Znamienka, tzv. šošovičky

31. júl 2023

Baby, v poslednej dobe som si všimla, že mám nejak moc šošovičiek po tele, dokonca aj môj syn v bazéne poznamenal, že mám na chrbte toho veľa, povedal to z ničoho nič... Kedysi som sem tam nejakú mala, ale teraz pomaly na každom kúsku, začínam si pripadať ako dalmatin.. dokonca mám jednu vystúpenú šošovičku bohužiaľ priamo pod prsom, kde mám kosticu z podprsenky, nedá sa to nijak posunúť, tlačí mi priamo na tú vystúpenú šošovičku.
Mám sa začať obávať, alebo mám navštíviť kožnú, alebo je to vekom bežné, že sa tie šošovičky tvoria?
Postačí sa začať natierať, aj keď sa neopalujem, na vychádzke skôr preferujem tieň a v bazéne strávim možno jednu hodinu za týždeň?

ivanakal
31. júl 2023

k tomu poctu sosoviciek neporadim, ale ja som mala tiez vacsiu vystupenu medzi prsiami a presne cez nu som mala podprsenku. Dala som si ju odstranit prave preto, lebo som sa bala, ze si ju poskodim.

kvetinka75
31. júl 2023

môže to byť aj vekom, ale také, ktoré sa ti odierajú odporúčam dať odstrániť

vanilkovazmrzka
31. júl 2023

Mas navstivit koznu a dat si skontrolovat znamienka. Btw moja vseobecna ich kontroluje aj v ramci preventivnej prehliadky.

autor
31. júl 2023

@ivanakal ja mám zo zákrokov extrémny strach... Aj keď ma mali uspať, tak ma triaslo na stole, až ma hádzalo ako rybu na suchu 🙈 neviem si predstaviť byť pri hocijakom zákroku pri vedomí 🙈 preto nechodím ani k zubárovi, lebo naozaj plačem vtedy od strachu... 🙈

autor
31. júl 2023

@kvetinka75 všetky sú chválabohu len ako keď si fixkou spravím bodky (väčšie i menšie), nie sú vystupené až na tú jednu pod prsom... Takže neviem posúdiť, či sa odieraju, alebo nie, ale asi len o oblečenie

autor
31. júl 2023

@vanilkovazmrzka môj obvodný toto nerieši... V rámci preventívnky je tam RTG pľúc, moč, krv, tlak... To je asi tak všetko 🤷 ale možno, že keď mu poviem, že mám obavy, tak mi dá výmenný lístok

vanilkovazmrzka
31. júl 2023

Nepotrebujes vymenny listok, najdi hocijakeho kozneho lekara a objednaj sa na kontrolu znamienok

viky7
31. júl 2023

8 ročná dcéra to tak má... vyhadzujú sa jej z ničoho nič také nové....čo som čítala a pýtala sa kožnej, tak vraj je to dané geneticky a nedá sa to ovplyvniť.... ale teda ani to o ničom nevypovedá... že by to bol prejav nejakého problému ... len to treba kontrolovať

autor
1. aug 2023

@vanilkovazmrzka budem musieť, nech sa na to aspoň pozrie

autor
1. aug 2023

@viky7 áno, pôjdem... Jednu takú doktorku máme hneď vedľa ambulancie, kde chodím s deťmi k obvodnej, tak by som sa u nej objednala... Ďakujem 😊