Zubný povlak

roselyn
9. mar 2016

Dobry den,
pouzival niekto ustnu vodu a pastu bud MERIDOL alebo CURASEPT (CURAPROX)? Alebo nieco ine, hlavne ucinne v boji proti zubnemu povlaku (kamenu, zapalu). Zubarka mi sice cisti 1x rocne zubny povlak a kamen, ale mne sa to rychlo spravi naspat, a pritom cistim vsetko pravidelne a uz xxxx klasickych past a vod som vyskusala. Dakujem vopred za infosky ;)

marcelatje
9. mar 2016

Nie je zubný povlak ten sajrajt čo sa usádza na zuboch denne a odstraňuje sa umývaním? Zasa mám zjavne medzery 🙄
Na ústnu hygienu môžeš chodiť aj častejšie ako 1x ročne voda ti na kameň podľa mňa nepomôže.

lubi40
9. mar 2016

ja pouzivam listerin, je celkom dobry. Tiez sa mi robi vela povlaku. Zubar mi odporucil elektricku kefku, lebo vraj ta vycisti dokladnejsie. Neviem, este som neskusila, ale planujem si kupit.

roselyn
autor
9. mar 2016

@marcelatje a ku komu mam chodit na ustnu hygienu? Lebo zubarka, hned ze ona len 1x rocne robi cistenie.

roselyn
autor
9. mar 2016

@lubi40 ja som mala elektricku kefku, ale nezvykla som si na nu (na tie vibracie) a niekedy ma to aj trosku bolelo. Teraz som spokojna s curaprox zubnymi kefkami ;) len potrebujem najst nejaku vhodnu kombinaciu s pastou a ustnou vodou (niecim) nech sa zbavim toho zubneho povlaku az kamena (to vyzera strasne hlavne z vnutornej strany dolnych zubov :(

marcelatje
9. mar 2016

@roselyn sú centrá ktoré sa špecializujú len na ústnu hygienu tam sa dá objednať podľa potreby.

roselyn
autor
9. mar 2016

@marcelatje Cize pridem na dentalnu hygienu a objednam sa, s tym ze zubarka ani poistovna s tym nic nema, a ja si za vycistenie zaplatim? Absolvovala si to, ake to je, oplati sa tam ist?

marcelatje
9. mar 2016

@roselyn moja zubarka dentalnu hygienu nerobi. Na to chodime inde a ano platim to. Pises ze raz za rok ti zubarka hygienu robi tak nerozumiem otazke ake to je. Ja problem s kamenom nemam no ak by som mala tak by sa mi oplatilo na hygienu chodit 😊

roselyn
autor
10. mar 2016

@marcelatje diky za infosky. Ake to je, t.j. ako dlho to vydrzi, v zmysle kolko krat do roka by som to mohla absolvovat? A okolo akej sumy sa to pohybuje? Lebo mne zubarka 1 x v roku, ked spravi preventivu, tak vtedy mi zaroven prebehne zuby s nejakym roztokom a vatickou a vybrusi zubny kamen. Ale taketo pekne zuby mam kratko :(

sense
10. mar 2016

Treba cistit aj medzizubne priestory medzizubnymi kefkami, a najdi si dentalnu hygienicku lebo nie kazdy zubar smie cistit aj zubny kamen spod dasna, na to musia mat specialny certifikat a k nej moz3s chodit aj dvakrat rocne plus cistit zuby spravnou technikou kt ti ta dentalna hygienicka ukaze....

marcelatje
10. mar 2016

@roselyn cena zavisi asi od konkretneho odbornika. Za dcerku platim 25 euro a za seba 40 no urcite sa da zohnat aj lacnejsie. Co sa frekvencie tyka ako som pisala mne sa kamen velmi nerobi tak neviem ako casto sa da. To ti dentalny hygienik isto povie.

roselyn
autor
10. mar 2016

@sense ;) dakujem

roselyn
autor
10. mar 2016

@marcelatje dakujem ;) aspon budem vediet orientacne, co a ako :D