Ako sa stravovať po laparoskopii žlčníka?

lucia0211
23. jún 2023

Dobrý deň, vybrali mi laparoskopicky žlčník, no neviem ako sa stravovať 🙈viem že mastné, vyprážané nesmiem,ani žiadnu cibuľu,cesnak... čítam však rôzne rady 🙈a tak mám už z toho mišung 🙈

banalu
23. jún 2023

Muz nabehol na normalnu stravu skoro hned.. Z jeho strany tam uz nema zlcnik skoro nikto a vsetci sa zacali stravovat hned normalne.

janka_266
23. jún 2023

@lucia0211 mne stačilo jesť pár dni pred operáciou podľa tej diéty a nasledujúce mesiace som nemohla sní vidieť zemiakovú kasu a kura na vode 🤣postupne treba zaraďovať všetko a vylúčiť, čo nerobí dobre.

lulu2014
24. jún 2023

@lucia0211 zacni tak po cca 3t - mesiac postupne pridavat jedla a uvidis co ti nesadne tak zase cca o mesiac skusit. Vysmazane nie su az taky problem. A tie naduvacie potraviny… uvidis sama na sebe.
Najhorsie su vajicka /zltka/ a mak.
Drzim palce. 🙂

laurikalalinka
24. jún 2023

@lucia0211 pri ťažkých jedlách ako chutný rezeň...daj Orenzym,,nebude ťažko a hlavne bude dobre tráviť(dá sa kúpiť bez receptu)...cibuľu nakrájať,posoliť,pečivo nie čerstvé...a skúšať ako pokusný králik...

lucia0211
autor
25. jún 2023

@laurikalalinka cibuľu, 🙈 veď to je ako prvé písané čo nemôže človek bez žlčníka 🙈

laurikalalinka
25. jún 2023

@lucia0211 Hej veľa vecí je písané...až ti rozum zastane,ja nemám ani žlčník ani slepé črevo...a je úžasné na raňajky chlieb vo vajíčku,horčica aaá nakrájaná posolená cibuľa...môžeš všetko jesť,len nie 1 tonu...

kelepe
30. jún 2023

Z mojej skusenosti treba vyskusat vsetko postupne. Zaklad je stravovat sa castejsie a v mensich porciach. Zalezi aj ake si mala indikacie pre odstranenie zlcnika, ci si uz mala bolesti, zapal zlcnika a pod pripadne problemy pri stravovani, Dieta je len odporucana, sama naozaj prides nato co ti robi zle. Je dost mozne ze ti nebude robit zle ziadne jedlo 🙂