Tŕpnutie a mravenčenie po celom tele - zažili ste niečo podobné?

bosorka2828
1. jan 2020

Ahojte, uz viac ako 2 tyzdne citim ako mi trpnu nohy, ruky, dokonca niekedy aj take mravencenie na tvari, ci na hlave. Intenzita sa meni, rano sa zobudim a mam strpnute ruky, cez den citim mravencenie, ci ihlicky po celom tele. Najnovsie sa k tomu pridal aj pocit akoby tocenia hlavy, tazko opisat, nieco podobne sko ked si da clovek za poharik, nie uplne tocenie, ale akesi narusenie rovnovahy. Bola som u obvodnej, vypisala mi listok na neurologiu, kde mi vsak dali termin az na koniec januara. Uzivam magnezium plus b-komplex a kalcium, ziadnu zmenu k lepsiemu necitim. Zazili ste niektora podobny stav?

fkata
1. jan 2020

@bosorka2828 Ahoj, nemáš problémy s krčnou chrbticou?

bosorka2828
autor
1. jan 2020

@fkata ani nie, obcas samozrejme chrbat pobolieva, ci uz krcna, alebo krize, ale nic dramaticke. Zasla som na masaz a bolo dobre.

darinkaninka
1. jan 2020

@bosorka2828 Aj štítna žľaza sa môže takto prejavovať.

salima66
1. jan 2020

@darinkaninka Prosím, vieš o tom niečo bližšie? Ďakujem.

darinkaninka
1. jan 2020

@salima66 Znížená funkcia štítnej žľazy sa prejavuje priberaním a takmer nemožným schudnutim napriek zníženiu kalorického príjmu a cvičeniu, ustavičnou únavou a trpnutim, mravcenim končatín, vypadávaním vlasov a obočia. Zvýšená funkcia búšenim srdca, vysokým tepom, ale o tej veľa neviem. Endokrinolog nastaví liečbu umelým hormónom.

salima66
1. jan 2020

@darinkaninka Ďakujem.

darinkaninka
1. jan 2020

@salima66 A ešte pri zvýšenej funkcií zas človek veľmi chudne. Svokra tak zhodila asi 30 kg. Ale po liečbe sa kilá vrátili.

veronice
1. jan 2020

Mne sa takto prejavuje tetania

fkata
1. jan 2020

@bosorka2828 Môže to byť aj zlé prekrvenie, príp. útlak na cievy. Príp. ako baby píšu, štítna žľaza.
Mne sa takto chrbtica prejavovala.

bosorka2828
autor
1. jan 2020

@veronice tiez mam podozrenie, ze by to mohla byt tetania. Teda len podla toho trpnutia, mravencenia a pocitu ihliciek. Problemy s dychanim, krce, ani busenie srdca nemam. A na trpnutie ti magnezium nepomoze? Ja ho beriem uz 2 tyzdne, ale pocity trpnutia mam stale. Potvrdilo ti tetaniu emg vysetrenie u neurologa?

bosorka2828
autor
1. jan 2020

@fkata dakujem, zacnem neurologom a uvidim, co zisti. Potom pripadne endokrinolog, cievne a chrbat ani neviem kto riesi, ortoped?

fkata
1. jan 2020

@bosorka2828 Aj neurológ. V pohode Ťa vie poslať na MRI, alebo CT.

merien259
1. jan 2020

@bosorka2828 ahoj aj keby to bola tetania na to lieky nie sú iba mágezium nič viac

veronice
1. jan 2020

@bosorka2828 ano, tetaniu mi potvrdilo emg. Mne magnezko tiez moc nezabera, len minimalne. Ked som bola tehotna tak sa to rapidne zhorsili, najma posledny trimester. V noci som sa budila na ojromne bolesti krce trpnutie a pichanie v rukach a bol to fakt des... Cakala som na porod najma skrz toto ako na spasenie... Dva dni po porode sa to nastastie uklidnili. Teda tie nocne krce. Trpnutie cez den mam stale a teraz na jesen sa mi to zas zhorsilo a zas sa na to v noci budim... Chceme este jedno dieta a z tohto mam vacsiu hrozu nez zo samotneho porodu... Ten si rada zopakujem ale fakt sa netesim ako mi da zas tetania na frak... :(

semila001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorka2828
autor
15. jan 2020

@semila001 Buduci tyzden mam konecne termin u neurologa, tak sa budem ziadat na MR. Osobne si myslim, ze mam priznaky na tetaniu, modlim sa nech to nie je skleroza multiplex... Ja mam to trpnutie, mravcenie a ihlickovanie vkuse, uz mesiac, nepredchadza nijakemu inemu stavu, ci zachvatu. Drzim Vam palce, nech su vase zachvaty co mozno najmiernejsie a mate ich len minimalne. Drzte sa!

evicka_po
26. apr 2020

@bosorka2828 ako si dopadla?

dilino
26. apr 2020

čo ti nakoniec zistili.

bosorka2828
autor
26. máj 2020

@evicka_po
@dilino cakam na vysledky MRI, do konca tyzdna by som ich mala mat. Kvoli corone sa vsetky vysetrenia poposuvali. Inak nove nic, mravencenie citim stale, dokonca poskedne tyzdne aj na zadku a v oblasti pasu... je to des. A na EMG mi bola potvrdena tetania.

dilino
26. máj 2020

@bosorka2828 no myslela som si že to bude tak ked je veľmi silná tetania tam asi nejake lieky z neurologie davajú ked je slapšia tak ja si dávam magnéziu šumivy dám roztopiť do vlažnej vody a vypijem a prejde mi to väčšinou do 15 minút.

dievcazdediny
17. mar 2021

Ahojte baby ako ste dopadli?

zara282
28. dec 2023

@bosorka2828 tetania