Fajčenie počas tehotenstva

lenka26785
22. máj 2013

Ahojte, som V 10 tt tehotenstva a nedokážem sa vzdať cigariet. má niekto podobný problém?

tomikejt
5. nov 2014

Nikoho nechcem sudit, ale nechapem zeny ktore fajcia v tehotenstve. to male v brusku sa nevie branit proti dymu a smradu.. ja som fajcila, dost vela, no ked som zistila ze som tehotna, ani ma nenapadlo si zapalit. Takisto ked som kojila. Moja.kamoska sa cigariet vzdat nedokazala, fajcila sice len 3-4 cigy denne a jej maly ma problemy s dychanim a aj reflux. Neviem ci to ma suvis, niesom lekar, ale za zamyslenie to stoji.

bublakovakatarina
25. nov 2014

Priznám sa,že tiež fajčím...moje telo si to proste vyžaduje a nikto z vás by mi neveril ako s tým bojujem deň čo deň a stále to nejde.Bola som silný fajčiar,bola som schopná vyfajčiť denne viac ako krabičku,takže prestať fajčiť bolo aj stále je pre mňa nenormálne ťažké.Som v 22tt. a stále fajčím,nie samozrejme moc ale tie 3-4 denne dám,začo sa patrične ako budúca matka hanbím ale čím viac sa snažím,tým je to horšie.V rodine fajčí väčšina,takže nikto mi tým nijako nepomáha.Je to síce ako každá píšete na každej budúcej matke a hlavne o jej psychike ale ja osobne si myslím,že ak sa má niečo stať vášmu dieťatku,tak sa to stane či fajčíte alebo nie. Je to na každej ako sa s tým vyrovná,no ja som na tom podobne,že sa toho akosi neviem zbaviť.

velkacica
25. nov 2014

ak žena pred tehotenstvom/materstvom fajčila, nieč nie je platné skončenie razom. Telo je proste "prefajčené", samo by potrebovalo na prečistenie dlhší čas.

michelitta
25. nov 2014

😉 stali ste sa obetami vymyvania mozgov, na to aby ste prestali fajcit nepotrebujete pevnu volu,je to len vo vasej zavislackej hlave 🙂 precitajte si

siss5496
12. jan 2015

@lenka26785 pozri ja som v 10 tyždni tehotenstva -dozvedela som sa to pred 4 tyždnami ked som bola na konci prveho mesiaca... to znamena že do prveho mesiaca som fajčila normalne ( to je asi 10 cigariet denne ) tyžden po tom ako som sa to dozvedela som to zmiernila na 5 cigariet za tyžden :D ano a v 6 tyždni tehotenstva som sa rano po cigarete povracala a odvtedy nefajčim ..pochopila som že ten maly sa ozval že sa mu to nepači 🙂 tak som sa rozhodla prestat....a zatial to funguje 🙂 uvidiš podla mna to pride aj samo

ivankaberrynka
13. jan 2015

Bola som slabý fajčiar - asi 1 až 3 cigy denne. Že som tehotná som zistila asi v 4 tt a to som okamžite prešla iba na 1 cigu za deň, potom iba po polovičke som fajčila a v 6 tt mi to začalo smrdieť a to som bola úplne najšťastnejšia, pretože to znamenalo, že vzdať sa cigariet pre mňa nebude vôbec ťažké 🙂 Teraz samozrejme vôbec nefajčím a neznesiem pri sebe ten puch. Ani ľudí, čo fajčia nemôžem ani cítiť. A medzi nimi aj moja polovička 😒

lusindalucia
24. feb 2015

Pekný večer maminky, som študentkou 3. ročníka Pôrodnej asistencie a chcem Vás poprosiť o vypracovanie dotazníka na moju bakalársku prácu o Odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Vaše odpovede sú anonymné. a budú použité na pomoc pri odvykaní od fajčenia a ako podklad pre návrhy pre prax.
Ďakujem za Váš čas.

https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...

lusindalucia
24. feb 2015

DObrý večer milé žienky, študujem Pôrodnú asistenciu na vysokej škole a chcem vás poprosiť o vyplnenie dotazníka ohľadom fajčenia v tehotenstve, dotazník môžu vyplniť aj nefajčiarky. Vopred ďakujem
https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...

beagle23
27. feb 2015

Elektronická beznikotínová cigareta by ti mohla pomôcť 🙂 za pokus to stojí, ja som to tiež tak riešila

lusindalucia
23. mar 2015

Ahojte maminky, študujem pôrodnú asistenciu v Martine na JLF a píšem bakalársku prácu o odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Ak ste niektorá fajčila alebo fajčíte počas tehotenstva alebo ste s fajčením prestali pred tehotenstvom kôli jeho čkodlivosti, vyplnite mi prosím tento dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...
Ďakujem za Váš čas.

Veľa šťastia vo Vašom najkrajšom povolaní

lusindalucia
23. mar 2015

Ahojte maminky, študujem pôrodnú asistenciu v Martine na JLF a píšem bakalársku prácu o odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Ak ste niektorá fajčila alebo fajčíte počas tehotenstva alebo ste s fajčením prestali pred tehotenstvom kôli jeho škodlivosti, vyplnite mi prosím tento dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...
Ďakujem za Váš čas.

Veľa šťastia vo Vašom najkrajšom povolaní

lusindalucia
25. mar 2015

Milé maminky, prosím Vás o vyplnenie dotazníka ku mojej bakalárskej práci o odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Dotazník je určený tehotným/ netehotným maminkám, ktoré fajčili počas tehotenstva alebo s fajčením prestali.

https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...

Ďakujem za váš názor a čas a prajem Vám len to dobré vo vašom najdôležitejšom poslaní.

sonika696
26. mar 2015

ahojte som v 4 tt mozem si dat jednu cigaretu denne?

loxa
26. mar 2015

@sonika696 urcite ked musis tak si daj co sa da robit..ak citis ze by si to zvladla, snaz sa vydrzat

edvelyn
26. mar 2015

@sonika696 a naco? Uz len pre to dieta nefajci ked uz nie pre seba

monika333slov
4. apr 2015

@kajuska9999 ako vieš čo by bolo keby fajčila? Možno by ste tu ani jedna neboli, úžasná výhovorka pre ničenie zdravia svojho dieťaťa.

monika333slov
4. apr 2015

@kajuska9999 svojim ale čo to chúda dieťa.

leonanela
9. dec 2016

Ahojte. Vcera som sa dozvedela ze som tehotná. 2-3 tyzden podľa testu. Je to plánované bábätko o to viac som zo seba zhnusená lebo som fajčiar a mam problem s tym seknúť úplne. Posledný tyzden som sa rozhodla obmedziť na 15 denne co pri mojej dennej spotrebe 2 škatuliek bol veľký úspech. Podarilo sa mi aj na 12-13 denne co bol zázrak. Ako som sa dozvedela ze som tehotná povedala som si ze si poslednú zapálim a koniec no bez úspechu.(Fajčím 18 rokov v kuse) partner je fajčiar ale skor relaxačný (dokaze prestať) viem ze to zo dňa na den nedám, ako veľmi chcem nedám. Čítam tu kade co a uvedomujem si rizika. Nejako som sa rozhodla nastaviť ze postupne alo dnes 8 zajtra zase menej a tak. Odtala by som si ruky keby možem a ľutujem ze som taky silný a dlhoročný fajčiar. Štúdie ako škodí a neškodí fajčenie možem citat do nemoty je to aj tak o genetike. Plno fetiek porodilo zdravé deti no nato sa žiadna z nas nemôže spoliehať. Silno mi držte palce idem bojovať. Keby mi bolo aspon zle ale neni mi ani prd. Okrem omeskanej M nemam žiadne príznaky. Šťastne to ženy co im je z cigariet zle. Držte sa všetky tehulky nech sa nam to narodí zdravé a bojujme

lucka8787
9. dec 2016

@leonanela ja som predtym dala krabicku denne.ako sme sa zacali pokusat o babo, obmedzila som to. Vsetko je to v hlave. Teda vo velkej miere. Musis mysliet na to male, ja ako som si nasla dve ciarky, v momente som prestala. Ak by malo nejaku poruchu, alebo by som o to do 3 mesiaca prisla, prikladala by som to len a len fajceniu aj ked to z toho nemuselo byt a velmi by som si to vycitala. Neboj sa, aj teraz velakrat mavam chvilky kedy by som si tak jednu zadymila ale hned si poviem " mamka sibe ti ved vsetok ten bordel sa dostava aj k malemu." takze naozaj treba mysliet na drobca a na to ako mu mozes ublizit.aj ked vela fajciarok donosilo zdrave deti ale zrovna ty nemusis byt ta vynimka.drzim ti palce

leonanela
9. dec 2016

@lucka8787
Dakujem dakujem a mas môj obdiv. Musim bojovať

lucka8787
9. dec 2016

@leonanela tak tak...a este si malo tehotna, rychlo sa moze stat ze ti to prestane chutit 🙂

lucka8787
9. dec 2016

@leonanela a este mam otazocku..a tvou partnerovi to nevadi ze si tehu a zapalis si? Ci este si mu nepovedala ze bude tatik?🙂

dilaila999
9. dec 2016

@leonanela držím palce ale fakt je to len o psychike. ja som fajčila 13 rokov cca 20-25 denne (kedy ako). keď som si našla dve čiarky na teste, hneď som prestala. žiaľ o bábo som prišla v 10-tom týždni, ale ani potom som si nezapálila aj keď môžem lebo už nemám komu okrem seba uškodiť. dnes sú to štyri týždne od potratu a ja som v pohode, dokonca mi cigarety smrdia. musíš sa nastaviť tak, že cigaretu nechceš (nie že nemôžeš). 🙂

siska012
9. dec 2016

neznášam tehotné ženy alebo ženy čo už majú deti a fajčia ... je to otras a nechutné a chúdatá deti ....

leonanela
18. jan 2018

@dilaila999 Tak som 2x tehu 24 týždeň a nefajcim. Hneď som s tým sekla a na moje počudovanie som úplne Ok. No ako sa dívam okolo som jediná z tých čo poznám a som na seba pyšná ;)
Držím tehulkam pršteky s podobným problém. Za všetky názory ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre