Štítna žľaza - liečba

27. feb 2021

Ahojte, mám zníženú funkciu štítnej žľazy. Beriem euthyrox 75 1x denne, skúšala som aj L thyroxin, u oboch mám vedľajšie účinky, momentálne sú to zle psychycke stavy, nedá sa to vydržať. Neskúšali ste niektorá prejist na nejakú prírodnú liečbu? Čítala som aj o tabletkách ktoré sú vyrobené z prasačej štítnej žľazy (áno je to nechutné) ale vraj sú veľmi dobre a bez vedľajších účinkov, no u nás nedostupné. Ďakujem za všetky skúsenosti.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

A ake mas vedlajsie ucinky ja tiez uzivam tie lieky a liecim sa na depresie

autor
27. feb 2021

@mirka_8 z euthyroxu to boli príšerne bolesti hlavy tak som presla na L thyroxin, hlava presla ale dr mi zvýšila liečbu asi pred mesiacom a mám niečo ako panické ataky, nedá sa s tým žiť. Zatiaľ skúšam len prírodné prípravky na psychiku, ad nechcem brat.

luccija
27. feb 2021

Ak nefunguje štítna prírodné veci nezaberú.Take psychické rozkolisania sú bežné, ale je hlúposť prekryť NU z liekov ďalšími psychiatrickymi liekmi
Hľadaj riešenie s endokrinologickou

autor
27. feb 2021

@luccija ten liek z prasacej šž by mal normálne nahrádzať thyroxin. Ja práveže antidepresíva nechcem.

mirka_8
27. feb 2021

@luccija mne to zistili ked som bola tehotna zacinala som 25 teraz mam 75 chodim na kontroly mam to v norme a mam depresie tazke v novembri som mala cely mesiac menzes som bola slaba davala som si na zastavenie lieky prisla som o robotu zacalo to strasnou unavou len by som spala nezaujem o nic a teraz uzivam lieky ad a blbnem

mirka_8
27. feb 2021

Ani ja som nechcela a ake mas psychicke problemy

mirka_8
27. feb 2021

Ak uz mas toto prirodne ti nepomozu vela ludi co maju znizenu sa liecia na depresie ak to zvladnes s prirodnou.. Ja ked som zacala uzivat lieky nemala som ziadne vedlajsie ucinky len som prestala uzivat lieky mudry liecitel mi povedal ze mi staci jod a mala som 25 len a skoncila som na liekach na depresiu nakoniec som skoro skolanovala mala som nizku aj davku a som pri 75

autor
27. feb 2021

@mirka_8 ja mám panické ataky, strachy ani neviem z čoho, paranoidna som. Cely deň ma boli od strachu žalúdok, trasiem sa, slabá som že sa bojím po schodoch niekedy ísť, problémy so spánkom, v noci sa budím spotena, srdce mi bije, a potom už nemôžem zaspať.

autor
27. feb 2021

@mirka_8 nie ja som neprešla na nič prírodné, len sa pýtam na skúsenosti. Lieky na šž beriem normálne ako mi odporučila dr. Prírodné beriem na psychiku.

mareka49
27. feb 2021

@bambulienka25 a môže sa to na noc?
Véd to by akoby znížilo účinok nie?
Liečim sa asi 10 rokov.
25, 50, 75 dnes už.
Véd ten hormón asi akoby od rána by mal nabehnúť nie?
No asi len skúsiť na sebe

mirka_8
27. feb 2021

@mareka49 ja si to davam rano nalacno

autor
27. feb 2021

Ja tiež ráno na lacno, tak je aj v pribalovom letáku.

mirka_8
27. feb 2021

Myslela som na psychiku

luccija
27. feb 2021

A koľko sa liečis na štítnu a kedy začala psychika?prečo si myslíš, že to má súvis?to, čo píšeš je jasná psychika uzkost

mirka_8
27. feb 2021

To vam prirodna liecba nepomoze to mate depresiu

mirka_8
27. feb 2021

To nemate zo stitnej to su priznaky depresie to prirodnou sa nevyliecite

autor
27. feb 2021

@luccija liečim sa 5 rokov, tieto stavy mi zacali od kedy mi dr zvýšila dávku, asi mesiac a pol. Ja som presvedčená že je to z tých liekov.

lyci
27. feb 2021

pozri skupiny na fb. je vela ludi, ktori su na NDT a maju s tym super skusenosti. je to susena prasacia alebo hovadzia stitna zlaza, ktora obsahuje vsetky hormony stitnej zlazy T1-T4. v liekoch je len samotny T4. ludia s hypotyreozou vsak napriek liekom mozu mat stale priznaky, lebo napr. nevedia premenit T4 na T3 v dostatocnom mnozstve. T3 je ten hormon, ktory bunky vyuziju. pri dostatocnej davke je NDT plnohodnotna nahrada liekov, lebo obsahuje rovnaky hormon, len nie je synteticky vyrobeny

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 ako viete a ked je v norme

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 ze stitna ma suvis zo psychikou

matabb73
27. feb 2021

Veď môžeš byť predávkovaná. Treba volať doktorke. Ja som mala podobné problémy minulú jeseň. Najprv ma začali bolieť nohy. Potom som sa začala veľmi potiť, bolela ma hlava, mala som závraty, búšenie srdca, nepokoj. Dva mesiace som pátrala, čo mi je a potom ma napadla štítna žľaza. Bola som mierne predávkovaná. Doktorka mi znížila dávku a po mesiaci všetko prešlo.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 aj ked je v norme

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz