Zlomený členok - ako dlho potrvá, kým bude chodiť bez barlí?

martina0303
31. jan 2019

Dobrý večer môj manžel mal zlomený členok chcem sa spýtať ako dlho bude trvať kým začne chodiť bez pomoci bariel už je dva týždne po tom ako mu dali dolu dlahu za každú odpoveď ďakujem

nikpa
31. jan 2019

@martina0303 začiatkom aprila mi dali dolu sadru a krivala som do konca leta, po schodoch som normálne nevedela chodiť ešte asi rok a ani utekat. Zlomený členok je na dlhú trať, samozrejme závisí aj od rozsahu zlomeniny. Je od toho vyše 10rokov a stale ma občas pobolieva :/

monane
31. jan 2019

záleží od toho ako má ten členok zlomený ale celkovo to trvá hrozne dlho lebo sú tam menšie kostičky takže ho hlavne nežeň. na rehabilitácie nechodí?

sims4
31. jan 2019

Tam tie kostičky kým sa dajú do poriadku to je na dlho :/

meca
31. jan 2019

Zlomila som si členok 11.11. a bez barlí až po 6 tyzdnoch

saskia_98
31. jan 2019

Ja som mala nohu v sadre 6 tyždňov a akonahle mi ju dali dole a dali mi ortopedicku papuču a stupila som prvy krat na nohu, zas som zlomila nohu v členku tam kde aj pred tym takže to vôbec netreba síliť.

logo_napady
1. feb 2019

@martina0303 Zlomila som si členok pred 2 rokmi, bol operovaný, doteraz v ňom mám skrutky a kovovú dlahu. 3 mesiace po operácii som chodila bez barlí. A 5 mesiacov od operácie už som chodila behať.

pininka
1. feb 2019

Ja som po operácii mala 6 týždňov dlahu, ale keďže som si ju mala postupne dávať dole na noc a tak, začala som asi po 5 týždňoch na ňu aj stúpať a úplne v pohode. Ešte asi dva mesiace som nosila ortézu ale chodim úplne bez problémov. Ešte mám ísť vybrať sruby.

17juraj17
1. feb 2019

@martina0303 Je to vemi individualne. Od 4-6 tyzdnou po 7-8 mesiacov. Ak ide iba o barle a nevadi ze bude krivat tak po odstraneni dlahy odhadujem 4 tyzdne. Ale vsetko je o tom ako a ktoru kost ma zlomenu. Pre podporu hojenia je fajn Wobezym.

marytesss
1. feb 2019

no, kosť sa hojí 6 až 8 týždňov, potom dajú dole sadru a nastanú rehabilitácie a pod (keďže bude mať skrátené šľachy a ochabnuté svalstvo), každopádne neodporúčam snažiť sa chodiť hned bez barlí a naplno nohu využívať, je to individuálne. držím palce 🙂

martina0303
autor
1. feb 2019

@monane ma nastúpiť až 4