Štítna žľaza - liečba

27. feb 2021

Ahojte, mám zníženú funkciu štítnej žľazy. Beriem euthyrox 75 1x denne, skúšala som aj L thyroxin, u oboch mám vedľajšie účinky, momentálne sú to zle psychycke stavy, nedá sa to vydržať. Neskúšali ste niektorá prejist na nejakú prírodnú liečbu? Čítala som aj o tabletkách ktoré sú vyrobené z prasačej štítnej žľazy (áno je to nechutné) ale vraj sú veľmi dobre a bez vedľajších účinkov, no u nás nedostupné. Ďakujem za všetky skúsenosti.

znikol97
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 ved to by nemalo byt ked je v norme

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angela85
27. feb 2021

Chcem sa vás spýtať,že či beriete niečo navyše pri euthyroxe, napr. Selen, gynex, alebo ste obmedzili hluboviny?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. feb 2021

@angela85 ja beriem už dlhšie zinok selen a femibion ale nie z dôvodu šž ale chcem otehotnieť. Hluboviny jem veľmi malo a to som tiež nevedela že nie sú vhodne pri chorobách šž, len som vždy cítila že mi robia zle.

mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 ja uz blazniem s toho

mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 a popiste mi o tom viac lebo doktori su katastrofa ja neviem co sa deje s mojim telom

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
27. feb 2021

@bambulienka25 ano beriem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka_8
28. feb 2021

@bambulienka25 nad tym som sa nezamyslala

cicamica1980
13. jún 2021
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Môže to súvisieť aj s únavou nadobliciek, ak nemáš v ootome ft3 a ft4, pozor, nestačí v norme, tak hypo tazkosti pokračujú.

Bohužiaľ na sk na to lekari kašlú.
Môj príbeh tu:

https://dennikn.sk/blog/1990925/znizena-funkcia-stitnej-zlazy-symptomy-napriek-liecbe/

matabb73
14. jún 2021

@cicamica1980 týka sa to len tích čo majú autoimunitné ochorenie alebo aj tích, čo majú štítnu vyoperovanú kvôli uzlu, ak ja? Tiež mávam obdobia kedy sa cítim zle hoci hormóny mám v norme. Teraz to mám už mesiac.

katik87
20. júl 2021

@bambulienka25 😮 ahoj, to vážne môžu byť problémy aj keď mám výsledky dobré? mňa hypotyreóza celkom zmenila. Dnes som bola na kontrolu, beriem L-Thyroxin 50 ráno. Od kedy som to začala brať, tak sa mi polepšilo, každý si to všimol, len mi je lepšie tak na 50%. Najviac ma trápi slabosť, svalová slabosť. Predtým som aj cvičila a bola aktívna, teraz ledva mám problém v domácnosti niečo urobiť. Liečim sa 2 roky, no som na tej istej dávke, výsledky dobré, ale ja som stále jak mimo... celoročne mi napriek tomu veľmi vypadávajú vlasy, spím nieledy aj 10,11 hodín.. a neponocujem.. snažím sa normálne fungovať.. ale.... hlavne doobedu sa mi tak strašne trasú ruky, že keď príde kuriér tak sa ani podpísať neviem.. a keď som v meste tak to vyzerá že sa bojím ale nebojím sa, vnútorne sa chvejem a to potom na rukách hlavne vidno.. snažím sa aby to nebolo vidno ale niekedy ma to prezradí a vyzerám jak blbá, druhí si zrejme myslia že sa bojím 🤦‍♀️ a potom aj úzkosť ma s tým chytá. Brala som aj antidepresíva ale absolútne na to nemajú účinok.. vôbec a žiadne. To je blud. Inak trasú sa mi ruky aj keď som doma.- pre pochybovačov 😒 Ja už fakt neviem čo mám robiť, kožné problémy mám bez zmeny vkuse... Chudá som aj keď jem.. chudšia ako predtým, ja neviem ale toto nie je život toto niesom ja, a prosím poraďte mi čo s tým lebo to trvá už dlhé roky, 8 rokov trvalo, kým sa na to prišlo a som trpela jak pes.. asi pre hlúposť tých akože doktorov. Ochlpenie na tvári... ale to je ten najmenší problém. Prosím poraďte mi čo s tým, ja neviem čo robiť či zmeniť stravu či čo, prosíím...... hlavne že výsledky v norme čo 😒😒

katik87
20. júl 2021

bambulienka aj osteopéniu mám. Ktovie z čoho.. aj sa to zhoršilo. Ako dvadsiatnička by som nemala mať problém s kosťami že... teraz mám 33. Ja proste niesom lekár, neviem ako to riešiť.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katik87
21. júl 2021

@bambulienka25 to čo písala cicamica v tom svojom príbehu ma dostalo.. takže.. je pre mňa riešenie... idem to riešiť do tej skupiny na fb, o ktorej sa tu hovorilo. Som na jednej strane šťastná, že som zrejme našla riešenie, no na druhej strane strašne znechutená, lebo tu na svk na to doktori fakt j*bú..... chcela by som vidieť ich alebo ich deti ako sa trápia a prídu o 10 rokov svojej mladosti.... žeby videli aký je to pocit... Moja doktorka čisto nemá, síce sa ma opýta ako sa mám a keď jej odpoviem, napr. že sa mi veľmi trasú ruky tak na to nepovie nič. Fakt trapas aký sa len tak nevidí.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katik87
21. júl 2021

@bambulienka25 ja nežijem v AT, ale rada by som po tom, čo som si prečítala o moznostiach liečby šž. Chápem, tá slabosť mi znemožnuje fungovanie...

katik87
21. júl 2021

@bambulienka25 a nadobličky rieši endokrinolog, nie urolog, teda si myslim... únavu nadobličiek zatiaľ na svk nikto nerieši. Takže, nikto nerieši, či sa máš zle.

katik87
21. júl 2021

@bambulienka25 nechápem za čo beru ti doktori plat, keď sú min. 20 rokov za vedeckymi poznatkami ktore inde vo svete su bežne aplikovane.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erina11
28. jan 2022

@katik87 zdravím... Môžem poprosiť link na fb dobrej skupiny?... Vopred ďakujem

katik87
28. jan 2022

@erina11 ahoj, vola sa- Hypotyreoza/HashimotoSkCz/stitna zlaza/autoimunita
Skus vyhladat

erina11
28. jan 2022

@katik87 ďakujem

jullci
7. júl 2022

Viem vám pomôcť s prírodnou liečbou na štítnu žľazu napíšte mi juliahanskova@gmail.com

jullci
7. júl 2022

@mirka_8 dobrý deň prajem som zdravotná sestra pomôžem vám prírodnou cestou na štítnu žľazu napíšte mi juliahanskova@gmail.com