Môže sa užívať Ascorutin dlhodobo?

kurciatenko1
17. okt 2013

Nakoľko mám slabé krvácanie takmer od začiatku tehotenstva mi odporučil lekár užívať Ascorutin. Bola som u dvoch lekárov, lebo vyzeralo, že by to mohlo byť aj mimomaternicové a jeden mi povedal, že ho mám užívať najviac tri dni a druhý, že to je jedno. Tak teraz neviem...

jul11
17. okt 2013

mne lekarka povedala,ze Ascorutin sa moze dlhodobo.mne praskaju cievky v nose,v ociach, robia sa mi modriny a aj v tehotenstve som ho mohla,ale priznam sa,vacsinu ho zabudam brat,ale snazim sa aspon vitamin c v ovoci do seba dostat

lindarty
17. okt 2013

ja beriem ascorutin dlhodobo, brala som ho aj ked som kojila, pediatricka mi to odobrila 😉

danielik79
17. okt 2013

ja som užívala askorutin skoro celé druhé telotenstvo ,akurat v 36 týždni tehu mi ho vysadili a po pôrode som ho uživala ešte mesiac pre silnú šesťnedielku

svano
17. okt 2013

Ascorutin je len vitamín C a rutinín,ktorý účinkuje proti lámavosti a presiakavosti cievnych stien. Takže ak nemáš už problémy s cievami, postačí ti aj obyčajný celaskon. Ale to by mal posúdiť lekár nie baby na MK.

evakva
17. okt 2013

Ja som ho uzivala od nejakeho 8tt takmer do 20tt. Takze kludne mozes. Davali mi ho aj ked som bola v nemocnici

lucanka49
20. okt 2013

myslím že sa môže je to len vitamín,nieje nejako silny,a muž ho užíval vkuse viac ako rok,ja som v puberte asi rok a pol,no nejako extra nepomahal,je dosť slaby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre