Testy na tetániu

era123
24. mar 2024

Ahojte,zistili/potvrdili niekomu tetaniu bez akýkoľvek testov?

gabrm
24. mar 2024

@era123
Dobrý večer,bez akýchkoľvek testov asi nikomu nezistili/nepotvrdili tetániu. To ani technicky nie je možné,myslím že žiadny lekár nepotvrdí tetániu tým že sa na vás napr iba pozrie.

gemerka17
24. mar 2024

@era123 často krát ju lekár určí na základe príznakov. Vyšetrenie emg ju potvrdí. A áno je dosť bežné, že ju neurologovia diagnostikuju bez vyšetrenia emg.

era123
autor
24. mar 2024

@gabrm mne to potvrdili kvôli príznakom lenže pred tým mi povedali ze to mam z chrbtice čítala som ze pri tých tetanickych záchvatov sa dostávajú kŕče lenže ja to nemám mňa len poudierala po rukách nohách a to je všetko

era123
autor
24. mar 2024

@gemerka17 mne ani vevysvetlila co to je vobec nič od kedy som vošla do ordinácie tak čistý nezáujem predpísala mi len antidepresiva

gabrm
24. mar 2024

@era123
A aké AD vám predpísala? To vám predpísala neurologička?

xylofonka
24. mar 2024

Dajte si spraviť test u neurológa, budete to vedieť naisto.

kaya18
24. mar 2024

@era123 teoreticky to neurolog vie aj bez pristroja. Pobuchala mi ruky nohy...ruky mi len skakali ako som mala napnute slachy a vsetko. Na test ma aj tak zobrala aj ked rovno povedala ze to je tetania a test nakoniec som ani nezvladla lebo len co mi kazala ten prvy akoze vycerpavajuci dych simulovat tak som do par sekund chytila zachvat ...

nicicka
24. mar 2024

Oni to vedia zistiť aj bez špeciálneho vyšetrenia. Mne napríklad prešla po tvári a videla ako sa mi niekde inde niečo zmrastilo alebo miklo. Jednoducho zistila ze moja nervová sústava je viac citlivejšia. K tomu zaklby a kopec iných príznakov a bola som jasna. EMG len potvrdilo

gemerka17
24. mar 2024

@era123 neurolog s tetaniou na psychickom podklade neurobí nič. Inak nie je to ani choroba ale syndróm. Je tu toho popisene veľa. Ma to fakt každý druhý. Inak chod k psychiatrovi a následne k psychologovi. To je tvoja liečba. Plus teda magnezium a veľká vola niečo v živote zmeniť, to musíš však sama.

nicicka
24. mar 2024

@gemerka17 Presne. Len zistiť co vlastne je treba zmeniť a zmeniť to, trvá aj roky...

neson123
24. mar 2024

📌

era123
autor
25. mar 2024

@nicicka sú z toho zavrate ?môžem odpadnut pri záchvate?

luccija
25. mar 2024

@era123 mozes a nemusíš niekomu ruky vykruca a má zle prejavy niekto len miernejsie.Ja som v najhoršom čase mala len mravencenie okolo pier, tvári, chrbtici a nepokojné nohy.Treba doplniť minerály magnézium a vápnik v odstupe zistí si na webe.

nicicka
25. mar 2024

@era123 Sú z toho riadne závrate. Ja som nedopadla ale čítala som príspevky že aj odpadli

era123
autor
25. mar 2024

@luccija už 6 deň sa mi dosť ťažko dýcha fakt to je ta tetania? Čítala som ze aj histaminová intolerancia ma rovnaké priznaky alebo ze by astma? Tu v rodine mame už má nebaví chodit po dr a nič poriadne neviem .. pri jednom záchvate mi hneď skončila menštruácia po 1 dní a test mam negatívny tak ja fakt neviem mam z toho už depky..

era123
autor
25. mar 2024

@gabrm áno helex

luccija
25. mar 2024

@era123 helex nie je AD, ale liek na ukludnenie.
Keď máš problémy s chrbticou choď na masáž možno si stuhnutá.Tazko sa dýcha aj, keď človek v strese to môže byť čokoľvek.Tak uvidíš ako Ti bude dalej.

era123
autor
26. mar 2024

@luccija chodila som k ortopedovi na infúzie teraz na rehab.ale žiadne cvicenie nič 3dr ma poslali na cvičenie a oni mi tam robia iba magnet na kríze a raselinu na chrbat že si mám počkať na kontrolu ktorá bude možno v máji lenže od bolesti niesom schopná nic robiť a zas brat vzdy tabletky není tiež dobre

kaya18
26. mar 2024

@era123 mne na chrbticu v tomto stave pomohol fyzioterapeut a mala som odporučené od neurologičky mäkké techniky a laser. Masáže mi neodporúčala, lebo mohli podráždiť nervové zakončenia a veru pri prvom sedení u fyzio keď ma aj dákym krémom ponatieral mi teda aj ostalo zle, odvtedy si dával už bacha a klasické mäkké techniky mi pomohli, potom prišli na rad cvičenia pomaly a opatrne.