Zjedla som kúsok plesnivého chleba

29. jan 2023

Ahojte,myslíte,že sa mi nieco stane,keď som zjedla chleba,kde boli malé bodky plesne,ktoré som si ani nevšimla.

januska12323
29. jan 2023

Nie, žalúdok to porieši.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. jan 2023

@bilberryday a čo?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
29. jan 2023

Nič sa ti nestane

lucifera
29. jan 2023

Nic sa ti nestane😉

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. jan 2023

Dobre dakujem vám baby,ste ma upokojili😀😉

katenka2
29. jan 2023

Nieee, ak to bol fakt kúsok a len malé bodky, nič sa ti nestane. Nechtiac odskúšané

autor
29. jan 2023

@katenka2 ano fakt malé bodky a neboli po celom chlebe

lucifera
29. jan 2023

@bilberryday nie je to nic telu tak skodlive. Kyselina v zaludku to poriesi... Tiez som to raz zjedla a zijem.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucifera
29. jan 2023

@bilberryday perfektným🙈👍ALT, AST, GMT na 1😁😁Nevadí ti, že ješ Ečka??

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucifera
29. jan 2023

@bilberryday daj si aj karmín a cvrčky🤣🤣pomáha to na nudu... čauko😝

alienkami
29. jan 2023

Nič nie je 100%´-né, ale jednorazová konzumácia malého množstva plesne ti s najväčšou pravdepodobnosťou neublíži.

euka210
29. jan 2023

Nevadi ked len bodky boli, i mne sa raz davno stalo a nic nebolo.

xsuzannex
29. jan 2023

Daj si za jeden ako dezinfekciu 😉

zuzuliennka1
29. jan 2023

@bilberryday ked uz kopirujes clanok, aj si si ho precitala? 🤦🏼‍♀️
v clanku od teba sa sice pise o nebezpecenstve - ale nejde o plesen, na aku sa pyta autorka, ale o aflatoxiny, a tam ani nemusis nic vidiet - napr. mandle. Hlavne pri zjedeni velkeho mnozstva naraz. Ale aj tak - citat z clanku: Zdravý človek takúto potravinu strávi bez nepríjemných následkov. Ohrozené sú malé deti a starší ľudia.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
29. jan 2023

@bilberryday 🤣 nastuduj si o tom prosim ta skor, nez sem napises nieco cim sa uplne strapnis.
Tu clanok k aflatoxinom, o ktorych si uverejnila link: https://www.svps.sk/potraviny/info_aflatoxiny.asp
aj tie aflatoxiny sa vyskytuju prirodzene v urcitych potravinach 🙂

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
29. jan 2023

@bilberryday 🤣🤣 miesas hrusky s jablkami.
V prvom clanku sa pise o aflatoxinoch, nie o plesni na chlebe. To su uplne ine veci.
Autorka asi nejedava plesnive chleby pravidelne, aby jej to poskodilo pecen, proste omylom sa stalo, zjedla, kyselina v zaludku to rozlozi. Nebolo jej vela, ocividne komplet plesnivy chlieb by hadam nejedol nikto 🤦🏼‍♀️ mozno okrem teba🤣

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
negymama
29. jan 2023

skus si dat cesnak, ma antibakterialne aj protiplesnove ucinky

zuzuliennka1
30. jan 2023

@bilberryday ak by jej z toho nieco malo byt - uz by davno bolo, mozno aj hned, max. do par hodin. Tak klud, a chod si radsej vlastne pecivo a ovocie skontrolovat, odporucam lupu, aj na najmensie plesne!

lenusa3
30. jan 2023

Nič sa Ti nestane. Vôbec. Ja som tiež viackrát zjedla nechtiac chlieb kde už bolo trochu plesne a dokonca aj rohlík mal také malé zelené bodky a vôbec som si to nevšimla keď som ho išla jesť. Až po chvíli som cítila takú pachuť v ústach a všimla si, že ou ja jem pleseň.....a hneď vyhodila. Trochu penicilínu neuškodí 😆