Večer mám vysoký krvný tlak

meli888
2. júl 2022

Ahojte zaujímalo by ma ako ste na Tom s tlakom ,ja už roky chodím ku kardiologičke a srdce mám v poriadku jedine čo má trápi je vysoký tlak hlavne ku večeru .. celý deň ho mám v poriadku a večer sa mi tlak zvýši aj na 140/100 ,mám 21 rokov a neužívam na to žiadne lieky . Ak má niekto podobný problém dosť by ma zaujímalo ako postupujete vy keď vám býva od tlaku zle

mogaa
3. júl 2022

@meli888 tlak sa počas dňa mení, bežne vyskočí pri strese, pri fyzickej námahe....nebezpečný je dlhodobo zvýšený tlak....takéto jednorazové zvýšenia nie sú nebezpečné....ale toto čo popisuješ mával švagor, len teda ten ho mával ešte vyšší práve ked bol doma a bol v klude...ale u neho to bolo vždy na pohotovosť, lebo mu naozaj veľmi vyskočil....zo začiatku mu pomohli čaje a bylinné kvapky , neskôr musel prejsť na lieky na tlak...odporúča sa napr. imelová kúra na úpravu tlaku, tlak znižuje cesnek, magnézium....

janinah
3. júl 2022

A kardiologička o tom tlaku vie? lebo toto je na liečbu,netreba to nechať tak.Meraj si dva týždne tlak 3x denne,zapisuj a potom smer dr.

meli888
autor
3. júl 2022

@janinah keď som kardiologičke povedala že si meriam tlak ,tak sa na mňa pozerala že prečo ja taká mladá si meriam tlak

meli888
autor
3. júl 2022

@mogaa ďakujem krásne skúsim tu kúru 🙂

mogaa
3. júl 2022

@meli888 tlak môže byť zvýšený kvôli cievam - tam to je vekom, ale rovnako aj nadobličky môžu byť zodpovedné za vysoký tak - tam sú to stresovové hormóny, väčšinou sa na príčinu ale nepríde....

gabesz1
1. feb 2024

@mogaa Ahoj! A vedela by si vysvetliť ako sa to vyšetruje, a podrobnosti. Ďakujem za info