Sprej na hojenie rán

ivca88
3. apr 2022

Ahojte. Prosím ma tu niekto skúsenosť so sprejom na hojenie rán ? Či už na pooperačné ( po sekcii, alebo po plastike) alebo na taku domácu liečbu - keď sa popalite?
Som po operácii a chcem mať pekné jazvy .
Našla som Cicatridina a Bionect, poprípade poraďte niečo iné - ale prosím len z lekárne ..🙏
Pomohli niekomu ? Poprípade nesposobilo to naopak problémy? Ďakujem

zuzks5
21. jún 2022

@bronik89 pozri uz ho mam 🙂 hej presne pribalim si ho do lekarnicky na dovolenku, predsa len ideme kde je kamenista plaz tak to sa asi aj zide :D sa poznam aka viem byt sama nesikovna.

bronik89
22. jún 2022

@slapina vies co priznam sa toto som nejako nesledovala, predsa len je to take ze to proste pouzivas takze si nemyslim ze by to niekomu malo expirovat ale teda datum je uvedeny na kazdom jednom obalo zo spodu 🙂 tak neviem je to rozne podla toho kedy si ho zakupis 🙂

slapina
23. jún 2022

Bronik89 jasné rozumiem 🙂 Ale tak predsa len ja si na toto dávam taký všeobecný pozor aby som to keď tak stihla dopotrebovať, nech to zbytočne neexne ako sa hovorí 🙂 Ale tak to môže mať minimálne tie dva roky záruku či? Lebo myslím to aj z toho pohľadu účinnosti látky 🙂

zuzks5
24. jún 2022

@slapina viec co hej, je to na spodu napisane ale tak to byva vies ako, ale myslim ze pri tom aki sme my doma sikovna sa minie skor ako by to malo exnut :D to je taka pro forma :D

janikk54
27. jún 2022

Babulky a co take pouzivate na rany? Mohlo by to byt nieco multifunkcnejsie aj pre deti aj pre dospelych, lebo ako netreba hovorit, ze ide leto a my ludia byvame sikovni no :D A teda najlepsie ak by to aj nestipalo to nema rad hadam nikto 🙂

bronik89
28. jún 2022

@janikk54 a rany myslis tak celkovo alebo na aky styl? lebo teda ci je to ako ty spominas aj na dezinfekciu alebo tak 🙂

slapina
29. jún 2022

Janikk54 tak povedala by som presne že záleží na aké typy odrenín, poranení atď 🙂 Máš aj nejakú konkrétnejšiu predstavu čo všetko by to malo spĺňať? 🙂 Lebo myslím že dezinfekcie na rany sa dajú kúpiť aj zvlášť.

zuzks5
30. jún 2022

@janikk54 vies co tiez som si nechala takto poradit a pozri foto vyssie toto mame uz my doma na odreniny, mierne popaleniny a vlastne asi skoro vsetko s cim prideme ako rodina :D ked sme teda nesikovni alebo co presne ako si to aj ty tak napisala 🙂 a nestipe 🙂 neviem ci chces aj dezinfekciu alebo ako.

janikk54
4. júl 2022

@zuzks5 aha dakujem 🙂 to je super takto ze na vsetko a paci sa mi aj to ze aj pre dospelych aj pre deti take vyuzitie, lebo nemam rada, ked treba taketo nieco riesit zvlast 🙂

bronik89
11. júl 2022

@janikk54 a tak jasne, lebo to sa zbytocne kupuje dvojmo a presne je lepsie ked je nieco univerzalne aj aj a zase povedzme si ta detska pokozka je taka citlivejsia tak tam je ok to mat takto podchytene 🙂

slapina
30. júl 2022

@bronik89 áno to je pravda a my rodičia sa v prípade potreby priživíme na deťoch xixi

zuzks5
31. júl 2022

@slapina a nie je to tak dobre? potom cloveku staci nosit jednu vec pre celu rodinu, co teda aspon mne dost vyhovuje

slapina
31. júl 2022

hej hej veď to som tým myslela. ja sama mám najradšej takéto prípravky, ktoré môžeme využívať celá rodina a tým pádom nemusím vláčiť zo sebou všade plné tašky rôznych vecí. takto stačí jedno, čo je super

bronik89
1. aug 2022

priznam sa, ze som si ho pred nedavnom kupila, chystame sa na dovolenku a potrebujem mat nieco taketo so sebou, kedze tam neviem, ci to bude lahke a mozne hned ak sa nieco stane aj zhanat

janikk54
1. aug 2022

@bronik89 aj si ho uz stihla vyskusat?

bronik89
2. aug 2022

vies co, len tak som si skusila streknut na ruku, ze ake to vlastne je, ale na rany sme nastastie este nepotrebovali aplikovat. no je fajn, ze nieco take existuje a je to lepsie ako rozne tekute pripravky, aspon sa mi to v taske nerozleje

zuzks5
2. aug 2022

@bronik89 ved ale to je fajn, ze ste ho este nepotrebovali :D

slapina
3. aug 2022

akurát som to chcela napísať, že ešte že sa nič nestalo, no chválim, že si si ho teda bola kúpiť. v pondelok sa tiež chystám do lekárne, lebo ideme na dovolenku a potrebujem si to to ešte dokúpiť

janikk54
3. aug 2022

nooo ja som to tak myslela, ci si to len tak na sebe neskusala, aby si vedele ake to je a ci teda moze byt. @slapina idete niekam pri more?

zuzks5
4. aug 2022

super, ze si sa nehala nahovorit. neboj, ak sa nieco pritrafi, s nim budes velmi dobre pripravena a rany sa zahoja, ani nestihnes sledovat. a kam to teda idete? si sa nam nepochvalila

zuzks5
30. aug 2022

baby a ako vlastne funguje tento sprej? je vhodny aj pre deti? pali po aplikacii alebo je bezbolestny?pytam sa, lebo mam 5 rocne dieta, takze sa obcas stane, ze spadne a sa zrani. mne sa tiez velakrat stane a takisto neviem znasat bolest, tak by bolo fajn, keby sme konecne nasli nieco, co nesposobuje palenie🙂 uz samotna rana je dost bolestiva.

obcanka123
30. aug 2022

@zuzks5 cicatridina nepáli. Či je vhodný pre dieťa neviem,skús nájsť príbalový leták na nete 😊

sorayaardente
30. aug 2022

Ja som mala teraz cicatridine a vôbec nepomohlo.. To alfa silvwr viacero ludi odporúča. Inak na rany po pôrode je super masť Ialungen, mne nepomáhalo fakt nic a po prvom na tretí sa mi rána začala hojit. Akurát táto masť je antibioticka, keď ma niekto aj ránu zapálenu, ale silno odporúčam.

bronik89
2. sep 2022

@zuzks5 asi pred dvomi tyzdnami som sa tak dost skaredo popalila. hladala som nieco, co by nestipalo a alfasilver nestipe vobec, je bezbolestny. som dost hakliva, co sa bolesti tyka, neznesiem vela. a to sa o zenach hovori, ze maju vysoky prah bolesti, tak som asi nejaka vynimka alebo co :D

zuzks5
6. sep 2022

@bronik89 tak som rada, dakujem za tip, istotne ho vyskusame 🙂 my to mame u nas rovnako, ved aj mne samej sa casto stava, ze sa popalim. ved pri sporaku stravim vela casu. staci chvilka nepozornosti a je to. a po aplikovani netreba tu ranu potom nejako prekryt?

slapina
7. sep 2022

@zuzks5 veru, u mňa je to rovnako 🙂 ak chceš byť veľmi opatrná, aby si sa pri práci o to nešuchla alebo tak, tak áno, môžeš prekryť napríklad sterilnou gázou, nič sa nestane, cez to pekne tá pokožka dýcha, ale keď len tak ležíš a nerobíš nič aktívne, tak netreba vôbec prekrývať, v tomto je to fajn 🙂 mám to odskúšané

janikk54
8. sep 2022

@slapina ja by som potrebovala mat stale nieco podobne po ruke, kedze pracujem v kuchyni. tam na teba ciha nebezpecenstvo na kazdom rohu a to nehovorim len o popaleninach.

zuzks5
9. sep 2022

@slapina Ved take nieco som prave potrebovala 🙂 Aj ked nezvyknem len tak lezat a nic nerobit, ale myslim, ze to bude v pohode, ak si tu ranu neprekryjem nicim. Ak to ma taky chladivy efekt, o to lepsie 🙂

zuzks5
9. sep 2022

@janikk54 Hlavne v takychto pripadoch je dobre nosit nieco neustale so sebou, to nikdy nevies, co sa ti moze prihodit a kedy budes potrebovat rychlu pomoc. Je to rozhodne ine, ked mas takyto typ prace, kde tie ruky pouzivas nonstop. S neosetrenou popaleninou mozes robit len tazko.

cecilia29
9. sep 2022

Cicatridina, Derma chlorofil , Visnevskeho balzam. Toto mam na poranenia po porode