Prečo sa mi točí hlava, cítim tlaky a tupú bolesť?

Zodpovedané
12. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 3 roky trpím závratmi a ani lieky od neurologičky MeniSerc mi nepomáhajú. K tomu sa mi pridala bolesť hlavy, tlaky v hlave, nevoľnosť, nepokoj, nervozita.

Jeden deň mi je dobre a druhý sa mi točí hlava. Pociťujem tlaky a tupú bolesť v hlave. Tlak mám 116/70, železo v poriadku, CT hlavy v poriadku. Spím dobre celú noc bez problémov, ale keď sa ráno zobudím, tak mi príde zle. Začnem cítiť hlavu a motanie hlavy, vtedy mi nechutí jesť. Trvá to aj pol dňa.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dlhodobé bolesti hlavy by mal riešiť neurológ, ak sú všetky nálezy negatívne, tak existujú rôzne druhý bolestí hlavy, ktoré nemajú zrejmú príčinu, ale pomerne často sa objavujú.

Ak píšete, že často pociťujete nervozitu a nepokoj, tak by bolo vhodné konzultovať psychológa. Takto sa nedá jednoznačne určiť o čo ide.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková