Cam Cortina X3 Tris Evolution 2013

lenkamama
16. máj 2013

Prosim pekne, ktore uz mate kocik doma, alebo ma ju niekto znamy, poradte mi. kocik nie je moc lacny, takze potrebujem referencie. velka vdaka kazdemu z vas. pridam fotku, presne o ktory kocik mi ide.

katka_grac
16. máj 2013

ja som mala 2011, tam sa viac menej menili len farby a kolesa su nafukovacie, tie som si ja dokupila... vsetko bolo super vanicka velka, sportak tiez, otocny v oboch smeroch, jedine co mi vdilo ze vanicka mi hrkala na nerovnostiach... proste tam kde sa naklikava bola nejaka medzera a hrkalo to, ale nalepila som zospodu obojstrannu pasku a bolo po probleme... takze okrem tohoto maximalna spokojnost...

dada33
16. máj 2013

mam 2008-cku,ale ako pise katka_grac, je tam rozdiel len vo farbe. Kolesa mam tiez nafukovacie... Vanicka asi najpriestrannejsia na trhu, obe deti som v nej vozila az do 15-tich mesiacov - to bola prave zima, cize v zimnej kombineze + fusak + deka a v pohode tam spali 3-4 hodinky. Takisto max.priestranny sportiak i vajicko - v nom sa vozili obaja do 13-14.mesiacov. Ta vanicka aj mne drncala,ale nalepila som si tam malicke samolepiace penove pasky - nebolo to vidiet a vsetko bolo OK. Ocenila som aj zabudovanu sietku a polohovanie hlbokej vanicky. Pri druhom tehu, som sa rozhodovala, ze si kupime novy kocik,ale iny lepsi som proste nenasla a urobila som dobre! Materialy su tiez kvalitne, ani po 2 detoch nie je vidiet vyblednutie ci opotrebovanie. Nedavno sa ma jedna pani pytala, ze ci ho mam novy... 🙂. Jaj, a je velmi lahucky. porovnavala som s kamoskou Jane (v oboch kocikoch boli rovnako stare deti a to sa nedalo porovnat. Ten je strasne tazky oproti Camu 🙂...

86
17. máj 2013

dada33 kde presne ste si prosím nalepili tie penové pásky? lebo ja mám tiež tento kočík a práve to že mi tak drncá tá vanička, tak som velmi nespokojná. poradili by ste mi teda kde si to mám nalepiť? na aké miesto? malá má 7 mesiacov a práve preto že to drncalo, som už hlbokú vaničku vymenila za športovú časť a teraz čítam, že vy ste v hlbokej vaničke vozili deti do 15 mesiacov 🙂 dakujem

katusa111
8. aug 2013

Počula som že vanicka nieje dosť široká videla som fotku kde dali babiku dnu a že to bola veľmi mala babika a bolo to dosť natesno mne sa babo narodí v januári takze bude treba široká vanicka troska som sklamana všade píšu že vanicka je dosť priestranna no neverím tomu ak niekto máte tento kocik prosím o radu ďakujem

e_z
25. okt 2013

Ahojte, vo Wiki Modrý koník je článok o tomto kočíku: https://www.modrykonik.sk/kocik-cam-cortina-x3-...
Kočky, pridajte prosím pre ostatné maminy svoju skúsenosť pod článkom ako sa vám kočíkovalo. Dik
@dada33
@katka_grac

janickacrazy
25. okt 2013

@katusa111 Akože ak v nom dada vozila deti do 15tich mesiacov a zmestili sa jej tam tak tá vanička si úzka nebude, nemyslíš? Ja osobne som teda nepočula o žiadnej vaničke (samozrejme okrem polských kočíkov, ktoré sú vačšie ale aj ťažšie), do ktorej sa zmestí 15mesačné naobliekané dieťa aj s fusakom....ja osobne ho nemám ale videla som zopár vonku a vanička mi neprišla nejaká úzka alebo malá. 😝

dada33
25. okt 2013

@katusa111 ...akoze 39cm v strede je uzka vanicka? Obe deti mam decembrove. Tu zimu ked sa narodili, bol kocik takmer prazdy 🙂 a o rok, dalsiu zimu sa tiez v pohode zmestili. Bezne mi vonku spali 3-4 hodiny, tak ako som pisala overal+fusak a v najvacsich mrazoch i deka na vrch pod krytom. Kamoska ma napr. Chicco, dieta majove,aj to predcasne narodene a uz teraz ho je plny kocik a sama netusi ako ho tam vprace v overali a fusaku. Hovori sa ,ze Jane su priestranne, kamosky ho mali a veru tu zimu cm ja som mala dieta este v hlbokom ako rocne, oni uz daaaavno o hlbokom ani netusili. Ked som cakala druhe babo, uvazovala som nad zmenou kocika a tak som hladala nieco,co by bolo v takych rozmeroch ako Cortina. Zial, nic porovnatelne som nenasla a tak som zostala pri prvom a vobec nelutujem. Teraz vyuzivame sportovu verziu a ten je tiez max.priestranny. Dokonca aj vajicko sme pouzivali do 16-17-tich mesiacov. Detom sa tam pohodlne sedelo. Ktore vajicko je takto priestranne? Ja osobne tento kocik max.odporucam. 🙂

mischelka7
31. okt 2013

@dada33 ahoj, chcem sa opýtať tak všeobecne, tento kočík je trojkolesový, lepšie sa s ním manipuluje ako so 4-kolesovým? zaujíma ma aj to, ako sa s 3-kolesovým jazdí v zime, ked je dosť snehu. Ďakujem 🙂

dada33
1. nov 2013

....zo 4 kolesovym som nejazdila, takze neviem posudit. Mne tento 3-kolesovy vyhovuje, ma velke kolesa a takych 10-15 cm noveho snehu v pohode prerazi. Mavame tu dost snehu a nikdy som nemala problem. Ak je vela noveho neodhrnuteho snehu, tak treba zaaretovet predne koleso. Takisto aj ak idete po hlbsom strku, ale to plati u vsetkych kocikoch,ktore maju otocne kolesa a aj jedno ci je 3,akebo 4 kolesovy....

alex31
1. nov 2013

@mischelka7 --- podla mna je tento 3-kolesovy kociar do snehu absolutne idealny ... velke kolesa, dobre rucky na udrzanie stability kociarika aj pri vecsom snehu, vanicka aj sportova cast je dostatocne velka aj pre dietatko oblecene v zimnom overaliku ... nesedi tam take "spucene" ako v niektorych modernych ale malickych kociarikoch ... ja som osobne problemy pri manipulacii s tymto 3kolesovym kociarikom v zimnom obdobi nemala .... len skoda ze sme velmi skoro zacali chodit a uz sa ani v kociariku nechceli vozit 🙂 ale bola som s nim velmi spokojna 😀

turcanoval
1. nov 2013

No ved práve ja som sem dávala otázku že aký kočík je praktický. Je dobré sa poradiť jednoznačne. Ja som mala kočík prekúpený pri prvom synovi babyactive jet. Nový stál okolo 400€ cca a ja som ho vydražila za 30€. Bol len dvojkombinácia. všetko bolo na ňom super, len ked som ho chcela zložiť musela som vybrať športovú časť z konštrukcie, čiže športová časť na predné sedadlo, konštrukcia do kufra a dieťa dozadu do sedačky potom ja celá spotená som kerovala a išla k pestúnke a do práce. To mi dosť vadilo. Preto zháňam kočík ktorý sa dá zložiť aj so sedacou časťou a ešte moja podmienka je aby sa dala sedacia časť otočiť proti smere jazdy aby dieťatko na mňa videlo, lebo pri JETe sa to dalo a mne sa to páčilo, lebo som sa mohla s malým rozprávať. Kamočkám nechceli byt deti v kočíku už ročné, lebo nevideli svoje maminky (darmo je drahý kočík napr. Jané slalom, ked ta dieťa nevidí). Neviem si predstaviť že syn pôjde vedľa mňa ked budeme kočíkovať a maličké nás neuvidí. Preto vyberám taký kočík aby bol reverzný. Tento CAM CORTINA je reverzný. Ja ešte chcem aby boli nafukovacie kolieska. Nech si vraví kto chce čo chce, je to pre to dieťa pohodlnejšie. Už teraz to vidím aj pri malom, lebo má odrážadlo s nafukovacími kolieskami a veľa odrážadiel je s tou tvrdou gumou a deti cítia každú nerovnosť. Myslím, že nafukocacie su lepšie. Páči sa mi že má aj veľké kolieska. Ja som sa vždy bála že sa zlomia ked sme napríklad išli na chodník v zime a viete ako odhŕňajú, že nahrnú sneh aj tam kde je priechod pre chodcov. Ale pri Jete to vydržalo. Na ňom sa mi len zničili také plastové čudlíky pri skladaní a rozkladaní kočíka. Myslím si že tento kočík je super aj ja ho sledujem, či nebude niekde v akcii alebo tak. Myslím že nepotrebujem nový ale zachovalý používaný. Len ešte neviem čo to bude. Som v 18t. Ak dačo zistíte o ňom nové tak napíšte sem. Len neviem ako to je s rokom výroby či sa niečo na nich zlepšovalo či len farby sú rôzne. Niektoré majú sieťku v strieške. Chýba mi na ňom len ručná brzda.

susans13
1. nov 2013

Konstrukcia kocika je ok, vanicka je dostatocne velka - vydrzali sme v nej do 8 mesiacov, my mame presne ten na foto ale ten material je otrasny za 2 mesiace uplne vybledol, trha sa, neda sa to ocistit - ostavaju flaky. Zo vsetkych rocnikov bol tento asi ten najhorsi co sa tyka materialu a na kare sa nedaju zvihnut nozicky - moja chyba prvy kocik.

sasanka33
9. nov 2013

je to vynikajúci kočík, veľmi dobre sa s ním manipuluje, ja mám (mala som) presne taký, aký je na obrázku, je tam dostatočne veľká vanička, takže sa zmestí aj väčšie bábätko........ včera mi práve v činžiaku u rodičov ukradli konštrukciu s vaničkou ☹

pivonecka
21. nov 2013

aj ja som sa rozhodla pre Cortinu, ale chcem sa opytat mamiciek, ktore mali deturky narodene v juni, ci im este v zime vydrzali v hlbokej vanicke CAM.. vopred dakujem za kazdu skusenost 🙂

timea27
26. nov 2013

ahojte, aky je rozdiel medzi cam dinamico a x3? ak iba v pocte kolies, nie je potom lepsie mat 4kolesovy?diiik

martina833
26. nov 2013

Mam starsiu verziu a som velmi spokojna, iny by som nechcela, v pohode sa da ovladat 1 rukou, ked clovek potrebuje. Ked sa vsak bola s kocikom prejst svagrina, ta si nemohla zvyknut na to, ze to 1 koleso je viac vpredu a narazala do veci a ludi. Ja som si vsak na to rychlo zvykla. Dalsia kamoska sa stazovala, ze je vanicka tazka, ked ju ma nosist aj s dietatkom, ale mne ani to nejako nevadi, lebo sa to stalo malokedy.
Pri tejto novej verzii by som sa vsak obavala vrchneho materialu, nevyzera, ze by bola ta latka odolna a lahko cistitelna (preto som si vyberala starsiu verziu).

julinka322
26. nov 2013

ja mám tiež staršiu verziu a nedám na neho dopustiť, či už vanička alebo športová časť-obe sú priestranné, neviem si predstaviť lepší kočiar! veľmi odporúčam!!!