Život s jednou obličkou

30. aug 2022

Dobrý deň,
Je tu niekto kto žije s jednou oblickou ?
Mne jedna zlyhala ako pol ročnej. Len ma tak zaujímalo ako žijú ostatný ľudia s jednou, aké majú obmedzenia a životný štýl.

0silvia0
30. aug 2022

Moj otec zije s jednou oblickou od cca 19tich rokov, bez obmedzeni, ma 71 rokov.

dundulica
30. aug 2022

moja teta, má 63 rokov

autor
30. aug 2022

@0silvia0 super že žije uplne plnohodnotný život, ja mávam stále chronické zápale.

0silvia0
30. aug 2022

On nema vobec ziadne zapaly, nic. Je zdravy ako repa.

dilino
30. aug 2022

U nás minulého roku v obci zomrela najstaršia občianka 98 ročná od 10 rokov cez vojnu žila bez jednej obličky až do staroby jej nič nebolo. Ani nepociťovala že ma len jednu nijako ju to neobmedzovalo v živote.

tanusenka
30. aug 2022

Ja mam jednu, mala som rakovinu ako som 6-7 ročná ( nádor na ladvine) takze mi ju vybrali .. žijem tak ako vsetci…mam dve deti, zatial bez problemov vsetko… aj ked priznám sa pravidelne na kontroly nechodim co by som mala

autor
30. aug 2022

@0silvia0 super to ma teší, prajem mu naďalej veľa, zdravia ❤️

@dilino práveže mňa tiež nijako to neobmedzuje až na časté zápale, ja mam ale aj plastiku močového mechúra.

@tanusenka ja tiež mam jedno dieta, ale na tie kontroly naozaj chod aspoň raz za čas, mne urológ ukazoval tabuľku ze ja ako z jednu obličku už nemusím chodiť každého pol roka ale tuším raz za rok.

simsalabim
30. aug 2022

Moja dcera. Zatial je zdrava, vdaka Bohu, a nema ziadne obmedzenia s vynimkou toho, ze je oslobodena na TV. Ja ju vsak ofukujem, nutim prezliekat mokre plavky a tak 🙈

autor
30. aug 2022

@simsalabim áno to aj moja maminka keď som bola mladá robila 😀 stále len aby som nebola v mokrom, nemala hole kríze, nechodila bosky atď.
Ale teraz ako matka a dospelá osoba to chápem, v tedy som sa hnevala keď stále ma kontrolovala 😀 ❤️

simsalabim
30. aug 2022

Aj moja sa na mna hneva 😅

nicole003
31. aug 2022

Moj manzel sa narodil s 1 oblickou. Ani o tom nevedel kym mu to ako 9 rocnemu nezistili v nemocnici. Zatial funguje normalne, chodi na preventivky k nefrologovi. A v zime si teda zapravuje tricko do nohavic sam od seba aby mu neofuklo tu 1 oblicku 😁