Žlčníkové záchvaty a kamene

moncicna
26. máj 2022

Ahojte.. máte niekto skúsenosť so žlčníkovými kamenmi.. mávam dosť často záchvaty a nič mi na nich už nezaberá.. prípadne ked ich niektorá z vás bola vyberať ( kamene) ako dlho potom držia v nemocnici keďze mám 2 mesačného synčeka..

martulik6
26. máj 2022

@moncicna ahoj, bola som vyberat, mala som kamene... den pred operaciou som isla tak operacia a na treti den po som bola doma. Nemala som teplotu, operoval ma laparoskopicky, takze to zavisi aj od toho ako sa budes citit a aka operacia...drzim prsty

simsalabim
26. máj 2022

@moncicna vyberaju cely zlcnik, nie kamene. Tiez ma to skor ci neskor caka.

bosorka2302
26. máj 2022

dievcata ako vyzera zlcnikova kolika? Mna asi 2x v noci zobudila taka blba bolest akoby mi siel hrudnik prasknut, nebola to ostra bolest, skor pocit ze mi praskne pod rebrami akoby som bola nafuknuta. Po nospe mi preslo. tak neviem ci zlcnik to bol alebo co

zdenka13
26. máj 2022

@moncicna keď vám ich aj vyberú, chráňte si prosím žlčník, veľmi veľa mladým ľudom ho vyberajú a je nenahraditeľný. Je to veľký zásah. Správnou životosprávou si ho viete chrániť, dobrú skúsenosť na celý tráviaci trakt mám so systémovou komplexnou očistou tela bylinami, ktoré sa jedia, aj alergií, ekzémov a rôznych kožných problémov sa tak dá krásne zbaviť 👍

simsalabim
26. máj 2022

@zdenka13 vyberaju vzdy cely zlcnik. Nie kamene.

janka54321
26. máj 2022

@zdenka13 vždy sa vyberá cely žlčník a prosím ta nesnáz sa tu nenápadne ponúkať nejaké produkty, keď už sú bohužiaľ raz kamene, treba to dať preč a hotovo ...niekto môže mať aj dobrú životosprávu, ale v tomto hrá rolu aj genetika

janka_266
26. máj 2022

@moncicna bohužiaľ vyberajú cely žlčník, a ani potom to pri niektorých jedlách nie je výhra, trvá to 3 dni, keď nič nezaberá, tak to radšej riešte, ja som s nimi skončila v nemocnici, keď mal maly 8 mesiacov, 3x. Prvýkrát na týždeň, a potom 2x po 3 dňoch a maly to dosť zle znášal, takze fakt to riešte kým je menší. Prinajhoršom skúsite ukecat primára, nech malého nosia aspoň 1-2x na kojenie, ak kojite

vanda323
26. máj 2022

@simsalabim Mňa to čaká teraz na týždeň Ak Boh da

lydia86
26. máj 2022

@moncicna vyberá sa celý žlčník. Mňe ho vybrali minulý rok presne 2 mesiace po cisárskom. V pondelok ráno som išla do nemocnice. Do hodiny ma operovali a v utorok som išla domov. Ak máš časté záchvaty treba to dať preč čím skôr.

xsuzannex
26. máj 2022

mne sa vytvorili v tehotenstve a zial uz ked su, musi ist von cely zlcnik.. zvycajne sa byva v nemocnici 3-4 dni, ale ak si chcete urobit "vylet", tak smer Sliac, jednodnova chirurgia Gynpor.. na obed vas prijmu, zoperuju a rano idete domov.. mna tiez tam operovali ked mal syn par mesiacov a este som kojila.. odporucam.. po 10 dnoch vyberu stehy a hotovo.. ja som uz napr v den vyberania stehov mala na obed svieckovu a momentalne (5 rokov po operacii), nemam problem ani s jednym jedlom..

simsalabim
27. máj 2022

@vanda323 drzim palce 🍀

vanda323
27. máj 2022

@simsalabim Ďakujem

zdenka13
27. máj 2022

@janka54321 tu ide o snahu zachrániť žlčník. Sú i očisty na vyplavenie tých kamienkov, no nie každý si na to trúfne. Ja hovorím o systéme zdravia, ktorý má hlavu a pätu, no tie byliny musíš niekde zohnať alebo pestovať. No je to veľké množstvo, tak väčšina radšej kúpi. Keby to bolo len o nejakom predaji, už sú všetci zdraví a fit.. Nevieš si ani predstaviť koľko hodín dobrými radami ja venujem ľuďom zdarma..

nikamia8316
27. máj 2022

@zdenka13 mne sa zdá, že ty si asi problém so žlčníkom nemala, tieto úžasné očistné kúry ponúkali aj mne a som rada, že som na to nepristúpila, pretože by som si zarobila na obrovský problém a namiesto laparoskopicky by mi rozrezali celé brucho

janka54321
27. máj 2022

@zdenka13 jasne vyplavenie kamienkov, taketo niečo končí upchatym zlcovodom, čo následne konci zápalom pečene a pankreasu ...takýmito radami akurát tak niekomu poškodis zdravie ...a keď sa aj úspešné cez zlcovod dostanú, tak sa vytvoria ďalšie ...kamienky, ktoré prechádzajú cez zlcovody ich poškodzujú ...a takéto poradenstvo nerob ani zadarmo

janka54321
27. máj 2022

@zdenka13 systém zdravia, ktorý má hlavu a patu???!!!! naozaj radim nerád takéto veci a všetci, čo to čítajú, riešte veci s lekárom, a nie na fóre

simsalabim
27. máj 2022

@zdenka13 tak moj kamienok ma skoro 2cm. Ak by ho aj cosi zmensilo ci rozbilo, asi by som riskovala upchatie zlcovodov.

zdenka13
27. máj 2022

@janka54321 nemyslela som teraz už k žlčníku, hlavne treba preventívne myslieť, aby sa kamene ani nevytvorili. Výborne hovorí k tomu i Bukovský vo svojich knihách ako zachrániť žlčník a pečeň. 👍

zdenka13
27. máj 2022

@simsalabim to áno.. 😐

xsuzannex
27. máj 2022

@zdenka13 pokial sa vytvoria kvoli tehotenstvu ako mne tak tazko nieco robit..

moncicna
autor
28. máj 2022

@bosorka2302 keď máš zlcnikový záchvat máš strašný ako keby tlak pod pravým rebrom a výbíja ti to až do zadu pod lopatku

moncicna
autor
28. máj 2022

@lydia86 tiež som 2 mesiace po cisárskom.. ako je to potom po operácií vlastne zo stravou a podobne ak sa smiem opýtať

janka54321
28. máj 2022

@zdenka13 píšeš k otázke, kde sa autorka pyta na žlčník ...a autorke sa už kamene vytvorili, tvoja odpoveď v tomto pripade je úplne zavádzajúca...no a tým Bukovským si to zaklincovala, už sa viac k tebe nejdem vyjadrovat

lydia86
28. máj 2022

@moncicna mala by sa držať dieťa. Ja som začala jesť všetko asi po 3-4 týždňoch. Samozrejme nie vyprážané hneď ani kysnuté cesto atď. Ale teraz si už aj to doprajem. 🙈

janka_266
28. máj 2022

@moncicna ja som dostala letáčik, že čo môžem jesť 😃 ukázalo sa, že skoro nič, okrem jedál na pare a vode 🤣 takze som postupne skúšala, ono sa to potom ukáže, že čo môžete a čo vám bude robiť zle

moncicna
autor
28. máj 2022

@lydia86 ale záchvaty uz mat nebudem všaak ? jasne že nezačnem hned všetko.. len to čo doteraz.. no mňa aj po sucháry strašne bolelo.. aj ked zjem len mäsko na prírodno a ryžu aj vtedy sú bolesti.. dnes som jedla dietne a skončila znova na pohotovsti.. s tej ma znovu urcite poslu domov

simsalabim
28. máj 2022

@lydia86
@janka_266 kamosa operovali v Britanii. Jeho prve jedlo v nemocke po operacii bolo stiplave curry. Ze vraj si telo musi hned zvykat 🤣

lulu1321
28. máj 2022

@moncicna pridám aktuálnu skúsenosť zdravomed BB, laparoskopia. V utorok poobede som prišla, v stredu ráno som bola doma. Cítim sa ok, oddychujem, ale vládzem variť, prať, žehliť...o týždeň kontrola, stehy. Lekár povedal, že do tej kontroly uz mam konzumovať všetko. Prvé dni suchare, výživa, vývar. Potom ryža, zemiaky...Na zákrok som šla po 2 zachvatoch, ktoré boli šialené, skončila som 2x na pohotovosti. O kameni som tiež vedela, že ho mám.

mihulam
28. máj 2022

Moja mama tiez v tehotenstve trpela zlcnikovymi zachvatmi. Hrozila jej operacia, no ona sla za nejakym liecitelom v Martine a ten jej odporucil ocistnu kuru, ktoru absolvovala po troch dnoch kamene vysli, odvtedy ich ani nemala co viem, je vsetko. Ale to uz bolo pred xy rokmi.

zdenka13
28. máj 2022

@janka54321 škoda, ze máš taký zlý názor na neho, lebo pomohol už mnohým ľuďom si zdravím. Robte ako chcete. Ja si informácie zháňam a overujem. Keď už sú kamene, je to problém, no nedá sa vyhovárať na genetiku. Veľa máme v rukách, ale kašleme na to.. Ja som začala mať problém s alergiami a srdcom a vyriešila som to po svojom, lebo by som o chvíľu podľa lekárov nejedla nič.. No chyba bola v mojej životospráve..