Brali ste počas tehotenstva l-Karnitín?

sonea
4. feb 2014

Alebo nemate s tym nejake skusensti? Docitala som sa, ze je to velmi prospesne pre vyvoj babatka a taktiez sa odporuca aj pri dojceni, ze vraj ma zena viac kvalitnejsieho mliecka. Chcem pocut aj vas nazor. Diky pekne 🙂

magic08
4. feb 2014

L-Karnitin je spalovac tukov pri fyzickej aktivite, odporuca sa skor spotovcom... aj napriek tomu ze niektore obsahuju aj kyselinu listovu a magnezium, ja by som neriskovala... mas kopec inych vitaminovych doplnkov urcene pre tehotne zeny, siahni radsej po tom... a dojcenie a kvalita mlieka nie je zavisla od vitaminov... kazde mliecko je kvalitne...

henikav
4. feb 2014

Prirodzeny karnitin vyrabany pecenou v ludskom organizme je prospesny, ale tabletky sa neodporucaju. Tu som vybrala z letacika u nas na karnitin tabletkach : "Les femmes enceintes, celles qui allaitent, ainsi que les personnes épileptiques doivent s’abstenir de prendre des compléments de carnitine."
Cize v preklade, nemali by ho brat tehotne ani dojciace zeny, takisto sa neodporuca brat osobam trpiacim epilepsiou.
Som toho nazoru ako @magic08, vyber si vitaminy, ktore su specialne urcene pre tehotne a dojciace mamicky

lorela
4. feb 2014

Prosím, ani o tom neuvažuj. Ale ak máš kusisko odvahy, opýtaj sa na názor lekára.
Jedna vec je v tele prirodzene sa vyskytujúca látka... A celkom iná - umelo vyrobená.
Navyše, L-karnitín je údajný spalovač tukov (WHO ani nepotvrdila, ani nevyvrátila jeho vplyv na chudnutie), z ktorého aj športovo zdatným, zdravým jedincom prichádza nevoľno... V podstate ako so všetkým, nie každému všetko sadne. No ale skúšať toto počas tehotenstva by bolo čisté šialenstvo!

aristka
4. feb 2014

v čase tehu by som si ho určite nedala...počkaj po tehu a kojení ak budeš chcieť schudnúť potom toto rieš ...mám s ním skúsenosti ,ale počas chudnutia...

zabka79
4. feb 2014

Brala som l-karnitín na krabičke je napísané že nie je vhodný pre tehotné, tak som ho prestala užívať 🙂

kofoluska
4. feb 2014

Urcite by som ho nebrala, nie je urceny pre tehotne ani kojace zeny. Moja osobna skusenost s tehotenskymi vitaminmi - bolo mi po nich zle od zaludka a mavala som neuveritelne zachvaty vlcieho hladu. Nedokazala som sa nicim zasytit. Tak ako som nemavala ranne nevolnosti, tak pri tehotenskych vitaminoch som zacala. A nie je to len moja skusenost - mam vela kamaratiek, ktore mali podobne problemy. Sama moja gynekologicka mi povedala, ze pokial mam dobry krvny obraz, nevidi dovod, aby som tu chemiu do seba cpala. Radsej som cele tehotenstvo chodila na trh a kupovala domace ovocie a zeleninu a dopovala sa tym. To iste odporucam aj Tebe. Je to pre nase telo prirodzenejsie a vitaminy, mineraly a stopove prvky dokaze organizmus lepsie vyuzit z prirodzenej potravy nez z chemicky upravenych pripravkov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre