Anopyrin v tehotenstve

maria.vinea
22. jún 2014

Brali ste ho niektorá? Mne ho hematologicka predpisala kvôli ttombocytom,no v pribalobom letaku je vyslovene zakázané brat ho v 3.trimestri,ze by to mohlo poškodiť plod.vylakalo ma to.poradte

trgypadl
22. jún 2014

ak Ti ho predpisala hematologicka, tak urcite zvazila prinos a rizika pre dietatko i pre Teba

eikenella
22. jún 2014

ak je indikaciou trombofilny stav, tak sa moze. a farma firmy sa chrania, v podstate v kazdom pribalovom letaku sa pisu tie iste neziaduce ucinky. k liekom

ivica46
22. jún 2014

ahoj, ja som brala anopyrin od piateho týždna, vysadila som deň pred pôrodom, brala som 100 mg denne, všetko je úplne v poriadku, mám zdravé bábo.

tamarka9
23. jún 2014

@maria.vinea ja ho tiez beriem, dufam ze bude vsetko ok, tiez davku 100 mg denne..
@ivica46 nebyvalo ti z neho tazko na zaludok?

maria.vinea
autor
23. jún 2014

dakujem za nazory pre istotu som si to overila este u gynekologicky a nezavisle u lekarnicky
pomohli ste mi

maria.vinea
autor
23. jún 2014

len viete niekedy mam pocit ze do vas pchaju zbytocne tabletky a cele tehotenstvo je viacmenej v poriadku no a ku koncu sa na mna vsetko lepi

ivica46
24. jún 2014

zle zo žalúdka mi vôbec nebývalo , ani s vysadenim nebol žiadny problém

tamarka9
25. jún 2014

@ivica46 hm tak to bude asi tehotenstvom, lebo dva dni nato ako som ho zacala jest, prisli velke nevolnosti a vracanie, stale grgam ako stary chlap ☹ ale hlavne ma bolel samotny zaludok, nielen nevolno ale aj bolest a to mi prislo cudne...

ivica46
25. jún 2014

@tamarka9 a v ktorom si týždni?

tamarka9
26. jún 2014

este len 8tt
@ivica46

eikenella
26. jún 2014

@tamarka9 ak ho uzivas nalacno pri prvotrimestralnych nevolnostiach, moze ti byt zle. A este nieco, anopyrin sa nema uzivat nalacno pre drazdenie sliznice zaludka, tak nieco male skus dat do zaludka, pockat kym nevolnosti prejdu, a potom ho uzit.

tamarka9
26. jún 2014

@eikenella ja ho nikdy nejem nalacno, lekarka ma upozornila, takze vzdy po obede ked sa najem, par minut pockam a potom si ho dam, no tak po hodine zacne peklo. Asi cca 7 rokov dozadu som mala vred na dvanastorniku, tak teraz mam bobky, ci nahodou to nedrazdi moj zaludok viac ako bezne zvykne. Ale asi prvy trimester mi lekarka neznizi davku, mozno potom... ☹

eikenella
26. jún 2014

@tamarka9 v tomto pripade by bolo vhodne kontrolne GFS, nakolko budes pri Anopyrine nachylnejsia znova na vytvorenie vredu a ako to licis, nie je nemozne, ze nejake vriedky na sliznicu mas, ak mas bolesti v hornej casti brucha, zaludka po najedeni. Aby nahodou ta neprekvapil zvracanie krvi alebo cierna stolica. Viem, ze GFS nie je prijemne vysetrenie, ale lepsie by bolo si to dat spravit. Alebo mozes uzivat npr. Helicid, ten sa v tehu mozu, ako prevenciu vredov.

tamarka9
26. jún 2014

@eikenella bolesti brucha mam ked som hladna, resp niekolko hodin po jedle (2-3), takze to skor vyzera zase na podrazdenie toho duodena. Naposledy som bola na kontole uz davno, asi 3 roky dozadu, nic tam nebolo aj napriek tomu, ze tie bolesti sa obcas objavili. Lekar povedal, ze mam salbu sliznicu a preto obcas tie bolesti...a Helicid sa fakt moze? Ja ho mam doma, len som si nebola ista uzivanim v tehu...

eikenella
26. jún 2014

@tamarka9 ono klinicky vo vseobecnosti duodenalny vred: bolest sa tisi po najedeni a objavuje sa nalacno, npr. par hodin po najedeni znova bolesti brucha, zaludocny vred - bolesti nalacno a kratko po najedeni. ale co v medicine plati na sto percent 🙂 helicid sa moze, ma to napisane aj v pribalovom letaku, mozes si to tam skontrolovat. Ale ja ti doporucujem sa objednat sa na kontrolu, mozno budú stacit len nejake antacida, a mozno tam nebudes mat nic. Budes kludnejsia, ako brat zbytocne tbl.

siska765
26. jún 2014

ja uzivam tiez anopyrin ale len vraj preventivne,lebo hoci som bola po dvoch potratoch na genetike,vsetko tam bolo ok,ale moj gynek.mi ho predpisal z dovodu ze aby sa nahodou tie male zilky neupchali,kedze mi neprisli na dovod potratu,alebo proste aby sprvu medzi mnou a babatkom dobre ta krv prudila.mam ho jest asi tak do konca prveho tyzdna a pribalove letaky uz necitam, verim doktorovi ,nic ine mi ani neostava.

tamarka9
26. jún 2014

@siska765 myslela si do konca prveho trimestra? Lebo ja ho beriem z rovnakeho dovodu ako ty a budem velmi rada, keby mi ho vysadili po prvom trimestri. A drzim palceky teraz 😉

tamarka9
26. jún 2014

@eikenella v pribalaku je praveze pisane, ze len po konzultacii s lekarom, ale v SPC pisu ze ho mozu aj tehotne, si ma zaujala, tak som to pozerala. Ja to skusim par dni jest a keby sa mi ulavilo, tak zavolam hematologicke co sa deje a co mi odporuci, lebo zase kazdy den to nechcem urcite jest...na gastro by som isla asi az po prvom trimestri ked sa zaludok trochu ukludni,lebo teraz si to neviem ani predstavit. Ale dakujem za zaujem a rady 🙂

deny81
26. jún 2014

@maria.vinea v 3.tomtrimesti ti hematologicka predpise fraxiparin, v tom poslednom naozaj aspirin nemozes, takze sa priprav psychicky ;) ale neboj, je to v pohode.

eikenella
26. jún 2014

@tamarka9 no, ako to chodi. po konzultacii s lekarom, aby farma firmy boli chranene. ale to je z ich strany alibizmus, lebo oni prinasaju lieciva na trh a mali by oni sa k tomu relevantne postavit. ale v tomto si nepomozeme 🙂 tak vela zdaru v tehulkovani a rychlu ulavu od nevolnosti 🙂

tamarka9
26. jún 2014

@eikenella nerobia studie, je lahsie liek zakazat, ved tehotne zeny su nie az taka velka skupina a ked na to pride, aj tak lekar liek predpise, lebo ked je ohrozena matka je aj dieta...a aj ja dufam ze to prejde, no som len 8 tt, tak to asi este potrva 😠

maria.vinea
autor
26. jún 2014

@deny81
praveze mi dala anopyrin vzhladom na to ze to porodu mi ostava uz len mesiac a ked som si doteraz nic nepichala nebude ma trapit tak volila anopyrin
ja som rada ze si nemusim pichat kedze uz len odbery krvi mi nerobia dobre lebo pre zle zily ma stale dopichali ako mohli

siska765
26. jún 2014

@tamarka9 ano do konca prveho trimestra,urcite nie do konca tehotenstva,lebo ja nemam problem s krvou,trombofiliu,ani nic take,mam minimalnu davku 30mg denne,to len na ten priechod medzi prvymi tyzdnami aby nahodou nedoslo k nejakej zrazeninke-tak mi bolo vysvetlene,aj duphaston mam asi tiez len do konca prveho trim.zajtra mam poradnu,tak silno verim ze vsetko bude ok,sme v 9tt

siska765
26. jún 2014

@maria.vinea ano pocula som ze mnohe ho uzivaju az do konca tehotenstva tesne pred porodom vysadia-zenam ktore maju problem s krvou,a ziadne komplikacie nemali,podla mna ok,spolahni sa na doktora,vie co robi

deny81
26. jún 2014

@maria.vinea tak potom snad hematologicka vieco robi. ja nie som doktorka,a ona ma skusenosti.tak tobude mozno ok

maria.vinea
autor
26. jún 2014

@deny81
dufam ze ano mna vystrasili tie informacie z pribaloveh letaku
po tom skandale v Cechach sa bojime tehulky o zdravie nielen svoje ale i babetka

maria.vinea
autor
26. jún 2014

@siska765
verim tomu aj napriek pochybnostiam
jeho uzivanie som si overila u dalsich dr a vraj aby "neodislo" babo je to bezpecne a vysadit to mam tyzden pred terminom

siska765
29. júl 2014

@maria.vinea no mne ho uz doktor zmenil na fraxiparine takze uz asi dva a pol tyzdna picham do brucha 0,3 injekciu,mala som caste spinenie,a vraj to mohol sposobovat anopyrin tak mi ho zmenil, pichat si budem az do konca tehotenstva pre istotu,ale nevadi, vydrzime, len nech su nasi krpci zdravi 🙂 vy ste ako na tom?

maria.vinea
autor
31. júl 2014

@siska765
ja som ho vysadila dva tyzdne pred terminom aj zelezo nech som cista a zajtra mam termin porodu tak cakam zatial sa nic nedeje len tlaky v podbrusku

julleffata
7. sep 2014

vie mi prosim niekto povedat od kolkeho tyzdna sa rata 3.trimester?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre