Zápach z úst, no nie je to zo zubov.

1. apr 2020

Žienky, trápi ma už dlhšie zápach z úst, u zubára som bola, kazy nemám. O zuby sa starám, pravidelne čistím, používam medzizubnú kefku aj zubnú niť a ústnu vodu. Po umytí mám svieži dych, ale o pár minút zase cítiť. Neviem už čo s tým, môže to byť aj iný problém, napríklad žalúdok? Pijem veľmi veľa kávy s mliekom, mohol by to byť problém? 🤔

kittykat22
1. apr 2020

to budes mat potom od zaludka. Skus probiotika. Mas dostatocne mnozstvo jedla? Ked clovek nejedava ako potrebuje, tak sa mu vracaju zaludocne stavy a to sposobuje zapach z ust.

moonlight1210
1. apr 2020

od kavy to moze byt.

brita7777
1. apr 2020

uz som to tu spominala, na mandliach sa zvyknu v niektorych prípadoch usadzat mandlove kamene pozri do google a uvidis 🙂 ci by to mohlo byt ono

autor
1. apr 2020

@kittykat22 Jedávam pravidelne, ale veľmi málo pijem, je to chyba, ale ja vodu nemôžem do seba dostať.

autor
1. apr 2020

@brita7777 Mandle sa mi zdajú byť ok..

kittykat22
1. apr 2020

skus vodu slamkou alebo flasu s tym bejbikom (to co piju z toho deti - volame to bejbik, neviem ako to mam nazvat) 😀 A tie probiotika urcite. To bude nieco od zaludka. Chodis na dentalnu hygienu?

brita7777
1. apr 2020

ono to byva poschovavane, idealne si pozri palickou za tymi hrdlovymi oblukami..

autor
1. apr 2020

@kittykat22 Na hygienu nechodím, lebo kameň vôbec nemám ani žiadny iný problém. Viem čo myslíš, ja to volám cumeľ fľaškový 😂

autor
1. apr 2020

@brita7777 Ďakujem a uvidím to voľným okom?

kimberley1
1. apr 2020

ahoj, podla mna to mas so zaludka, aj ja to mavam niekedy. problem moze byt aj v tom ak jes vela sladkosti..ja som to odpozorovala na sebe..ak mam take dni, ze sa trochu opustim a jem sladke, hned sa tento efekt prejavi a zapacha mi viac z ust. co sa tyka tej kavy, aj to moze byt dovodom, lebo aj po kave to mavam, ale ja zvyknem vypit max jednu za den...urcite treba jest pravidelne a odsledovat na sebe z coho - akeho jedla napr by to mohlo byt..pripadne vyrad trochu kavu ci sa to nezlepsi (skus napr cierny alebo zeleny caj)

autor
1. apr 2020

@kimberley1 Ďakujem, skúsim vylúčiť kávu aj mlieko a nahradiť to čajom. Kávy pijem strašne veľa, aj 6 šálok denne ale s mliekom.

brita7777
1. apr 2020

prave ak pijes vela mlieka jes vela mliecnych vyrobkov tie kamene sa na mandliach vedia usadzat prave kvoli tomu...skus ozaj palickou si to pozriet, napr. tycinkou na usi nie je to prijemne, ale da sa to vydrzat..ak to nie je nic z ust ako zubny povlak ci tie kamene potom vnutorny problem

nickpick
1. apr 2020

aj nedostatok tekutin za tym moze byt, malo pijes = malo slin, pocula som ze aj helicobacter sposobuje zapachajuci dych....

marion30
1. apr 2020

Reflux nemáš?pálenie záhy

autor
1. apr 2020

@marion30 Nie, to vôbec nie.

marion30
1. apr 2020

Lebo zvykne ti byť od žalúdka,a taktiež keď máš veľa kvasinky v tele,Candida

bmuller
1. apr 2020

Ak malo pijes, je velmi pravdepodobne, ze to mas z toho... musis sa prinutit.

gabika0825
2. apr 2020

To je na 100% tá káva. Káva strašne prekysluje organizmus a keď dotoho dáš ešte mlieko ktoré kvasí v žalúdku tak to je jasné. Obmedz kávu, skús piť miesto nej zelený čaj s citrónom, alebo čierny čaj. Má také isté povzbudzujúce úcinky ako káva