Zubný implantát - proces a cena

6. dec 2022

Ahojte rada by som sa opýtala ma zubný implantát.
Je možné že ho budem musieť mať plus domodelovat kosť. Ma niekto skúsenost s procesom a cenou? Tiež ma zaujíma - implantát je vraj Max na 10 rokov tak ma zaujíma,čo je ďalej ? Dá sa iný ?
Vďaka

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckabaj
6. dec 2022

Autorka cena je u každého inak to si treba prezistit ku komu by si išla aké má ceny. Ja som za samotný srobik platila 800 plus ešte korunka. Tá bude tak 300-400 podľa materiálu. S doplnením kosti skúsenosť nemám. Čo sa týka samotného zákroku bolo to nepríjemné hlavne čo sa týka zvukov a cítila som tlak zakaždým keď tu skrutku utiahol takže som presne vedela kde sa nachádza implantát. dávali mi 2implantaty a celé to trvalo od injekcie po zaplatenie trištvrte hodinu. Dostala som ATB a po týždni som išla na vyberanie stehov. Na zvyšok treba čakať 3mesiace (spodna sánka). Po zákroku som cítila bolesť ako keď bolia zuby, nič hrozne a trošku som opuchla.
Ak by si ešte niečo potrebovala kľudne sa pytaj 😊

autor
6. dec 2022

@luckabaj dakujem za skúsenosť. Bojím sa ceny a toho ako budem fungovať medzi vytiahnutím zubu a nasadením implantátu. Povedali mi že najprv sa to musí zahojiť. To si neviem predstaviť keďže ide o predný zub,ako budem fungovať keď nemám predný zub..😢

luckabaj
6. dec 2022

A vrch či spodok ideš riešiť? Ja nemam momentálne ani jeden spodný predný zub a tiež som sa bála ako budem fungovať či to bude vidieť. A práveže som sa naučila tak rozprávať aby to nebolo vidno. Som síce na materskej takže je to iné ako by som mala byť každý deň v práci ale napr jedna od nás z obchodu chodila úplne bezzubá normálne do práce a v pohode. Tie mesiace ubehnú ani sa nenazdás. Čo sa týka peňazí - no tie zuby stoja pálku. Po 3.tehotenstve som prišla o dosť zubov čo mi vzala paradentoza. Mám za sebou trhanie tých čo sa nedali zachrániť, kyretaz a plastiku ďasien a už som dala 4tisic eur. Plus implantáty mostík to bude ďalšia palka 🫣

janka1011
8. dec 2022

Ahoj. Mňa vyšiel jeden na komplet aj s korunkou 900 eur. Kosť mi nedorábali. Ceny sa veľmi líšia, treba sa popýtať u viacerých zubárov.
Zákrok je v pohode, bolo to rýchle a nič som necítila. Potom trochu bolesť, ale nič strašné, stačí tabletka od bolesti, ja som žiadne ATB nemala. Keďže sa jedná o predný zub, nemala by si zostať bez ničoho, dajú sa spraviť rôzne dočasné náhrady, vôbec nemusíš byť bez zubu ani jeden deň. Všetko sa dá, len to aj stojí.
Implantát vôbec nie je na max 10 rokov, pri správnej starostlivosti by mal byť na niekoľko desaťročí, príp.navždy. Ale tá starostlivosť je veľmi dôležitá plus pravidelne dentálna hygiena. Držím palce.

monika7772
30. jan 2023

@luckabaj prosím vás, a nebol problém so zavedením implantátu keď ste mala parádentozu? Mam podobný problém, zubky mam zatiaľ predné všetky, no neviem na ako dlho, takže už si zisťujem ako co, na na jednom mam veľký úbytok ďasná, aj kosti, doktor mi spomínal ze pri parádentoze býva často problém s kosťou a implantát môže robiť teda problém, ďakujem za odpoveď a vašu skúsenosť 😊

autor
30. jan 2023

@monika7772 mňa by tiež zaujímalo ako ďalej. Mne povedali že kvôli zápalu mám slabú kosť

luckabaj
30. jan 2023

@monika7772 ja si myslím že je to tak, že buď to bude v pohode alebo nie. 🤷 Mne kosť nedoplnali nebolo treba a mala som tu paradentozu už dosť rozbehnutú. Na druhú stranu mi mali dávať 4implantaty a nakoniec chirurg usúdil že dáme zatiaľ 2 a uvidíme čo bude ďalej. No uvidím vo februári idem po 3mesiacoch na kontrolu tak som sama zvedavá že ako to tam vyzerá.

monika7772
31. jan 2023

@luckabaj môžem sa spýtať kde vám to robili? Tak to už budete mať aj zahojene nie? Tie 3m sú asi taká doba na to hojenie co som Čítala 😊 A dávali vám implantát hneď po vytiahnutí zuba? alebo ste mali nejaký čas na zahojenie toho vytrhnuteho

luckabaj
1. feb 2023

@monika7772 3mesiace som mala koncom januára len to že chirurg tam je raz za mesiac tak mi to tak blbo vyšlo že idem na kontrolu a otvorenie dasna až 18teho tohto mesiaca. robili mi to v Tvrdošíne klinika apolonia. Musím povedať že som tam maximálne spokojná majú tam aj paradentologicku aj chirurga aj dentálne hygienicky. Myslím že sa dá aj hneď po vytrhnuti len ja som bola asi tak že v jeden týždeň mi vytrhli a na ďalší týždeň mi dal implantáty. Vytrhli mi kvoly tomu že mi na horných robili šitie ďasná tak aby z tých spodných čo mi museli dať von neprešli baktérie do vrchu. Možno by inak robil naraz vytrhnutie s implantaciou

laurinka239
3. mar 2024

@luckabaj pekný večer prajem,môžem sa opýtať koľko ste platili za jeden implantát? Ďakujem

luckabaj
3. mar 2024
laurinka239
4. mar 2024

@luckabaj a je tam všetko zahrnuté prosím? Že CT,anestézia,a na to už len korunka prosím? Tiež sa chystám,tak nech viem čo čakať 😅

luckabaj
4. mar 2024

@laurinka239 no neviem ako je to inde ale ja som mala zahrnuté všetko aj ct aj anestéza. Komplet okolo toho implantátu. Samozrejme bez korunky. Tá bola potom myslím nejakých 350.

laurinka239
4. mar 2024

@luckabaj idem do Apolonie,preto ma zaujímala konkrétna skúsenost. Ďakujem veľmi pekne 😊