Voda na pľúcach

mirka1011
9. okt 2013

Prosim Vas, mojej 81-rocnej starkej zistili vodu na plucach, co to pre nu znamena??? dostane sa z toho??? pripadne ako sa to da liecit??? vdaka za kazdy nazor

sissy27
9. okt 2013

@mirka1011 tu je to popísané tak celkom zrozumiteľne... http://sk.medixa.org/choroby/plucny-edem
a ako to zvládne starká, to by ste sa mali informovať asi u jej ošetrujúceho lekára, nie je vhodné aby o tom polemizovali cudzí ľudia...

ingmiriama
9. okt 2013

@mirka1011 moja mamička mala vodu na pľúcach no vyťahovali jej to ihlou ....pri takomto vysokom veku neviem

mirka1011
autor
9. okt 2013

@sissy27
@ingmiriama diki baby, mam aspon nejaku predstavu o co to vlastne ide, dufam, ze sa z toho dostane

kveta
9. okt 2013

@mirka1011 Zalezi od inych diagnoz, ale vobec to nemusi dopadnut zle.. U nas v rodine to mali dvaja a ziju.

sissy27
9. okt 2013

@mirka1011 držíme palce 🙂

aristka
9. okt 2013

voda nieje na pľúcach ,ale v pľúcach a znamená to problémy zo srdiečkom ,čo v takom veku je častý jav ,či sa z toho dostane záleží ,či zaberie liečba a v akej kondícii je babička ,ale v prvom rade nehľadať info tu ,ale pýtať sa dr. ten pozná celkový stav pacienta a vie povedať aj ako to s babičkou vyzerá .....

mirka1011
autor
9. okt 2013

@kveta
@sissy27
@aristka zajtra ide este na nejake vysetrenia a dufam, ze liecba zaberie, nechcem mysliet na to najhorsie, snad sa z toho dostane

petraxy6
9. okt 2013

@mirka1011 dostane sa, len treba tomu veriť 🙂 a hlavne starká 😉 dostane určite tbl. 🙂 Prajem jej aby sa čím skôr uzdravila 🙂

mirka1011
autor
9. okt 2013

@petraxy6 dakujem, keby aspon nebola taka tvrdohlava, ona ked sa to dozvedela, tak hned povedala, ze do ziadnej nemocnice nepojde, je to tazke

petraxy6
9. okt 2013

@mirka1011 ale lepšie takto tvrdohlavá, ako nejaká skormútená keby tam šla a povedať si že tam ide umrieť. Treba ísť na vyšetrenie a možno do nemocky ani nepôjde. bude sa liečiť doma tbl. (môj ocko brával tbl.) ale svokor (ale to bol úplne iný prípad) ležal v nemocke a jemu to nejako odsávali (ale toto nerieš, lebo svokor toho mal strašne veľa iného)

mirka1011
autor
9. okt 2013

@petraxy6 no nieco na tom bude, snad budu stacit tabletky, diki za podporu

kiki68
9. okt 2013

vacsinou to byva pridruzene k inej diagnoze,drzime palce...

svetlanka21
29. mar 2014

Ahojte..moja sestra 24rocna mala bolesti srdca a ked isla k lekarovi tak jej povedal ze si ma dat pozor aby sa jej do pluc nedostala voda co to znamena?dakujem

satanka1
29. mar 2014

@svetlanka21 nevlastná 18 ročná dcera mala pred mesiacom vodu v pľúcach,ale bola hospitalizovaná na kramároch v BA a bol to následok silnej embolie.
Ale nechápem,ako si má dať pozor ,aby sa jej voda nedostala do pľúc,veď to nevie ovplyvniť.
A to srdce mala v poriadku?

14petulka88
30. jan 2024

@mirka1011 ako to dopadlo zo starkou?