Štítna žľaza a hormonálne tabletky

eva1604
15. júl 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s užívaním hormonálnych tabliet, pri poruche štítnej žľazy, ešte som na vyšetrení nebola, ale bojím sa, že keď mi niečo predpíše, tak priberiem, ako sa tomu dá brániť? ďakujem

crocus11
16. júl 2013

Ahoj, nepoznáte niaku "bio" alternatívu Euthyroxu, alebo niakeho podobného hormonálneho lieku, mám zníženú funkciu ŠŽ.

bietka
16. júl 2013

Nemyslim si, ze sa da euthyrox niecim nahradit. Preco sa na to pytas? Ked ho budes uzivat pravidelne a spravne ako ja, ani nebudes vediet, ze mas nejaku znizenu cinnost. Uzivam ho uz asi siedmy rok a nemam s tym problem. Zistili ti to iba teraz?

priadka
16. júl 2013

@crocus11 Euthyrox zial nenahradis nicim inym. V tomto bio - nebio neexistuje. Euthyrox je ludskemu telu najznesitelnejsia nahrada pri problemoch s cinnostou SZ. Nenechaj sa prosim zmiast "alternativnymi" clankami o moznosti podavania jodu. Jod je pre cinnost SZ nevyhnutny, ale Euthyrox nenahradi...

ccaro
16. júl 2013

@eva1604 Ja beriem euthyrox uz asi 14 rokov 🙂 Ani kilo som nepribrala, to skor z nich schudnes, lebo vacsinou sa to predpisuje na znizenu funkciu SZ. V pohode som aj otehotnela a to moja SZ vobec nefunguje a velkosotu je ako ma asi dvojrocne dieta no a mame dnes krasnu 4 mesacnu dcerku 🙂. Neliecena znizena funkcia Ti moze narobit dobru sarapatu. Endokrinolog Ti bude robit odbery minimalne 2krat do roka a pocas tehotenstva podla vysledkov castejsie a podla toho Ti budu upravovat aj davky euthyroxu. Ked tabletky budes pravidelne uzivat, ani nebudes vediet, ze mas znizenu funkciu SZ. 😉

puklica13
16. júl 2013

pridam moju skusenost...znizenu funkciu st. zlazy mi objavili asi pred 20 rokmi...ihned nasadeny euthyrox, chvilu trvalo kym sme nasli spravnu mieru...viacmenej som fungovala bez problemov asi 10 rokov, ale vadili mi take drobnosti kt. som si v suvislosti s euth. a mojim zdrav. stavom nedavala do suvisu, okrem ineho neschopnost otehotniet....nebudem to tu nejak rozvadzat..euth. som vysadila a asi rok som nic nebrala, ale nebolo to bohvieco...potom som .vyhladala lekarku cinskej mediciny, kt. sa zacala zaoberat uplne inymi organmi mojho tela, vysvetlila mi to tym ze tieto organy su sustavne vycerpavane a beru energiu okolitym organom , nasadila mi liecbu - posilnujuca a vyzivujuce odvary a bilinne preparaty a akupunkturu...problemy asi do 4mesiacov ustupili...asi po polroku som isla viacmenej zo zvadavosti na odber krvi a vysledky som mala v norme...
takze tolko moja skusenot

hlavnym spustacom toho bol moj odpor k umelym hormonom, neschopnost alebo neochota lekarov zaoberat sa pricinou toho preco mam znizenu funkciu st. zlazy a ich tvrdenioe ze dozivotne uzivanie umeleho hormonu je liecba...mne sa po cinskej liecbe neupravila len st. zlaza, ale aj problemy so silnym a bolestivym menzesom, kozne ekzemy, bolesti hlavy....hl. pricina bola oslabena slezina a predimenzovana pecen....

🙂

magica78
16. júl 2013

ahojte kedze toto ochorenie mate ake su priznaky ked je necinna a ked je velmi cinna SZ ? raz mi robili odber mala som horsie hodnoty ale par dni na to uz OK. minuly mesiac som mala az 14 dni mrchu a dostala som lieky a prestalo a teraz mam zas ze lejem a ze to mozu byt SZ a hormony. ake su rizika pri SZ .velmi pekne dakujem za ochotu odpovedat.

crocus11
16. júl 2013

Mne len v tehotenstve náhodou robili kontrol.testy na SZ, a tam sa ukázalo, že je jej funkcia znížená a od vtedy užívam Euthyrox 50, žiadne príznaky som nemala ani problém s hmotnosťou... Do teraz som akosi veľmi nepochopila význam užívania lieku keďže predtým som 30 rokov fungovala normálne bez Euthyroxu.

dzimen
16. júl 2013

@eva1604 neviem...mne doktorka zakázala cvičiť úplne,pretože mi hrozil kolaps...ani opaľovať som sa nemohla

ervenka
16. júl 2013

@ajkapajka1 myslis nahodou Diochi?

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
17. júl 2013
nelinka79
17. júl 2013

ahojte .. ja mam zvysenu stitnu zlavu .. beriem thyrozol a nejake to kilecko sa na mna nalepilo teraz sa drzim ale zo zaciatku som myslela ze zjem aj klince stale som bola hladna .. mam otazku preco sa tieto lieky na stitnu zlazu nemozu miesat s antikoncepciou ?

adapisarovicova
24. júl 2013

Čaute,moja lekárka mi doporučila na štítnu žľazu Balance https://www.dregrt.net/popup_image.php?pID=28 Je to výživový doplnok stravy,žiadne hormóny,vyrovnáva hormóny.Mala som aj bolestivú menštruáciu,pri užívaní sa cítim super,menštruácia už nie je bolestivá 🙂 🙂 🙂 Ja som si objednala tu,pani doktorke som veľmi vďačná 😲 www.dobryshop.eu/andrea

crocus11
18. mar 2014

v ktorú dennú hodinu užívate Euthyrox?,lekárka mi povedala,že to je jedno len nech si nájdem systém a pravidelnosť, v príbalovom letáku je na lačno, niekde som čítala,že sa nemá kombinovať so sójovými výrobkami v odstupe aspoň 3 hod...

ivi31
18. mar 2014

@crocus11 ja ho beriem ráno nalačno, pol hod. pred jedlom. O tej sóji som nepočula 🙂

veronicka1901
28. mar 2014

ahojte, mate niekto skusenosti s alternativnou medicinou, co sa stitnej zlazy tyka?

silvinka
21. jún 2014

Baby prosim tie co mate alebo ste mali problem so stitnou zlazou , ja mam hyperfunkciu , vsetko OK ale v krku mam prisernu grcu ,trocha mam z toho obavy. Hned ma napadaju najhorsie scenare , pls nemate s tym skusenost , je to normalny priznak ?

sandricka2011
18. júl 2014

Ahojte. Podla krvnych testov mi vysla zvysena TSH hodnota,. co nasvedcuje znizenej funkcii stitnej zlazy. V pondelok idem este na sono, ci sa to potvrdi. Jediny problem ktory na sebe badam je, ze sa mi ani za toho oneho nedari schudnut. Cvicim 5-6 x do tyzdna uz pol roka v kuse a nic sa nedeje. Jem normalne. Ziadne sladke,ani vzprazane. Myslite,ze to ma s tym spojitost? Nemate niektora skusenosti? dik

lalinko2010
18. júl 2014

@sandricka2011 ahoj, berieš aj lieky? ja mám thyrozol a z neho sa priberá, ale ten je na zvýšenú funkcie ŠZ. tak sa teším že priberiem, doteraz som chudla a bola som rada. ale tak čo už.
pri zníženej funkcii ŠZ tak ľahko neschudneš. Držím palce.

sandricka2011
18. júl 2014

@lalinko2010 neberiem este nic. uvidim co povedia na sono atd.

sandricka2011
18. júl 2014

@lalinko2010 inak ja som minuly rok schudla cvicenim 16kg za 4 mesiace. Ale tento rok to nejde vobec. triafa ma uz z toho.

lalinko2010
18. júl 2014

@sandricka2011 aha, to nezáleží od veľkosti ŠZ, aspoň mne tak hovorila lekárka, dostala som lieky na zvýšenú funkciu, potom ma predávkovala liekmi, tak som mala zníženú funkciu, tak som prešla k inému lekárovi, ten vysadil leiky, tak dva roky pokoj, ale teraz vravel že asi to bude súvisieť s imunitou a či som nejedla veľa kyslej kapusty a šalátu. tak som zvedavá dokedy budem brať lieky...

lalinko2010
18. júl 2014

@sandricka2011 cvičením ok, ja som za polroka schudla 7kg, jedla som normálne, necvičila. ale hodnoty ŠZ som mala THS 0,01.... a keď ma predávakovali liekmi tak 10,10 THS.

sandricka2011
18. júl 2014

@lalinko2010 no co som citala na nete, tak pri SZ sa bud vela chudne,alebo vela pribera, alebo nechudne vobec 🙂

renca99
18. júl 2014

ja mam uz takmer nefunkcnu sz, beriem L-thyrox 125 kazdy den, a vaha sa mi teda dost upravila, schudla som 12 kg, ale trvalo chvilku, kym mi nastavili vyhovujucu davku... aj sa citim lepsie, nie som uz taka unavena hlavne....

34patka34
26. júl 2014

@crocus11
Sojovym výrobkom by si sa mala vyhnúť. Taktiež hlúbovej zelenine: brokolica, karfiol, kel, kapusta, kaleráb aj ružičkový kel
strukoviny: sója, kukurica a fazuľa, mesačná repa a kvaka, pšeno, semeno horčice a repky olejnej

Dobre je jesť
Toto je dôležitý zoznam. Sú na ňom potraviny, ktoré slabo fungujúcu štítnu žľazu v tvorbe hormónov dokážu podporiť. Ak trpíte hypotyreózou, uprednostňujte celozrnný chlieb a pečivo a jedávajte ovsenú kašu. Naučte sa piecť z celozrnnej múky.
Pravidelne jedávajte čo najviac z týchto potravín:
zelenina: mrkva, špenát, špargľa, cvikla, petržlen
ovocie: marhule, banány, jahody, avokádo, olivový olej, slnečnicové semienka, tučné ryby
hnedé morské riasy

34patka34
26. júl 2014

@sandricka2011
S tym chudnutím a priberanim je to tak:
V prvom rade musíš vediet ci mas zvysenu SZ alebo zníženú činnosť SZ. Ak mas zníženú činnosť SZ vtedy priberas lebo ti nepracuje ako by mala a nespracuvava latky v tele a tym je aj zlý metabolizmus ak sa nasadia lieky tak to podporí SZ a začne to fungovať tak ako ma a človek schudne lebo aj metabolizmus sa da doporiadku.
A ak mas zvýšenú činnosť SZ tak chudnes lebo je vsetko hyperaktivne a aj metabolizmus a ked začneš brat lieky úpravy sa to do normy tak priberies lebo sa to ustali...
Niekto nemá problémy s váhou ale môže mat iný problém : neplodnosť, vypadávanie vlasov, lámanie nechtov, studené končatiny, zápchy, hnačky, únava, nesustredenost, vysoký cholesterol, sucha pokožka, depresie....
-príznaky založia od toho o akú činnosť SZ ide.
Niekto nemá alebo si neuvedomuje príznaky co je horší prípad. Pretože sa nelieci a môže to mat fatálne následky...

sandricka2011
26. júl 2014

@34patka34 dakujem. Nakoniec da mi SZ nepotvrdila. Krvne testy boli ake mierne vyssie. Dr povedal , ze by som si mala dat skontrolovat este hormony. Tak uvidim co povedia tam.

gabuchah
19. feb 2017

Baby,ja mam tiez euthyrox...uzivam ho iba od 9viateho,ale mam chut ho vysadit...celkovo mam problem s vahou,od vianpc som akpsi krvopotne zhodila 4kg a zasa mam o 1,5naviac...malá bude nat rok,ja treti porod za sebou a pri vyske 167 mam 74 kg :-/ potrebujem aspon mojich predporodnych 67...
Z tych liekov ma boli hlava, cela som akasi zavodnena, vratil sa mi syndrom nepokojnych noh a vaha stoji...
Citam tu ze kazda ste to mala inak 🙂 ja nemam ani hypo ani hyper,ale zvacsena stitna s uzlinou...
A ja celkovo nemozem ani antiku tak teraz neviem neviem

laurika25
19. feb 2017

Ja mam zvysenu cinnost . 3 mesiace som brala thyrozol,6 kg slo hore...mam naplanovanu uz aj operaciu,co sa berie po vybrati stitky? Asi sa tiez potom bude priberat, ci zalezi na tom ,ci bola znizena,ci zvyaena cinn.stitky pred operaciou?