Žlčníkové kamene

2. feb 2023

Zistili že mám žlčníkové kamene , mám 27 rokov , mávam záchvaty , doktorka mi povedala aby som porozmýšľala nad operáciou . Tie čo ste mali kamene ? Ako ste to riešili ? Čítala som , že sa môžu aj rozpustiť lanovým olejom a tak . Alebo radšej operácia ? Ďakujem

blancheporte
2. feb 2023

O rozpustani neviem....ja som ich dala von laparoskopicky.Nic lepsie som urobit nemohla.

fajnova
2. feb 2023

Nič sa ti nerozpustí, len budeš predlžovať trápenie. Operácii sa skôr či neskôr nevyhnes. Odkedy mám žlčník vonku, tak mám pokoj.

autor
2. feb 2023

Predpokladám že to nerobia v markóze , alebo áno ? Ako dlho ste ležali v nemocnici ?

tosomja
2. feb 2023

Jasné, že v narkoze. Možno polhodinovú záležitosť. Po operácii do týždňa fungujes. Máš tri malé dierky na bruchu. Potom diéta ktorú ti dajú pri prepustacej správe a život ide ďalej.

autor
2. feb 2023

@tosomja mám aj malé dieťa , takže predpokladám že dvíhať ju nebudem môcť . Takže sa normálne dá fungovať aj bez žlčníka

aaadkaaa
2. feb 2023

Ja som to roky odkladala a nelutujem, ze som si ho dala vybrat... lutujem,ze som tolko cakala. Po tyzdni ti vyberu stehy, po 2 tyzdnoch ani nevies, ze ti nieco robili

tosomja
2. feb 2023

Operovali má v 17rokoch, čiže 20r už žijem bez žlčníka 😃 a samozrejme, že budeš fungovať aj pri deťoch. A prvé dni aj manžel môže pomôcť. Ja by som využila 🤣

taktotedanie
2. feb 2023

Rychlo von, zlcnikove kamene su potencionalna prekanceroza co moze viest k rakovine
Pytajte vymenny listok a na chirurgicke vysetrenie dohodnut termin

doriiis
2. feb 2023

Určite operovat

katy084
2. feb 2023

Neľutujem operáciu,určite si treba dať kamene vybrať...ale...ja veru teda nefungujem ani po 6mes.normálne ako píšu ženy vyššie... každá sme iná to je jasné,ale ten žlčník chýba, on svoj význam má v našom tele...no za tie bolesti to veru nestojí sa trápiť s ním 😬

katarinka89
2. feb 2023

Určite von - vytvorilo sa ti tam niečo čo tam byt nemá a tým pádom nemôže žlčník správne fungovať.

katarinka89
2. feb 2023

@katy084 a aké máš ešte ťažkosti keď ti ho vybrali?

kikuska624
2. feb 2023

Určite von keď už sú tam aj záchvaty, moju sestru to riadne potrápilo 🥺A ako píšu každé telo je iné. Mojej babke odstránili len kamene, niektoré potraviny jej dodnes vadia. Sestre odstránili celý žlčník po diéte začala pomaly skúšať a robí jej problém kapusta, takže ju už neje. Bola na jednodňovej chirurgi.

katarinka89
2. feb 2023

@kikuska624 určite len kamene? Lebo ja som sa na toto pýtala, ze ci v minulosti odstraňovali len kamene a dr mi povedal ze vždy sa odstraňovali zlcnik a ze ľudia si myslia ze len kamene

majulino
2. feb 2023

Rozpustiť sa nedaju. Bojovala som s nimi 1,5 roka. Záchvaty raz za týždeň. Posledné 3 týždne záchvat na dennom poriadku. Som rok po operácii a vediem opäť normálny život

kikuska624
2. feb 2023

@katarinka89 teta bola pri operácii a povedala,že len kamene jej vybrali, mala jeden taký mega a ostatné len také drobné 🥺

majulino
2. feb 2023

@kikuska624 nedajú sa vybrať len kamene. Som si tým na 100% istá máme v rodine 3 chirurgov. Aj na základe ich odporúčania som čakala tak dlho s operáciou, či mi budú robiť problémy, pretože po vyoperovani žlčníka môžu vzniknúť imunologicke problémy.

katarinka89
2. feb 2023

@kikuska624 ani ja sa nehľadám len všade sa s týmto stretáme, že vybrali mi len kamene .

janka_266
2. feb 2023

Keď sú záchvaty, tak najlepšie cely von. Do vybratia stehov som nemohla dvíhať dieťa, potom postupne to šlo. Jem všetko, niekedy niečo nesadne. Zo začiatku to je hrozné, neskôr sa to zlepšuje

katarinka89
2. feb 2023

@majulino aké imunologické problémy?

majulino
2. feb 2023

@kikuska624 a ako jej ich vybrali? Rozrezali žlčník, zašili znovu? Ešte povedz, že laparoskopicky 😅🤣

simsalabim
2. feb 2023

@kikuska624 v papieroch bude mat urcite napisane, ze cholecystektomia. Vzdy vyberaju cely zlcnik. Vzdy.

kikuska624
2. feb 2023

@katarinka89 tak už budem múdrejšia, tak to prekvapí bo u sestry sa riešili tiež kamene, ale teda,že musel ísť celý von tak hlavné je že to dobre dopadlo a už sa netrápi 😉

majulino
2. feb 2023

@katarinka89 u mňa sa napríklad objavili rôzne alergie, ktoré som za 33 rokov nemala. Napríklad na všetky druhy liekov od bolesti. Opuchne mi pol viečka na oku, potom postupne celá polovice tváre. Na chrbte sa mi urobí obrovský červený, zhrubnuty fľak, ktorý stípe.

kikuska624
2. feb 2023

@simsalabim v pohode to už babke vybrali pred 40 rokmi 😉

kikuska624
2. feb 2023

@majulino hej obe boli operované laparoskopicky 3 dierky 🥺

majulino
2. feb 2023

@kikuska624 tak ak bola laparoskopicky, už logicky z toho vyplýva, že nemohli len kamene vybrať. To by fakt museli cez pupok rozrezať žlčník, vybrať kamene a zašiť ho naspäť. Proste žlčník nemá a nevie o tom. Stretla som sa s tým, keď som išla na príjem na operáciu. Žena tvrdila, že má zlcnikovy záchvat, keď jej primár urobil utz zistil, že žlčník nemá a ona sa s ním hádala, že jej pred 2 rokmi len kamene vybrali 😅 že jej to tvrdil dr. A keby vedela, že jej vezmú celý žlčník nikdy by na operáciu nešla.
Ja som mala jeden 2,7 CM kameň a asi 10 maličkých.

kikuska624
2. feb 2023

@majulino no pekne tak to bol tiež pekný kúsok 2,7 CM poteší 😂.

katarinka89
2. feb 2023

@majulino fuuuu

sarahanna
2. feb 2023

Určite operácia. Mne zistili 3cm kamene, ako bonus som dostala zápal žlčníka pred Vianocami. Skončila som na infuzkach, neschopná piť, ani len jesť.