Zlomený členok

16. aug 2022

Ahojte 🙂
Chcela by som sa opýtať a zistiť vaše skúsenosti ohľadom zlomeného členku
23.7 som nešťastne spadla a zlomila si členok ( trimeolárna zlomenina) … bohužiaľ som sa pár dni na to nevyhla operácii a mám tam pár spevňovacích kovov a šróbov
Nosím už namieru vyrobenú dlahu a orientačnú dobu nosenia mi povedali 4-6 týždňov
Chcem sa vás opýtať ak máte s takýmto problémom nejaké skúsenosti ako dlho prebiehali rehabilitácie ako dlho trvalo kým ste normálne žili bez barlí atď
Ďakujem za informácie

pininka1
17. aug 2022

Rehabky som nemala, o rok mi vybrali sruby, kedze sa to zrastlo pekne, az ich vytlacalo a vadilo mi to v topanke a noha bola dosf pevna. Ja som ale mala spongioplastiku. Vybrali mi sruby, ponatahovali poriadne vsetko, a odstranili zrasty, tie ale nemusia samozrejme byt, nie kazdemu sa to urobi. Odvtedy neviem ze som niekedy mala s nohou.

guttekova
17. aug 2022

Zlomeninu členka som mala v októbri 2010 v tom čase ak si dobre pamätám som po operácii a vkladaní kovov mala 2 týždne sadrovú dlahu neskôr som dostala ortézu Mala som barle a nesmela som na nohu došľapovať. Po 6 možno 7 týždňov som na ňu mohla došliapnuť na 30 percent. Asi po 2 mesiacov som začala chodiť na rehabilitácie a dostala som francúzske barle najprv 2 ale nepoužívala som ich dlho. Ako mi na rehabilitácii začali nohu uvoľňovať dokázala som krátky úsek prejsť aj bez nich a vždy to bolo lepšie a lepšie. Obe barle so mohla používať tak 1 týždeň. Rehabilitácie so mala 2 serie ale neviem ci to bolo po 10 alebo po 14 dni. Teraz ľutujem, že som nebola ešte na tretej sérii. Ohybnosť nie to ako to bolo. Koncom januára som už nastúpila do práce a po roku mi šruby vybrali. Prešlo od vtedy 12 rokov noha ma neboli len ak ráno vstanem potrebujem niekoľko krokov po domu, aby som ju rozchodila. Skore uzdravenie prajem

autor
17. aug 2022

@guttekova ďakujem 😊

leni1472
15. okt 2022

Ahoj ako si na tom už dnes s tým členkom ? 🙂