Syndróm dráždivého čreva

kristinagook
17. sep 2023

Dobrý deň.
Prosím tie ktoré týmto trpíte “syndrómom dráždivého čreva”
Ako často sa vám objavia bolesti ?
Mavate bolesti až v slabine ? Lebo mna boli akoby cely ľavý bok až slabina a tiahne sa to ku konečníku.. môže to byt z toho ?
Každopádne ďalšia je bolesť krížov,mavate aj tu ?
Beriem dusphatalin ale ešte len pár dni takze nevidím nejaké zmeny.
Tá bolesť je niekedy taká nepríjemná.. z ľavého boku až dole ku konečníku akoby tlak.
Mávam aj náhle bolesti v drieku,pomôže mi nato vždy teplo.
Aké sú vaše príznaky ? Má niekto podobne ako ja ?
Ďakujem

3009
17. sep 2023

@kristinagook určite ti gastroentrológ povedal, že užívanie duspatalinu je tak na doživotné užívanie a nie že ti to prejde za pár týždňov. Tie bolesti čo popisuješ s tým súvisia.

kristinagook
autor
17. sep 2023

@3009 nepovedal dal mi 2 krabičky na 2 týždne či sa to zlepší.. a že potom sa uvidi no ale teda jasne rátam s tým len nech to pomôže. 🙂 začalo mi to z ničoho nič a už to teda trvá skoro rok 🥹

zuzkaa1991
17. sep 2023

@kristinagook ja uz rok bojujem s travenim ako vam zistili ze mate syndróm??
Mne pomahaju kvapky ak nie su pravidelne bolesti gastritol

kristinagook
autor
17. sep 2023

@zuzkaa1991 urobili my všetky možné vyšetrenia všade som chodila,všade nikde nič nevideli a na gastre podľa príznakov mi to lekár diagnostikoval,mávam aj stolice nepravidelne respektíve striedanie. Taktiež často mi je na zvracanie a bolesti chrbta neúnosné,tak lekár usúdil že je to to. Objavilo sa mi to minuly rok v novembri ale postupne sa to zhoršovalo až doteraz už to len stojí a príznaky sú stále rovnaké. Niekedy to nemám mesiac. Niekedy aj trikrát za mesiac.

sara07
17. sep 2023

skus upraviť stravu
zapisuj čo ješ a potom sleduj aké maš stavy, žial vyhodit kavu , obmedzit alkohol,
stravou vela ovplyvniš ako nevyliečiš ale zmierniš podstatne

kristinagook
autor
17. sep 2023

@sara07 práveže ja som si všimla že mne sa to vždy spojí napr. S menštruáciou pred a po nej mám tieto stavy vtedy najviac cítim to črevo. Teraz mám pred MS a ukrutne bolesti vľavo až noha krize a klasicky tie bolesti čreva,nepokoj

ivkav5
17. sep 2023

@kristinagook môžem sa prosím opýtať? Máte aj bolesti v hornej časti brucha? Pocit plnosti, ťažobu, kŕče v bruchu, no najmä tá bolesť? Taktiež trpím takými bolesťami, ale neviem z čoho to je, nemám nič diagnostikované, ale mám aj točenie hlavy, závrate keď sa potom nenajem a bolesť hlavy.

kristinagook
autor
17. sep 2023

@ivkav5 môžete mat aj reflux… a áno mávam aj ja bolesti aj v hornej časti,niekedy pod ľavou niekedy pod pravou stranou rebier. Ale skôr mi to príde,že to máte z chrbtice,vtedy môže byt pocit plnosti aj tazoba hore,niekedy až zadychanie sa,presne bolesti hlavy. Máte aj niečo so stolicou ? Intolerancie ?

sara07
17. sep 2023

@kristinagook len sledovat a zapisovat a vyhodnocovat a draždive veci vyhodit, menej mäsa viac striedat a zmierni sa to
ja napr pred menzesom ma chytaju šialené sladké chute a pocit smädu totálneho

ivkav5
17. sep 2023

@kristinagook ďakujem za radu, ja mám podozrenie na histaminovú intoleranciu (vyšli mi zvýšené hodnoty v marci) alebo reflux….teraz som ale aj tehotná v 6tt, tak neviem či ten boľavý žaludok je z tehotenstva alebo z toho čo som mala ešte pred tehu 😔 stolica bez problémov, intolerancia na laktózu

kristinagook
autor
17. sep 2023

@sara07 to mám aj ja neskutočný pocit smädu.

kristinagook
autor
17. sep 2023

@ivkav5 intoleranciu na laktozu mám takisto a niekedy sa budím ráno už s pocitom na zvracanie. Užívam aj Laktazan 🙂 všetko mi to začalo po pôrode takze je možné že aj tehotenstvo a hormóny sú spúšťačom 🙂