Tetánia - vitamíny v tele

5. okt 2021

Ahojte vyšla niekomu tetania aj keď mal v poriadku keby obraz aj vitamíny v tele ? Ďakujem

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2021

@lauristrk a záchvaty ste mala aké ? Aj ste ležala v nemocnici ?

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2021

@lauristrk toto som mala aj ja 2 krát plus mi začalo byt srdce 120 tep a hneď ako som prestala na to myslieť zhlboka dýchať a dokonca vždy sa zobudila mala na kojenie prestalo to prvý krát som chcela volať záchranku bolo to v noci a prišlo to znicoho nič a partner ma zakryl spravil mi čaj a sám ma upokojoval prestalo to potom do prišlo o 3 týždne a do 5 minút prestalo. Tiež si myslím že to mám idem na emg vyšetrenie ale krv som mala dnes výsledky a všetko v poriadku. Plus mám aj take tlaky v hlave aj vy ste to mala ?

autor
5. okt 2021

@lauristrk a okrem magnezia beriete aj niečo iné ? Mne pomáha aj čaj na upokojenie. Včera som skúsila a spala som celu noc ako zabita bez toho aby som sa zobudila 🙂

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
5. okt 2021

Mne povedala neurologicka, že magnézium v krvi môže byť dobre, ale ju zaujíma medzibunkove a to sa nedá zistiť.Je dobre občas si dať aj vápnik, ale má byť rozdiel časový medzi mg a ca

autor
5. okt 2021

@lauristrk nie neurológ ma poslal na emg vyšetrenie nie eeg 🙂 tak som zvedavá sama. No zvyčajne chyba horčík a nejaké vitamíny pri krvi ale všetko som mala v poriadku obličky pečeň. Ešte ma napadla štítna žlata ta sa tuším tiež nedá zistiť cez krv 🤷🏻‍♀️ Vyšetrenie

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
5. okt 2021

Aj tak tetania je zo stresu a vtedy sa zníži mg, takže upraviť stres.Dostanes max magnosolv a popracovať na psychike.EMG Ti ju potvrdí, ale nič nedostaneš.Ja beriem mg 3 mesiace tetaniu mám potvrdenú a, keď mám ťažší deň hneď to cítim, takže sa nepretazovat, dobrý spánok čo, keď máš mimino je tazke

luccija
5. okt 2021

Áno aj štítna žľaza to môže spôsobovať.Ale v 90% to je psychika mne najviac v začiatkoch pomohol ukludnovak

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frufruwa
5. okt 2021

mne na tetaniu zabera ked mam zachvat iba magnesolv a guaracujan, a este 3-4 dni si to musim davat inac sa mi ten stav len zhorsuje

81beruska81
5. okt 2021

Mali ste prosim niekto pri tetanii stav ako keby na odpadnutie?

autor
5. okt 2021

@lauristrk a už Vám je lepšie už nemávate záchvaty ?

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
81beruska81
5. okt 2021

@lauristrk Mávam také stavy, že hocikedy cez deň sa ako keby strácam....je to obdobie, potom prejde, aj na par mesiacov a zase dookola....niekedy mam pocit, ze som duchom nepritomna....som z toho unavena, stale sa sledujem, co zas bude

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
81beruska81
5. okt 2021

@lauristrk Vraj ano, preto sa pytam, ci ma este niekto podobnu skusenost....tiez mi to nepride ako typicky prejav

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
5. okt 2021

Ano vraj zdravá ako víno a tetanicky záchvat každý druhý deň