Zápach z úst a konzumácia mlieka

24. nov 2023

Baby môže súvisieť zápach z úst s mliekom? Trápil má dlho zápach z úst, chodím na pravidelnú prehliadku, dentálnu hygienu, zuby si čistím - medzizubné kefky, zubná niť, jednozväzková kefka, teda fakt poctivo. Pila som dosť mlieka, mliečnych výrobkov. Teraz kvôli problémom do žalúdkom som mlieko úplne vysadila a zápach z úst zmizol.
Je možné, že to spôsobovalo mlieko? Lebo okrem toho zápachu som nespozorovala žiadne bolesti brucha, žalúdka po konzumácii mlieka.

solange7
24. nov 2023

Urcite. Ved si vezmi aka neprijemna chut ostava v ustach po zjedeni jogurtu.

katulienkax
24. nov 2023

ano ked vypijem mlieko moj muz vravi ze mi smrdi z ust
a to nemam ziadnu intoleranciu ani zdravotne problemy. Mam to len po vypiti obycajneho mlieka, kysle mlieko je v pohode

autor
24. nov 2023

Môže to teda byť nejaká intolerancia, alergia? Lebo iné príznaky nemám.

vanilkovazmrzka
24. nov 2023

No tak ocividne si to mala z mlieka.

solange7
24. nov 2023

Nie, mliecne produkty v ustach "kysnu" preto ti smrdi z ust.
Ved si po konzumacii umy zuby a jazyk a budes mat pokoj.

autor
24. nov 2023

@solange7 Nie, to nie je po konzumácii, to je trvalý zápach z úst.

katulienkax
24. nov 2023

kysne to v zaludku, preto ten smrad
Ved nepi samostatne mlieko, ja pijem len kysle ale aj to s nejakym inym jedlo, ale jem aj jogurty ale len na noc, vtedy to do rana vytravi

domkakvet
24. nov 2023

Pravdepodobne si to mala z toho mlieka.

vakatko
24. nov 2023

Môžeš mať slabú intoleranciu na Laktozu,
Môžeš mať premnožené Kvasinky (Kandida) v ústach, pažeráku, žalúdku, živia sa Cukrom, Laktozou, múkou.
Môžno sa ti tvorí menej Kyseliny v žalúdku, jedlo tam zahníva a kvasí, vtedy sa množia hnilobné baktérie a zapáchajú. Jesť menšie porcie jedla.
V Lekárni si kúp Extrakt z Grepových jadier + užívaj Probiotiká.
Na pár týždňov vylúč Cukor, Lepok, Mlieko, Bielu múku, Kysnuté cesto uvidíš či sa to zlepší.
Kefír môžeš, obsahuje minimum Laktozy a veľa zdravých Probiotík, ktoré ti prečistia črevá. Najlepší je domáci kefír, obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú tráviť jedlo.