Závraty a bolesť hlavy

jefinka18
28. aug 2020

Skúsim vam opísať moj problem...mozno niektorá zažívate podobny problem a budete vediet pomoct...lebo doktori mi nejak nepomáhajú a lieky od nich tiez...od 2017 mam závraty...zacalo to z ničoho nič...len som sa jedno rano zobudila a bolo to...boli len závraty a tocenie hlavy...prešlo to asi na 3 mesiace a potom znova...potom sa k tomu pridala nevoľnosť od žalúdka, tupa bolest hlavy- tlaky v hlave...ked ma to chytí som nepokojná, unavená, behám na záchod...nedokážem sa sústrediť, znervozniem a bojím sa ze odpadnem...posledný tyžden mam tie tlaky v hlave počas celého dňa, mota sa mi hlava a nieje mi dobre...tlak mam 116/70 krv mam v poriadku, anemiu nemam, EKG mam ok..u neurologičky vyšetrenia v poriadku, CT-cko mam ok...ešte ma poslala na EM-rko mozgu to mam az za mesiac...uz nevie co so mnou..lieky meniserc mi dala ale nepomohli...inak mne je nejlepsie v noci ked spim...prespim celu noc bez problemov...ale rano po zobudeni to zacne znova..uz som z toho zufala

jahodova01
28. aug 2020

Mala som niec podobne, u mňa to uzavreli ako problém s krcnou chrbticou, predpisali rehabilitácie, masáže a elektroliecbu a zatiaľ sa to nezopakovalo.

jefinka18
autor
28. aug 2020

@jahodova01 a mala si nejake bolesti krčnej chrbtice? lebo aj mna to napadlo ale mna nic neboli okrem hlavy teda...chrbat, krk, nic z toho

miskooo1987
28. aug 2020

@jefinka18 máš ich vždy? Alebo len pri nejakých polohách? Lebo babka mala niečo podobne, jej zle vyvinuté kosti na jednej strane tlačili na nerv ktorý prenáša údaje z ucha... mala problémy len pri chôdzi a len pri aj trochu makom podklade... proste po koberci mala problém, po tráve tiež... len po dlažbe, alebo po asfalte...

jefinka18
autor
28. aug 2020

@miskooo1987 ci chodim, sedim, je to jedno
skor sa niekedy pristihnem ze ved uz to nemam, a po par minutach buch zas to na mna pride...

jahodova01
28. aug 2020

@jefinka18 no priamo som si ich neuvedomovala ale spatne pri pátraní po Tom kedy to začalo som dospela k tomu že sa mi to deje vtedy ak zaspím pri dojčení s rukou pod hlavou. Bolí ma následne hlava, krk, prejde to do migrény a zavratov (Vertigo). Mala som takýto stav viac ako 2 týždne, následne to postupne začalo miznúť a jediná poloha kedy sa mi hlava netocila bola v lezatej polohe s podopretym krkom. Začala som cvičiť najprv doma cviky na Vertigo a následne aj na rehabilitácii.

luccija
28. aug 2020

@jefinka18 sono ciev či nemáš zúžené cievy vedúce do hlavy.U Orl si bola vnútorné ucho je v poriadku,?väčšinou to býva od chrbtice zúžené strbiny, alebo pricviknuty nerv

jefinka18
autor
28. aug 2020

@luccija sono krcnych tepien mam ok...u ORL som nebola..tam ma neposlali..

gora8
28. aug 2020

@jefinka18 vyskúšaj Dornova metódu u odborníka. Pokial je problém v krčnej chrbtici, pocítis zlepšenie.

tina1979
29. aug 2020

@jefinka18 pocula si o Tetanii ..........ja by som to odhadovala na to.

20erika07
29. aug 2020

@jefinka18 skuste si aj usi dat vysetrit.
Ja som mala hrozne stavy, odviezla ma sanitka, ja som myslela ze som porazku dostala, ze je koniec, ani sadnut ani v lehu pohnut hlavou, hrozne točky, ked prisli zachranari posadili ma a to som len zvracala a zvracala, oci bozechran otvorit.
Ked ma odviezli na neurologiu ,dr ked ma videla hned povedala ze ucho, lebo som vravela ze mavam casto zalahnute v usiach, tak ze 100% to bude tym.
V nemocke na orl mi zistili zapal stredneho ucha plus vonkajsieho zvukovodu, bolesti som nemala, zaujimave.
Zapal mi zuzil cievu na lavej strane a nedokrvovalo mi mozog ako malo.
Brala som este dlho nejake lieky na zavraty a prekrvenie mozgu, klopem 3roky som po a asi 4x som si dala po predpisanom dobrati liekov tie lieky ak som zacala citit len mierny zavrat. Bojim sa toho, bolo to hnusne hrozne pre mna :-/
Znova mavam zalahnute v usiach asi rok s prestavkami, ale mam este tie lieky ,nosim ich so sebou

luccija
29. aug 2020

@jefinka18 k ORL bolo treba ísť ako prvé pýtaj sa

janula2511
3. feb 2021

@20erika07 na nedokrvenie mozgu čo si brala?

20erika07
7. feb 2021

@janula2511 cavinton

janula2511
7. feb 2021

@20erika07 zabral ti? Bolo ti lepšie? A myslíš že si s toho mala závraty že ti zle dokrvoval mozog?

20erika07
8. feb 2021

@janula2511 ja som k tomu brala este na zavraty emperin, prvy mesiac som to brala pravidelne a potom som si mala davat podla potreby, kym som ich mala tak bol pokoj (r.2017), teda nie ze by som mala to co predtym, ale posledny rok mam znova opakovane zalahnute v usiach, a niekedy sa mi zatoči z nicoho nic svet ale len na par sekund no hned strach , ze pride to co som mala predtym. Posledne dva mesiace mavam niekedy hrozny palivy tlak v lavom uchu , za uchom a tú stranu krku, takze si myslim, ze tá ľavá tepna zle dokrvuje, je zuzena ako aj predtym, chystam sa objednat na orl opäť a rovno si dam toto predpisat zas, ten cavinton urcite, bojim sa nejakej porazky alebo co :-/

majkado
8. feb 2021

@jefinka18 tetania vylúčená?

veronsono
19. okt 2021

@jefinka18 ahoj prosim ta ako to s tebou dopadlo? Momentalne si prechafzsm niecim podobnym a uz som zufala, dakujem Veva

jefinka18
autor
19. okt 2021

@veronsono pobehala som vseliakych doktorov, od neurologie, endekrinolodie, gastra,....nic nenasli....vysledok tetania....neurologicka ma poslala na test na tetaniu a vysla pozitivne....ale stav sa mi aj tak nelepsi...mam uzivat magneziu....ale to mi nepomaha....uz som obj. psychiatricke.....bojuje. uz 4ty rok a pokrok ziadny

milivanilka
11. feb 2022

@jefinka18 môže to byť od psychiky. Potlačený stres. Skúšala si CBD? Mne pomáha hlavne na migrény.