Syndróm dráždivého čreva - príznaky

poxinka
18. jan 2021

Trpíte niekto syndrómom dráždivého creva? Aké ste mali príznaky ako vám to diagnostikovali a aká je liečba ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bavlnka92
18. jan 2021

kŕče, následne wc (podľa toho z akého jedla to bolo). aj nafukovanie. bola som u gastroenterológa a mám to potvrdené aj na papieri. dostala som aj nejaké lieky a bola mi odporučená bezlepková diéta.

poxinka
autor
18. jan 2021

@bavlnka92 a kolonoskopiu vám robili?

bavlnka92
18. jan 2021

@poxinka áno.

poxinka
autor
18. jan 2021

@bambulienka25 a pomohlo vám to

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poxinka
autor
18. jan 2021

@bavlnka92 pre to nechcem ísť

bavlnka92
18. jan 2021

@poxinka máš na výber. buď nejsť a mať problémy ktoré nemáš o čo lekársky oprieť alebo mať výsledok a riešiť to buď úpravou stravy, liekmi a vedieť s tým fungovať.

mirkava
18. jan 2021

@poxinka ak nevedia co to je tak je to syndrom.... v creve je vela nervovych zakonceni, ak si v strese, alebo aktualne zazijes nejaky neklud, nepokoj, mozes mat krce, hnacku..... stres sa casto prejavuje na traveni... skus jest viac ovocia, zeleniny, vlocky....

kiki68
18. jan 2021

Ja mam a je to neprijemne . Urcite na gastro. Z probiotik je na to Kijimea

ivanizna
18. jan 2021

Tiež by som o tom rada vedela viac. Keď som sa tu v Anglicku u lekára sťažovala, že mi je zle na žalúdku, bolí brucho, alebo v podbrušku, zakaždým mi bol "diagnostikovaný" syndróm dráždivého čreva, a vetry, hoci tým vôbec netrpím, dokonca sa na to vyhovárali aj počas tehotenstva. A že to mi spôsobuje stres. Žiadne vyšetrenie, žiaden odber krvi, a už vôbec nie gastro, absolútne nič, ale diagnóza potvrdená 😅

mirkava
19. jan 2021

@ivanizna vravim, ked nevedia co, vzdy je to nejaky syndrom.....

ivanizna
19. jan 2021

@mirkava Veru áno, hlavne, keď je to pre nich výhodnejšie a jednoduchšie

poxinka
autor
19. jan 2021

@bavlnka92 a kolonoskopiu si ako prezila

bavlnka92
19. jan 2021

@poxinka nie je to nič čo by sa nedalo vydržať. sestrička pomáhala keď bolelo. lekár tiež v pohode pýtal sa či bolí, či skúsime pokračovať..

teleskop
20. jan 2021

@poxinka bolo mi zle, hnacky, krce, diagnostika tou hadickou do zaludka

poxinka
autor
21. jan 2021

@teleskop tak cez ústa nie cez konecnik

jajka13
21. apr 2021

Ahojte, nemám ešte diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva ale určite ho mám. Pre cca 3 mesiacmi som mala tupu bolesť v ľavej časti brucha, mala som zápal zaludka z nervozity. Výsledky krvi všetky ok. Zistila som, že mi robí zle mlieko, vysadila som všetky mliečne výrobky a kúpila si enzýmy s probiotikami (H protect enzymes). Výrazne mi zlepšujú trávenie a cítim sa lepšie. Plyny idu samovoľne von a ukľudňuju mi žalúdok.

elenaplevova
22. dec 2022

Dobrý deň prosím mám bolesti v pravej strane brucha, boli ma hlava a krčná chrbtica všetky možné LV sú negatívne, teraz chodím na rehabilitácie ale moc nepomáha ďakujem