Vysoký tep

23. júl 2022

zdravim ... chcel by som sa opytať či tu niekto nema možno podobny problem.. pred nedavnom som začal mať problemy s tepom , podotykam tlak mam vždy v norme , no tep je v poriadku v klude ked sedim a meram mam vzdy okolo 65, no ako nahle čo i len vstanem citim že je to ovela horsie a tlakomer vtedy ukazuje aj tep okolo 100-105 v klude vzdy ked stojim .. na vysetreniach ako ekg a echo som bol a vraj je vsetko v poriadku tak neviem. Cakam este na holter..

misana84
23. júl 2022

ak vam to neprekaža tak je to OK...ja som mavala zachvaty ked som mala 160-175 aj hodinu a zbili mi to až v nemocnici....bola som aj na ablacii

zuzap33
23. júl 2022

Odhod tlakomer a venuj sa inym cinnostiam ....

danielahamar
23. júl 2022

Stres

slovakboy
23. júl 2022

Môže to byt stres ale aj slabá kondícia. Pri minimálnej zaťaží vtedy vyletí tep hore. Stres môže vzniknúť už aj zo strachu že tep bude vysoký. Ten strach spôsobí vysoký tep. Ja mávam pri jazde na bicykli priemerný tep od 136 (poklus) po 161 (časovka) maximum 180. Po príchode domov mám ešte niekoľko hodín 100 úderov. Je to znak že už starnem. V mladosti som mal 10 minút po časovke tep 50 a rano po zobudeni len 40. Pritom vtedy som mal priemerne tepy pri zaťaži cez 170 úderov. S vekom záťažový tep klesá a kľudový stúpa.

ildiko36
23. júl 2022

Zrejme mas supraventikularnu tachykardiu ale to ti len vedia zachytiť na ekg len ked ti je akurat zle, neni ani to iste ze ked budes mat holter vtedy akurat budes mať vysoke pulzy, treba dat vysetriť aj štitnu zlazu.
A ked sa citis zle ked mas vysoký pulz skus vagov manever..