Ťažká eklampsia a vysoký tlak rok po pôrode. Stretli ste sa s tým?

Tehotenstvo mi museli ukoncit surnym cisarskym v 30tt od vtedy beriem lieky na tlak ale niejak nezaberaju... dr.mi ich uz 4x zmenila a stale mam velmi vysoky tlak.... stretli ste sa s tym? Je to divne ... lekari mi hovorili ze po sestonedeli sa tlak upravi... ale zail nie :( niekedy mi je velmi zle a aj som par krat z vysokeho tlaku odpadla. Mam 22 rokov. Dakujem za pripadne odpovede. Pekny dnik 🙂

bianca
3. apr 2014

videla ta kardilog?Robili ti echo?Predpokoladam ze tlakovy holter maz za sebou.A este.Ked si lekar nevie poradit a obzvlast ked mas kolapsove stavy tak nechapem preco na tebe robi pokusy.Uz davno si mala byt v nemocke na diagnostiku a nastavenie liecby

cuculik1
3. apr 2014

Mojej svokre sa stalo to iste a s tlakom ma priblemy yz vyse 30 rokov...vsetko sa zacalo v tehu... :(

lienka2407
3. apr 2014

Urcite by ta mal vidiet kardiolog a nasadit lieky moze to byt aj nebezpecne tak zbytocne necakaj dlho

matkamirko
3. apr 2014

aj ja mam stale vysoky tlak, tep, beriem lieky..tiez uz stvrte. Pomahaju na tlak, ale tep mam vysoky stale. Zhorsil sa mi celkovo zdravotny stav, dost :( Tiez som mala preeklampsiu v tehu, uz su to 3,5 r. od porodu.

evelinka123
3. apr 2014

dievčatá pozor na štítnu žlazu...aj ja som mala stale vysoký tlak aj tep.lekarka mi dala lieky na tlak,no tep to nevyriesilo.nakoniec som skoncila na endokrinologii,dali mi lieky a odvtedy je pokoj.

micha7
3. apr 2014

mne sa tlak upravil po 14 dnoch po porode..riez som mala silnu preeklampsiu...noa teraz mam tlak ok... v dalsom tehu som ho vysoky nemala... treba ist na vysetrenie...

billam
3. apr 2014

Eklampsia a preeklampsia je len počas tehotenstva...po pôrode nie....vysoký tlak síce este zostava zopár týždňov, ale bielkoviny uz v moci nemáš.

minyminy
16. apr 2022

@micha7 ahoj viem ze dost stara tema, no aky vysoky si ho mala po pôrode? A sam sa upravil? Bez liekov?