Stupňujúca bolesť hrdla a horúčka. Mám ísť na pohotovosť?

25. dec 2023

Od piatka mam stupnujucu sa bolest hrdla, nic ,co som dala na to nezabera. Na mandliach hnisave loziska, bolest brucha, posledne dva dni vecer horucka 38.4 a zimnica. Pripada mi to ako hnisava angina. Moja lekarka ordinuje az vo stvrtok. Pride mi to dovtedy straadne daleko, no neviem ci ma na pohotovosti nezdrbu,ze co tam chodim s takymi banalitami.🤔poradte pls.

zmrzlinka2021
25. dec 2023

A čo tak pohotovostná lekáreň?

domka222
25. dec 2023

Zrejme angína ako píšeš. Pri nej môže byť aj bolesť brucha. Zavolaj si na pohotovosť a spýtaj sa,čo si ešte môžeš kúpiť v lekárni. Poprípade ti povedia, že máš prísť a budú potrebné ATB

elis248
25. dec 2023

Ak je to angína, tak jedine ATB od doktora na predpis.

uhnakova
25. dec 2023

Ano, chod na pohotovost.

lulu2014
25. dec 2023

Chod normalne na pohotovost. Drzim palce a skore uzdravenie.

autor
25. dec 2023

@zmrzlinka2021 no v piatok v lekarni povedali,ze ak nezaberie jox,strepfen,salinicke kloktadlo a vyplachy,tak potom asi jedine atb?

autor
25. dec 2023

@lulu2014
@uhnakova
@elis248
@domka222 dakujem baby,asi tam pojdem

mamina7070
25. dec 2023

najprv si urob covid test nez pojdes na pohotovost

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
25. dec 2023

Verím.ze si urobíš covid test a na pohotovosť pôjdeš s ruškom.

autor
25. dec 2023

@mamina7070 urobila som,covid nemam.

autor
25. dec 2023

@janinah neviem ci je to myslene normalne ci ironicky, ale test som urobila a tam si dam respirator. Nechcem nakazit dsich xy ludi cez sviatky

slavomira236
25. dec 2023

Normalne chod na pohotovost. U nas ked nahodou idem ze sa detom pohorsi alebo mne nikdy nenatraf na ziadne rady. Bud je prazdne alebo jeden pacient
Este ma nikto nikdy nezdrbal
Ak sa inak neda treba ist nato su tam. A ze ich navsivis zaplatis predsa pohotovostny poplatok

pehavcek
25. dec 2023

Ked mas hnisave mandle a horucky tak je vysoka pravdepodobnost, ze potrebujes antibiotika.Urcite chod.

alenka7777
25. dec 2023

Práve som prekonala takú angínu, mala som rovnaké príznaky. Pomohli mi jedine ATB, ktoré mi zaucinkovali uz hneď po prvej davke. Takže určite zbehni na pohotovosť a netráp sa zbytocne do štvrtka.

luliu
25. dec 2023

Prečo si nešla v piatok k svojej lekárke, keď vieš, že idú sviatky?

jazula
25. dec 2023

@luliu Ja som isla v piatok k svojmu doktorovi, lebo sa mi vo stvrtok vyrazne zhorsil kasel (snazila som sa to zvladnut vyse tyzdna doma Solmucolom a tak) a vynadal mi ten 🤦‍♀️. Clovek si uplne nepomoze.

Autorka - zial nemas kam inam ist, takze ja by som tam najskor zavolala a zrejme aj tak povedia, ze mas prist.

autor
25. dec 2023

@slavomira236 mudra rec, mas pravdu. Dakujem.

smajliica
25. dec 2023

Mala som to iste minulý týždeň, akurát bez horúčok. Išla som do nemocnice, spravili testy, bola to hnisavá angína konkrétne streptokok, dali mi antibiotiká, zabrali a do 24 hodín bolo lepšie.

autor
25. dec 2023

@luliu lebo to zacalo okolo obeda a dr.robi do 11.00. dovtedy mi nic nebolo :/

autor
25. dec 2023

@jazula a vynadal ti,ze si prisla? Alebo preto,ze si nedosla skorej?

autor
25. dec 2023

@smajliica no parada,ze ti to tak rychlo pomohlo.

autor
25. dec 2023

@alenka7777 dakujem za skusenost. Tuez mam pocit,ze ine mi nepomoze.

smajliica
25. dec 2023

Ono bakteriálna infekcia nie je banalita, na to sa pred vynájdením antibiotík bežne zomieralo 😅

jazula
25. dec 2023

Dostala som prednasku na temu “viete si predstavit, kolko ludi takto vola, pride a on ma plny kalendar a ludi po 5 minutach” - ludi mu objednava normalne recepcia Procare, mne poradili prist a pockat. Ked som prisla aj ked som odchadzala, mal cakaren prazdnu. Tak neviem.
A sprdol ma ze “netreba rozmyslat a treba prist”, ked som mu povedala, ze som myslela, ze tu nadchu zvladnem doma aj bez lekara. Akurat keby som prisla po tyzdni, ze trochu kaslem, tak by mi podla mna vynadal tiez 🤷‍♀️. A to by mal pravdu.

jaroe
25. dec 2023

Ja som mala podobne, od štvrtka bolesť hrdla, ktorá bola v piatok a v sobotu fakt nepríjemná. Plus v noci asi 39,5 stupňov. Dr. na dovolenke, zastupujúca tam mala 20ludi hodinu pred koncom ordinačných hodín. Tak som to vzdala. V sobotu už aspoň teplota nebola, tak som nikam nešla. Pohotovosť v Petržalke, pre mňa ďaleko, možno by som tam vysedela aj dieru, ako muž so synom na Kramároch. Včera bolesť hrdla výrazne ustúpila a dnes sa cítim v podstate zdravo. Nechápem, čo za hnus to lieta vo vzduchu.

babulkomale
25. dec 2023

To nie je banalita.

tykat
25. dec 2023

@mamina7070 presne, my od vcera vecera, hrdlo, kasel, vysoka horucka, zimnica, bolest celeho tela a mame covid. Takze tekutiny, vitaminy, ovocie, nieco do nosa, nieco na cmulanie, lieky od bolesti a horucky. Beriem to ako chripku, par dni potrva kym nam bude lepsie.