Syndróm lepivých doštičiek - vyšetrenie

suzanca86
21. dec 2020

Caute baby, mam otazku ohladom syndromu lepivych dosticiek. Bral Vam pociatocne hematolog krv na ine vysetrenia a az nasledne po nie dobrych vysledkoch Vam dorobil test na syndrom lepivych dosticiek?
Pripadne, ako ste zistili, ze toto vysetrenie mate podniknut? Dakujem <3

e1i
21. dec 2020

@suzanca86 najprv normál trombofilne mutácie a keďže to nerobia všade tak ma na toto poslala do BA. Alphamedical prevádzkuje centra hemostazy a trombózy a tam to vyšetrujú. Nie iba obyčajný hematológ

lentilka26
21. dec 2020

Ahoj. Ja som sa dostala k tomuto vyšetreniu iba v Košiciach. Alpha medical nova poliklinika pri Radnici.
Vo Vranove a v Trebišove nevedia podľa mna, že niečo také existuje.
Mne to bolo potvrdené aj po opätovnom odbere.
Prajem veľa zdravia, bez stresu a pohodu, pretože aj vtedy sa tie doštičky zhlukujú.
Nedá sa to ovplyvniť žiadnymi liekmi na riedenie krvi.
mne ich dr. predpísala ako prevenciu, ale keďže je to syndróm, tak ten sa liečiť zatiaľ nedá.

mims
21. dec 2020

Pripnem sa ak mozem, mne bol syndrom lepivych dosticiek akurat potvrdeny, nemam este o nom vela nastudovane...je to geneticka porucha? Mozem to posunut aj na deti? Nasadili mi aspirin protect, musim ho brat dozivotne? Dakujem

suzanca86
autor
23. dec 2020

@e1i dakujem. Ono moja hematologicka mi napisala, ze je problem s interpretaciou vysledkov od alpha medical, comu dobre nerozumiem bud syndrom potvrdia, alebo vyvratia nie?

suzanca86
autor
23. dec 2020

"Dobrý deň,

ďakujem za výsledky, genetika v poriadku. Alfa medical robí sy lepivých trombocytov, ale neinterpretuje výsledok, čo je veľké mínus.

Intrepretácia je najdôležitejšia a často hraničná a problematická. Problém je aj s preposielaním vzorky, Odber krvi by sa mal robiť pri laboratóriu. Budem musieť pozisťovať.

Termín máme, zosumarizujeme a dohodneme sa.

Pekné Vianočné sviatky" odpoved od hematologicky

e1i
23. dec 2020

@suzanca86 mne sa to napr pri druhom odbere upravilo, popri užívaní aspirinu. Brala som prvý trimester. Potom som len pichala. A Dr mi vravela ze len v záťažových situáciach co tehotenstvo je

suzanca86
autor
24. dec 2020

@e1i cize tie lepive dosticky sa prejavuju len v zatazovych situaciach? Chapem spravne?

e1i
24. dec 2020

@suzanca86 lieky mam brat len v záťažových situáciach

e1i
24. dec 2020

@suzanca86 a mne normálne zinterpretovali výsledky

monchichichi
11. apr 2021

Ahojte, bolis te niektore na ockovani astrou? Myslite ze pri tomto syndrome sa moze ist na ockovanie astrou?

katika232
13. apr 2021

@monchichichi ahoj.zistila si niečo,či sa môžme ísť dať očkovať astrou a či vôbec,keď máme syndróm lepivych doštičiek?lebo tiež to začínam riešiť ale k ničomu som sa ešte nedopatrala.ďakujem za odpoveď,s pozdravom Katarína

monchichichi
15. apr 2021

@katika232 ano volala som s hemagologickou (primarkou na antolskej) a povedala ze urcite nie. Ze mam cakat na inu znacku.

katika232
15. apr 2021

@monchichichi ahoj.aha,no aj ja som si volala na hematologiu do Martina a mne doktorka povedala že kľudne možem,že deň pred očkovaním a v deň očkovania mám anopyrin vysadiť a potom normálne pokračovať ďalej ako som brala

monchichichi
15. apr 2021

@katika232 no ja som to radsej teda odmietla.

gabrielamodrykonik
24. apr 2023

@e1i co su to zatazove situacie pri syndrome lepivych dosticiek prosim ta?

floki1994
24. apr 2023

@gabrielamodrykonik zatazove situacie mi boli vysvetlene take ze dlhsi let kde je zmena tlaku, napriklad narocna turistika kam ides do vyssich vysok, nadmerny stres, dehydratacia vacsia, ale pre telo je zatazova situacia aj tehotenstvo napriklad, preto sa picha fraxik alebo clexane alebo beru lieky 🙂

e1i
24. apr 2023

@gabrielamodrykonik napriklad tehotenstvo v mojom pripade ale aj popisane vyssie

gabrielamodrykonik
24. apr 2023

@floki1994 dakujem za odpoved 🙂