Vysoký tlak v 24. týždni

lienka916
13. jún 2020

Ahojte. Som v 24 TT a trápi ma vysoký /zvýšený tlak.. 150/100... Mala niektorá z Vás podobný problém? Ako postupovať ďalej

mogaa
13. jún 2020

@lienka916 v prvom rade lekár a nastaviť liečbu tlaku + vylúčiť preeklampsiu

horarenka
13. jún 2020

@lienka916 pred týždňom som kvôli takému tlaku rodila. Dieťatko sa nevyvíjalo. Okamžite lekár a liečba!

vierka1991
13. jún 2020

@lienka916 ahoj ja som mala tlak 140/90 na poradni a hneď ma lekár posielal do nemocnice, našťastie to bolo už v 37tt, pri oboch tehotenstvach. Porod mi vyvolávali, až po pôrode mi klesol magnézium ani iné nepomáhalo.

emiliamilka
13. jún 2020

Určite hneď lekár ako radia vyššie... Ne stúpol až v poslednom mesiaci ale pôrod mi museli vyvolávať (dieťa bolo v poriadku ale podľa slov lekárov moje telo to nezvladalo ) a kontrakcie mi zvýšili tlak ešte viac a nakoniec to bola sekcia (klasický pôrod by som pravdepodobne v poriadku nezvládla keďže tlak mi stúpol na 187/145 -a mala som z tlaku svetloplachost a dvojité videnie - to je posledný tlak čo si pamätám že mi namerali )

catherine1989
13. jún 2020

Ahoj, zhruba v rovnakom tyzdni som mala aj ja vysoký tlak, gynekológ mi dal výmenný lístok internistovi, ktorý má ako tehotnú zobral hneď a prednostne. Brala som celý čas dopegyt a merala som si tlak každý deň 3x. Bola som aj PN, potom mi v práci vytvorili podmienky, aby ma čo najmenej "stresovali". Veľmi mi to nepomáhalo, aj tak som skončila niekoľkokrát v nemocnici a nakoniec sa synček narodil predčasne v 36tt po akútnej sekcii. Takže to nie je žiadna sranda, nič nebolí, "len" to môže ohroziť teba aj dieťa... Takze dodrzuj nariadenia lekárov a pokiaľ sa ti dá, ostanú doma na PN a oddychuj. Ja, ak budem pri druhom mať rovnaký problém, nebudem sa už hrať na hrdinku a rovno sa dám vypísať na rizikové

barus26
13. jún 2020

@lienka916 ja som len 11 tt a mám vysoký tlak.. ale ja som ho už mala aj pred tehotenstvom a teraz to pretrváva.. mám lieky ale zažila moc nezaberajú, už som z toho zufala

metuzalem
13. jún 2020

Merias si tlak aj doma? Mne opakovane asi v 25 tt na poradni namerali podobne vysoky, ale doma som mala lepsi tlak. Preeklampsiu nemam, predpisali mi Dopegyt ak by som aj doma mala opakovane vyssi. Meriam si tlak pravidelne a mam ho taky hranicny, zacala som uz brat aj ten dopegyt ale stale ho mam trochu vyssi, 130/90 v 35tt. Uvidime ako bude dalej 😊

kiki68
14. jún 2020

Ak namerias spodny 2x spodny 100 v rozmedzi hodiny tak mazat do nemocky. Mna riesili teraz kvoli tlaku, kedze som do 36tt uzivala lieky proti preeklampsii. S tymto neni sranda a tiez neni na co cakat.

lienka916
autor
14. jún 2020

@metuzalem na poradni som mala vysoký... Druhý deň si meram a mam 124/60.. Spodný mam nižší.. Vymenila som tlakomer 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre