mesiacov a je tu aj riziko infekcie. Operacie sa vykonavaju podla nalezu na MR, ale ani tie nie su bez rizika a moznych neskorych komplikacii.

nuska
6. júl 2017

Ak by niekto chcel skusit aloe vera gel mam doma viac, kupujem vacsie mnozstvo, tym je cena nizsia. Super vysledky s tym ma jedna znama co sa tyka vybrateho zlcnika. Ja osobne som mala problem so zaludkom.

raffaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
raffaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fiora94
6. júl 2017

@anula vďaka za odpoveď. A tie rizika sú nebezpečné?
@raffaella ďakujem veľmi pekne z a odporúčanie a kontakt 🙂

vivi78
6. júl 2017

Ahojte...chcem sa spytat,ktorym vybrali

vivi78
6. júl 2017

Ahojte...ktori ste uz bez zlcnika,mate neake tazkosti? Napr.po jedle,alebo mozte jest vsetko,ako pred? Bolesti neake? Dakujem

zuzukaja
6. júl 2017

@vivi78 ja som po operácii 3/2017 a stále mi byva zle.schudla som dosť

wmeraw
6. júl 2017

Ja som od januára 2017 bez a jem všetko

fajnova
11. júl 2017

@vivi78 ja som od decembra 2016 a uz pomaly jem vsetko. akurat sa bojim jest vyprazane a take ze rajciny, uhorky, papriky, to nejem. ked to s jedlom prezeniem, tak ma tlaci v pravom boku.

zuzukaja
11. júl 2017

@fajnova mna keď tlači tak vždy v ľavom boku keď mi je zle a trvá to aj niekoľko dni 😏

vivi78
11. júl 2017

@fajnova,@zuzukaja...ja mam zatial zlcnik,mala by som ist na op,mam kamene,len sa nefokazem odhodlat ist ☹
A v lavom boku ma tiez dost casto boli...aj to moze byt od zlcnika???

fajnova
11. júl 2017

@vivi78 chod na operaciu, budes mat svaty pokoj. mne po operacii zmizli bolesti chrbta, ktore ma trapili roky rokuce. co som sa kvoli nemu nachodila po lekaroch, kazdy den som musela brat tabletky proti bolesti. taktiez ustupili ranne "prehanky" a napinanie na zvracanie, palenie a svrbenie chodidiel, proste celkovo sa mi ulavilo a to som ani netusila, ze to vsetko boli "len" kamene v zlcniku. v lavom boku neviem, moze ti to tam vyrazat. mna v posledne dni uz bolelo cele brucho a cely chrbat.

1lulu1988
3. máj 2018

Baby a mozem si obcas ( prilezitostne) dat aj vino ked som bez zlcnika ?

mata0410
4. máj 2018

@1lulu1988 ja si obcas dam a nemam ziadny problem.

stankapa
23. máj 2018

@siska53 vraj si pečeň vytvorí nijakú kupolu kde to dokáže spracovať, myslím tú žlč...

vivi78
28. jún 2018

Ahojte...mam zlcnikove kamene a casto ma boli chrbat,akoby to tam vyzarovalo. Ale boli ma pod lavym rebrom a tiez zaludok....aj to moze byt zlcnik?

sendy1977
28. jún 2018

@vivi78 podľa mňa ano.

1michaela2
3. sep 2018

Ahojte. Chcem sa opytat ako dlho ste boli hospitalizovany po laparoskopickej operacii v beznej nemocnici a na jednodnovej chirurgii. Este by ma zaujimalo ci ma niekto skusenosti s kojenim. Mam 2mesacne dieta a nechcem prestat kojit ale uz som mala 2 zachvaty a dr mi odporuca operaciu.

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendy1977
3. sep 2018

@1michaela2 tiež ako
@petuska86 ale nie ráno ale poobede na tretí deň.

rehabe
18. dec 2018

Ahojte dievčatá, rada by som sa s Vami poradila, či sa to stalo aj Vám, že ste mali zvýšene ALT a AST po vybratí žlčníka. 6 decembra ma operovali, 17 decembra som bola na kontrolných odberoch a mám vraj zvýšené tieto hodnoty, može to byt ešte kvôli operácii žlčníka? Ak ano kedy sa to upraví? Dakujem za Vaše odpovede.

petka552
23. aug 2020

@anula no tak moj muz by po takej operacii asi uz nezil... kedze 24h po operacii mal dalsiu koli krvacaniu do brucha...

macka111
27. sep 2021

@anula zdravím Vás viem, že je to už stará téma no chcem sa opýtať... Možno mi poradíte... V apríli toho roka mi vybrali žlčník. Jún júl a v podstate aj do polovice augusta som sa mala celkom dobre. Stravu som prispôsobila a začala aj turistiku prevádzať... Proste fajn. No potom som prekonala nejakú virozu s vracanie a hnačkami a opäť ma začalo bolieť v pravom boku... Na MRCP mi ukázalo ze v zlcovodoch tesne pri Vaterskej papile je susp. kameň 3 až 4mm. Odporučili a urobili mi ERCP. Keďže koliky boli riadne. Ibaže výsledok ERCP neukázal, žeby tam nejaký kameň bol... Je to už 11 dní po ERCP a ja mam stále bolesti v pravom boku a tazobu akoby v žalúdku a nad pupkom. Lekár povedal, že to nie možné žlčník nemam zlcovody priechodné a krv vraj ôk. Co to môže byť...? Už som zúfalá... 😟😪Ďakujem za odpoveď

rehabe
17. okt 2021

@macka111 ahoj, chem sa opýtat, ci ti prisli na nieco?

nela245
3. jan 2022

@fiora94 ano pomohla,moja mamka už bola dva krát,rás v rakusku a rás v Nemecku..len to je problém,že to sa môžu stále upchávat

ivetuska000
16. máj 2022

@anula dobrý deň ja som presne týždeň po operácii zatiaľ všetko v pohode môžem začať už jest trosku normálnejsie?

danka123
1. okt 2023

@nuska odkial prosim kupujete aloe? Ďakujem.