Zlatý stafylokok

anitka100
20. jan 2023

Ahojte uz dlhsie ma trapi taky problem. Bola som este minuli rok v auguste na pedikure od vtedy mam len same problemy. Par dni po nej ma zacal boliet palec na nohe a za nejaky cas to zacalo puchnut a hnisat, tak som asi po mesiaci navstivila doktorku zaten cas sa mi to spravilo aj na druhom palci. Ta mi vzala ster a nasledne dala antibiotika s tym ze mam zlateho stafilokoka. Lieky ale nezabrali tak som mala dalsie a potom dalsie dokopy 3x po sebe antibiotika a 4 mesiace v neskutocnych bolestiach, neustale dezinfikovat prelepovat atd. Trocha sa to zlepsilo, odpuchlo ale bolelo stale lebo sa mi tam za ten cas trocha vrastol nechet tak som si ho isla vystrihnut. To ale bola asi chyba lebo sa mi hned pustila krv a za par dni som to mala take ako predtym. Tak znova k doktorke stery atd. Zistili mi zo steru uz ale nie zlateho stafila ale nejaku inu bakteriu s nazvom pseudomonas aeruginosa. Antb mi vraj uz dat nemoze lebo som ich uz brala vela ze jedine inekcie a hospitalizacia. Uz som stoho zufala mate niekto skusenost s niecim takymto?

seahorse27
20. jan 2023

Pseudomonas som mala v uchu a sposobovala mi opakovane zapaly zvukovodu. Robili v labaku aj citlivost tejto bakterie na atb? Podla toho sa potom nastavuje liecba…Mne vtedy nepomohli kvapky do ucha, az celkove atb podla toho, aka vysla citlivost.