Vedľajšie účinky Sertralin

jennifer235
23. feb 2024

Ahojte , dnes rano som si dala 50 mg sertralinu a celý deň pociťujem ešte väčšiu úzkosť ako keď som tie tabletky nebrala a ešte aj ospalosť , pocit na zvracanie , tras tela ,bolesť žalúdka .Chcela som sa spýtať či to môžu byť vedľajšie účinky ? Mal to niekto takto ako ja po prvej tabletke ? Neviem či to mám brat alebo nie :(Dakujem za odpovede 🙂

zmrzlinka2021
23. feb 2024

@jennifer235
Kazdy liek ma aj vedlajsie ucinky, ale urcite sa to neda povedat po jednej tabletke. Vo vseobecnosti pri AD sú prve 2 tyzdne narocne, pretoze este nezaberaju, cize mas prirodzene uzkosti roznych rozmerov a vobec nemusi mat vplyv na to dany liek. Okrem toho, mnohe, az vacsina neziaducich ucinkov za par dni odznie. Preto sa nasadzuje na tie 2 tyzdne liek typu lexaurin.

Prijmy svoju aktualnu situaciu a nepodavaj sa jej. Ak potrebujes, daj si od psychiatra predpisat lexaurin. Za 3 tyzdne uz budes na tom lepsie.

jennifer235
autor
23. feb 2024

@zmrzlinka2021 Ak sa môžem spytat berieš tiež sertralin? Ja si myslím 50 mg asi je veľa premna normalne sa dáva nazaciatok 25 mg , alebo ešte že som sa toho bála tak aj to môže byť . A ďakujem za povzbudenie 🙂

zmrzlinka2021
23. feb 2024

@jennifer235 Beriem iny lienk, a zacinala som polovicou tabletky. Dnes sa citim super! Novy clovek, nova energia.
Urcite sa neboj a hlavne pracuj aj na sebe! Zmena zivotneho stylu, zmena myslenia. Lieky vyrazne pomozu ale zaklad je v nas